martinca1
17.10.11,21:52
Dobry den,

chcem sa spytat, nakupili sme televizory do fitness centra. Mozem si odpocitat DPH na vstupe?
zk24
17.10.11,20:17
Dobry den,

chcem sa spytat, nakupili sme televizory do fitness centra. Mozem si odpocitat DPH na vstupe?

Ja osobne si myslím, že by sa to dalo obhájiť. Pokiaľ tie TV nie sú niekde v kancelárii konateľa, ale sú realne na cvičisku. Neviem si fitness cenrum bez TV ani predstaviť. Podľa mňa to patrí k zariadeniu. Častokrát sú tam púšťané aj návody ako cvičiť, ako sa ovládajú niektoré stroje a podobne. A dobre sa na to pozerá ked clovek trebárs behá alebo bicykluje.

Ked sa dá odpočítať DPH z nových koberčekov do auta, tak si myslím, že to pojde. :) Ale to je len moj názor
martinca1
18.10.11,05:40
ja si tiez myslim, ze by to mohlo byt, ale chcela som aj nazor ineho, lebo som pocula, ze ak by som si odpocitala z toho dph tak by mi to pri kontrole danovakov nepreslo.
zk24
18.10.11,05:45
Možno sa vyjadria aj skúsenejší, prípadne s osobnými skúsenosťami. Ak si si neni istá, na tvojom mieste by som podala písomný dopyt na drsr.sk
ekopo
18.10.11,05:50
....prečo obe píšete, že len myslíte....?
§ 49 zákona o DPH hovodí: ods. (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ ....
...Je na podnikateľovi aby obhájil na 100 % nákup tovarov a služieb pri odpočítaní dane.......
Nie je to o tom, že raz to prejde inokedy nie.......

TV je umiestnený v sále a slúži na vizuálnu prezentáciu cvikov, postupov.....atď