Misiak4
17.10.11,17:12
Chcel by som sa spytat na tieto 2 veci ktore spominam v nadpise. Konkretnejsie to rozpisem:

Ad 1 Spravne zauctovanie PayPal:
No dneska som zase googlil ohladom PayPalu a nasiel som sikovny sposob ako to robit tu (http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/uctovnictvo/article/pay-pal-v-uctovnictve-podnikatelov.xhtml).
Na ten mam v plane prejst v roku 2012. Jeden z dovodov je aj zmena zakonu o ERP.
Doteraz som PayPal uctoval v uctovnictve ako prijem do "pokladne". Proste v Pohode som si vytvoril novu pokladnu PayPal a platby za faktury som prijimal tam. Chcel by som sa teda spytat ci to takto danovemu uradu bude stacit.

Ad 2 Co pri zruseni objednavky?
Podnikam na intrnete a ponukam sluzby. Tieto sluzby poskytujem iba do zahranicia a to prostrednictvom eBay. Jedna sa mi o to, ze faktury sice vystavujem ale len sam sebe do uctovnictva (nikto odomna fakturu este nepytal).
Na ebay to funguje tak ze ked zakaznik nieco objedna musi to hned aj zaplatit (aspon ja to mam tak nastavene). Lenze par krat sa mi uz stalo ze objednavku zakaznik zrusil a ja som mu poslal naspat hned aj peniaze.

Musim v takychto pripadoch vystavit fakturu a nasledne ju stornovať?

Dakujem za odpovede.