tinkas
18.10.11,08:22
ahojte poradaci...ak szčo kupila auto ale nie na podnikanie len ako FO - čiže nie je zaradené do OM ak ho do jedného roka predá musí odviesť dan zo zisku? akho preda za vyššiu cenu ako ho kúpila?
KEJKA
18.10.11,06:27
nemusí zdaňovať
tinkas
18.10.11,06:34
dakujem kejka ide o zákon DzP par. 9 od 1 prísme d) ....a bolo niekedy v minulosti nejaký limit či uz ako dlho vlastnil dané vozidlo alebo kolko vozidiel mohol za rok takýmto spôsobom predat? Jedna sa mi o tom, ze ta mu presviedčajú, ze takýto príjem treba zdanit...lebo mi mohol takto "podnikat" každý....
ekopo
18.10.11,06:38
ak auto nebolo posledných 5 rokov "použité " v súvislosti s podnikaním, netreba zdaňovať.....§ 9 ods.1 c
Treba rozllíšiť podnikanie a predaj osobného majetku. Treba pozrieť živnostenský zákon § 2...."Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom. ......
KEJKA
18.10.11,09:19
ahojte poradaci...ak szčo kupila auto ale nie na podnikanie len ako FO - čiže nie je zaradené do OM ak ho do jedného roka predá musí odviesť dan zo zisku? akho preda za vyššiu cenu ako ho kúpila?


nemusí zdaňovať
to nemusí zdaňovať platí, ak som otázku pochopila správne, že auto kúpil občan, FO=občan.
Auto nebolo pooužívané na podnikanie, tak?
Alebo bolo používané na podnikanie? - v takom prípade platí druhá odpoved kolegu.