smachotka
18.10.11,07:56
Ahojte potrebujem poradit. Dá sa suhrny vykaz poslat po roku? Ak ano je lepsie ho poslat ako novy alebo dodatocny? Dakujem vam.
Braňo
18.10.11,06:03
Dá sa poslať aj po roku, samozrejme vrátane pokuty.
tweedle
18.10.11,06:03
samozrejme že sa dá, ale pokute sa isto nevyhneš a označíš ho ako dodatočný,,
smachotka
18.10.11,06:13
dakujem to mi je jasne ze tam bude pokuta. tu mi neodpustia
zk24
18.10.11,06:20
Dodatočný výkaz nie je možné podať, pokiaľ nebol podaný riadny. Takže ak si za to obdobie nepodala žiaden SV, tak podávaš riadny, ak si podala riadny a po roku podávaš dodatočný, tak dodatočný
smachotka
18.10.11,06:22
nepodal sa ziadny SV a to musim este aj DPH za ten mesiac opravit a aj rocne danove. kopu prace ma caka
zk24
18.10.11,06:23
nepodal sa ziadny SV a to musim este aj DPH za ten mesiac opravit a aj rocne danove. kopu prace ma caka

V tom prípade podáva riadny SV.

Citujem:

Ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje v podanom súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, po uplynutí lehoty na podanie súhrnného výkazu, podáva dodatočný súhrnný výkaz. V dodatočnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú len tie údaje, ktoré sa opravujú alebo dopĺňajú. Postup pri oprave údajov, ako je oprava hodnoty dodaného tovaru alebo služby, oprava identifikačného čísla pre daň nadobúdateľa tovaru alebo príjemcu služby alebo
oprava nesprávneho priradenia kódu 1 alebo 2 sa uvádza v Poučení na vyplnenie súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty. Pokiaľ nebol podaný riadny súhrnný výkaz, nemožno podať dodatočný súhrnný výkaz.

Zdroj: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_sv_0110.pdf