jadranka111
18.10.11,08:38
Dobrý deň poraďáci,
dostala som ponuku pracovať ako poisťovací agent - samozrejme na živnosť. Ale na živnostenskom úrade mi povedali, že na toto žiadna živnosť neexistuje, že sa to robí bez živnosti /len na základe registrácie v NBS a na základe zmluvy s dotyčnou poisťovňou/. No tak teraz som z toho "jeleň", ten môj budúci "manager" mi totiž povedal, že si mám založiť živnosť, teda akú si mám vlastne živnosť otvoriť?:confused:
Katy a R
18.10.11,06:44
zaregistruješ sa na DU ... dostaneš DIČ a budeš szčo (príjem z inej szč) - §6 odst 2 zák o DzP
.. nie je to klasická živnosť so ŽL
jadranka111
18.10.11,06:46
- no lebo ja už mám otvorenú živnosť na predaj, takže mám aj DIČ,
- čiže na to poisťovanie sa pôjdem opäť zaregistrovať na DU a dajú mi iné DIČ?
Katy a R
18.10.11,06:47
- no lebo ja už mám otvorenú živnosť na predaj, takže mám aj DIČ,
- čiže na to poisťovanie sa pôjdem opäť zaregistrovať na DU a dajú mi iné DIČ?
tak potom len pôjdeš ohlásiť na DU .... doložíš osvedčením z NBS ... a pozor na termíny!!
Zita5
18.10.11,06:48
zaregistruješ sa na DU ... dostaneš DIČ a budeš szčo (príjem z inej szč) - §6 odst 2 písm d) zák o DzP
.. nie je to klasická živnosť so ŽL

Áno súhlasím, ale registrácii na DU musí predchádzať Registrácia v NBS .
rozum
18.10.11,06:49
Prosím Vás a môžem sa poritom zamestnať?
Katy a R
18.10.11,06:51
Prosím Vás a môžem sa poritom zamestnať?
.. ak to nebude v pracovnej zmluve vylúčené ;):confused::confused: ... tak samozrejme áno:)
jadranka111
18.10.11,06:56
- tak potom mám ísť najprv na ten DU s tou registráciou od NBS, či najpr registrácia od NBS a s tým na DU, nejaké to je domiešané
- ak nebudem mať ešte tu registráciu od NBS na základe čoho sa prihlásim na DU
Katy a R
18.10.11,06:59
- tak potom mám ísť najprv na ten DU s tou registráciou od NBS, či najpr registrácia od NBS a s tým na DU, nejaké to je domiešané
- ak nebudem mať ešte tu registráciu od NBS na základe čoho sa prihlásim na DU
.. ak nebudeš registrovaná v NBS ... tak nemáš po čo chodiť na DU.
ja som predpokladala, že tú registráciu v NBS už máš ... inak ani robiť nemôžeš
rozum
18.10.11,07:04
[QUOTE=Katy a R;1873291].. ak to nebude v pracovnej zmluve vylúčené ;):confused::confused: ... tak samozrejme áno:)[/QUOTE Ďakujem a ako je to vtedy s odvodom do zdravotnej poisťovne?
jadranka111
18.10.11,07:06
Áno súhlasím, ale registrácii na DU musí predchádzať Registrácia v NBS .

- to som sa pýtala na základe tejto odpovede, že má byť vlastne prvé či DU či NBS
- inak ďakujem za odpovede:)
Zita5
18.10.11,07:14
- to som sa pýtala na základe tejto odpovede, že má byť vlastne prvé či DU či NBS
- inak ďakujem za odpovede:)

Ako prvé NBS