Tohocasu
18.10.11,08:37
Dobry den, neviem ci to davam do spravnej kategorie, ale snad ano! :)
nedavno som mal vazny uraz a bol som PN priblizne dva mesiace. pocas tohto obdobia som zistil, ze moja zamestnavatelka sa informovala u mojho lekara o mojom zdravotnom stave a bolo mi povedane, ze to je protizakonne. Je to skutocne tak? pripadne ako by sa dalo v takejto situacii postupovat?
Nemam v umysle svoju zamestnavatelku zalovat, ale rad by som mal informacie a fakty, ktore by som jej mohol ukazat, aby si uvedomila svoje spravanie...
Vdaka za odpoved
tictac7
18.10.11,06:48
...a čo zamestnávateľ zistil? Pokiaľ si overoval len predpokladanú dobu liečby, všetko je O.K., pokiaľ iné podrobnosti, lekár mu ich nemal poskytnúť, on je viazaný mlčanlivosťou, takže chybu spravil lekár.
Tohocasu
18.10.11,06:51
nie zistovala si podrobnosti o priebehu liecby, konkretne vychadzky a podobne... principialne nic zavazne, ale chcel som vediet ci ona moze vobec podobne otazky pokladat.... ale dakujem za info, ze chyba je na strane lekara.
tictac7
18.10.11,07:01
nie zistovala si podrobnosti o priebehu liecby, konkretne vychadzky a podobne... principialne nic zavazne, ale chcel som vediet ci ona moze vobec podobne otazky pokladat.... ale dakujem za info, ze chyba je na strane lekara.

...pokiaľ si zisťoval len toto, je všetko O.K. Je dosť možné, že zamestnávateľ videl zamestnanca na ulici a preto si u lekára overoval, či zamestnanec dodržuje liečebný režim. To je úplne v poriadku.

A teda chyba nie je ani na strane lekára....
Tohocasu
18.10.11,07:04
OK, dakujem za informaciu! :) tema vyriesena