dogicka
18.10.11,07:40
Ahojte poraďáci, zostala som trochu zaskočená nasledovným prípadom:
SZČO, platca DPH v SR bol na služobnej ceste v ČR. Na ubytovanie mu vystavili faktúru, bez českej DPH. Myslím si, že správne, obdoba nášho par. 15 ods. 1 platí aj v ČR.
Ale teraz neviem, mala by som urobiť samozdanenie? V priznaní DPH to uvediem do riadku 07? Ďakujem za odpovede :)
zk24
18.10.11,05:42
Podla mna by FA mala byt vystavena s ceskou DPH. Nakolko ide o sluzby viazuce sa k nehnutelnosti, a tie su zdanovane v tej krajine, kde sa nehnutelnost nachadza. Bez DPH moze byt vystavena ešte pre to, že ubytovacie zariadenie nie je platitelom DPH.
zk24
18.10.11,05:44
§16

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

§69

(2) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službách uvedených v § 16 ods. 1 až 4, 10 a 11 a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu, ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku
dogicka
18.10.11,06:28
Máš pravdu, fa mala byť vystavená s českou DPH. Dodávateľ je platca DPH.
Ale §69 sa ma teda netýka, keďže miesto dodania služby je v ČR?
zk24
18.10.11,06:28
Nie, §69 ods.2 sa ťa netýka. Dodanie služby nie je v tuzemsku.
dogicka
18.10.11,07:32
Ďakujem pekne