roman29
17.10.11,19:10
prezeram si inzeraty autobazarov, zaujalo ma napr. u AAA auto, ze dost casto maju pisanu cenu auta formou, napr.: cena = 1000eur v hotovosti + 24 splatok po 333eur,
cize nejaka forma lizingu, alebo pokracovanie lizingu, daju tam aj vyslednu cenu co vychadza presne zratanie tych rozpisanych splatok (a tej uvodnej hotovosti), ani o cent viac.
ALE - ta cena vychadza velmi priaznivo. Este by som to ako tak chapal ak to ma byt cena v hotovosti, ale clovek ani nemusi mat hotovost, splaca si v pohode 2 roky a to ho este vyjde tak vyhodne ?? V com je finta ?? V tom ze ked realne nakluse do dotycneho bazaru tak mu popisu uz trocha ine podmienky ?? Mate niekto skusenost ? Co by ma potom malo motivovat auto vyplatit v hotovosti, ak mozem tak super vyhodne splacat ... ?? (a svoje peniaze mat na terminaku v banke)

alebo iny inzerat co vidim - cena 10 000 eur v pripade hotovosti, Cena pri financovaní vybranými partnermi: 8500 EUR.
Pri takejto forme este vidim nechany otvoreny priestor, ze v skutocnosti povedia, ano, cena je 8500, ale platite take a take uroky ...
Ale v predchadzajucom pripade nie ...
Mgr.Shrek
18.10.11,09:38
Cena v hotovosti 1000 € + 24 splátok po 333 € znamená, že na ruku im dáte 1000 € a potom ešte 2 roky po 333 € mesačne.
Ak to financujete cez ich partnera, znamená to, že partner Vám požičia 8500 € na kúpu auta, ale vrátite, podľa mňa, sumu vyššiu ako by ste to platili v hotovosti za 10 000 €. Z AAA budete mať kúpnu zmluvu a s partnerom asik zmluvu o pôžičke. Určite sa na tieto veci informujte a dajte zmluvu preštudovať právnikovi.
GabiZ
18.10.11,09:48
....ja len doplním, že pri tejto spoločnosti si všetko preverte dvojnásobne.
andreaS
18.10.11,09:54
suhlasim s GabiZ ... do ceny na internete nezahrnaju poplatky za spracovanie, ci ako ich nazvat... robi to cca 500e ... zato vlastne dostanete tie ich bonusy ako povinnu vybavu ci navigaciu (kt. ste si vlastne preplatili) ...
roman29
18.10.11,11:58
aha, takze ta na oko vyhodna cena vobec nie je konecna.
inac desive kolko negativneho je popisane o AAA auto na internete. Asi ruky prec od toho bazaru, hoci to moze vyzerat neviem ako vyhodne. Resp. prave preto.
GabiZ
18.10.11,12:00
aha, takze ta na oko vyhodna cena vobec nie je konecna.
inac desive kolko negativneho je popisane o AAA auto na internete. Asi ruky prec od toho bazaru, hoci to moze vyzerat neviem ako vyhodne. Resp. prave preto.

Ja mám len negatívne skúsenosti, hlavne so zmluvami a neskôr i s ich tovarom.
Braňo
18.10.11,12:40
Háčik bude v odkupnej hodnote a nejakých poplatkoch naviac.
Ice dive
18.10.11,12:41
ešte 24 x 333 + 1000 = 8992 € aké to je asi auto, že sa predáva za túto cenu resp. koľko stojí porovnateľné auto z iného ako AAA bazáru... teoreticky môže byť pes zakopaný aj tam, že dávate viac peňazí za auto ako je skutočne hodné...
pri každom takomto úvere by mali mať uvedenú aj RPMN...
zk24
18.10.11,12:54
Ak by sa jednalo o formu lizingu, nebudete vlastnik vozidla, az do zaplatenia poslednej splatky. Aby ste o pol roka nenasli svoje auto opat v autobazare na predaj.
Ak by ste na papieroch nebol vlastník vozidla, pravdepodobne budete nútený platiť aj havarijné poistenie vozidla.

;)
roman29
18.10.11,13:35
ok, uvediem sem aj rovno nejaky priklad, hoci som najprv nechcel (nechcel som robit reklamu :P )
napr. http://ford-focus.autobazar.eu/16-id2839855.html (ktovie dokedy bude ten link platny)

myslim si ze na to ako je to auto opisane, vybava, rocnik, kilometre ... je vysledna suma 8300eur velmi velmi vyhodna, zvlast ked to ma byt na splatky.
Ale ako sa tu dozvedam, urcite by neslo o konecnu cenu :)
Ice dive
19.10.11,18:32
no ja chodím okolo predajne ford, kde takýto istý je už od 11 990 € a jedná sa o nové auto.. takže by som asi silno zvažoval, a porovnával toto s takým istým novým... (neviem či sa jedná aj o tú istú motorizáciu a výbavu...) pri tomto ponímaní je to podľa mňa dosť drahé, keďže sa jedná o jazdenku...
Braňo
19.10.11,19:18
A daj si bacha na záložné právo, môže byť na tom aute. Bazár to vôbec nepreveruje, zoberú Ti auto aj keď ho máš prejdené kontrolou originality. Bolo to v Lampárni.
roman29
20.10.11,06:41
no ja chodím okolo predajne ford, kde takýto istý je už od 11 990 € a jedná sa o nové auto.. takže by som asi silno zvažoval, a porovnával toto s takým istým novým... (neviem či sa jedná aj o tú istú motorizáciu a výbavu...) pri tomto ponímaní je to podľa mňa dosť drahé, keďže sa jedná o jazdenku...

ten priklad co som uviedol, tak to nevyzera byt auto v zakladnej vybave. Ked sa uvadza cena "od" u novych, tak za tu cenu byvaju modely v zakladnej vybave.
Tak ci onak, 8300 eur za 3rocne oproti 11990eur za nove.... to je skoro +50 % na cene, ale teda v nasom pripade istotne by vychadzal rozdiel aj + 60% za auto s identickou vybavou.

Kupovat na tie splatky nakoniec nebudem. Len som si chcel od ludi preverit, ze co za tym moze byt, a ze preco to tie autobazary uvadzaju tak, ze este kupujuci s hotovostou sa moze nakoniec citit - paradoxne - znevyhodneny. A teda ako ja, ze aj mam vyhradenu hotovost na kupu auta, ale som zacal sledovat tie ponuky kde sa to uvadza formou splatok, ved ked to vyzera tak "vyhodne" :)
Indeed
20.10.11,06:50
Je xy iných autobázarov, koktavý autobazár je jeden veľký PODVOD na zákazníkovi !

BODKA.