gtmiro
18.10.11,10:05
Zdravim vsetkych ochotnych poradakov aj tych menej ochotnych :). Neviem, ci som tuto temu zaradil spravne, ale snad tym neporusim ziadne pisane ani nepisane pravidla... Ale k veci; rozhodli sme sa kupit auto, zvlast ked je dnes situacia vo svete taka aka je, hodlam preto svoje tazko nasporene peniazky vrazit do takejto pochybnej investicie... ;) Po dlhsom vebere mi zostali na vyber tri :
1. Volvo XC60
2. Mercedes GLK
3. LR Evoque

Nasiel by sa tu nieto, kto sa dobre orientuje v tejto oblasti a vedel by mi poradit ? Technicke parametre poznam, ide mi skor o poruchovost, garancny servis, ci rozne neprijemne prekvapenia, ktore by sa mohli pri tej ktorej znacke po case objavit. LR je novinka, takze tam bude asi "kazda rada draha", ale ostatne dva typy su uz na trhu tri roky, takze skusenosti by asi bolo dost. Dufam, ze sa najde par majitelov ochotnych sa s nimi podelit. Velka vdaka...
dalid
18.10.11,11:51
Má to byť iba mestská leštenka, alebo od toho očakávaš, že naozaj to zvládne nejaký menej náročný terén?
Nokerla
18.10.11,12:05
Auta si si vybral pekne, len neviem s akym motorom. To je dost podstatne, nakolko sa cena moze rapidne lisit.
Ice dive
18.10.11,12:25
mimotemy auto je asi najhoršia investícia, akú môžeš spraviť...

ale ak by som sa rozhodoval medzi týmito troma, tak LR keďže je to novinka, tak v priebehu troch rokov padne na cene asi najviac, lebo nové budú z roka na rok lacnejšie ako ten tvoj pri uvedení na trh...

mercedes je značka, je to super vozenie, ale servis je asi dosť drahý (autorizovaný) a je aj dosť oblúbená u zlodejov...

volvo nie je až tak prestížna značka ako mercedes, možno o niečo lacnejšie, ale nie je to auto, z akého by niekto padal na zadok keď sa ukáže na ulici ale zas čo sa týka prevádzkových nákladov tak je to asi lepšia voľba ako MB...


takže záleží aj od toho, či máš voľné zdroje len na kúpu, alebo aj na následný servis, čo pri MB môže byť značne drahé pri volve relatívne lacnejšie... za ďalšie akú výbavu dostaneš do jedného alebo do druhého pri rovnakom rozpočte...
gtmiro
18.10.11,12:43
Má to byť iba mestská leštenka, alebo od toho očakávaš, že naozaj to zvládne nejaký menej náročný terén?
Tak budem s tym najma jazdit na chalupu, co v mojom pripade znamena, asi 80 % dialnica, 20 % lahky teren, spevnene polne cesty, obcas lesne cesty, ale ziadny narocny teren... Potrebujem aj vacsi kufor- kosacky, krovinorez, kultivator... :-)
gtmiro
18.10.11,12:50
Auta si si vybral pekne, len neviem s akym motorom. To je dost podstatne, nakolko sa cena moze rapidne lisit.
Dik za uznanie... :-) Uvazoval som este o Q5, ale ta sa mi cisto esteticky nepaci, hoci viem ze je to dobre auticko. Motor presne viem len u Volva, chcem D5, cize 215 koni. Celkovo by cena nemala prekrocit (nesmie... :-)) 50.000 €.
gtmiro
18.10.11,12:57
mimotemy auto je asi najhoršia investícia, akú môžeš spraviť...

ale ak by som sa rozhodoval medzi týmito troma, tak LR keďže je to novinka, tak v priebehu troch rokov padne na cene asi najviac, lebo nové budú z roka na rok lacnejšie ako ten tvoj pri uvedení na trh...

mercedes je značka, je to super vozenie, ale servis je asi dosť drahý (autorizovaný) a je aj dosť oblúbená u zlodejov...

volvo nie je až tak prestížna značka ako mercedes, možno o niečo lacnejšie, ale nie je to auto, z akého by niekto padal na zadok keď sa ukáže na ulici ale zas čo sa týka prevádzkových nákladov tak je to asi lepšia voľba ako MB...


takže záleží aj od toho, či máš voľné zdroje len na kúpu, alebo aj na následný servis, čo pri MB môže byť značne drahé pri volve relatívne lacnejšie... za ďalšie akú výbavu dostaneš do jedného alebo do druhého pri rovnakom rozpočte...
DIk za obsiahlu odpoved... Jasne, ze auto je najhorsia investicia, ved preto tam bol ten smailik :-)

Moc som Ta nepochopil s tym LR...

Ja som zas niekde citasl, ze najdrahsi ( a vraj najhorsi servis v Ba) ma Volvo, neviem vsak co je na tom pravdy...
Nechesm aby niekto z toho auta padal na zadok, skor chcem relativne dobry pomer uzitkova hodnota/cena, resp. hospodarnost...
dalid
18.10.11,13:17
Kedze potrebujes vozit v aute aj veci na chalupu, tak XC60 vynechaj - maly kufor, 1/3 dielov je zhodna s Fordom, ale platíš ich za cenu Volva... Skoda reci, Volvo davno nie je to co byvalo...
Z toho co si uviedol je pre teba najlepsia volba ten Mercedes.
LR Evoque je tiez male auto, iba ak by si vozil kosacku na privesnom voziku.
LR su fajne auta, skus sa pozriet po Freelandery, pripadne Discovery. LR ma na Slovensku ale mizerny servis :( , ludia ich radsej chodia servisovat do Brna... Samozrejme, ze ak ides kupovat nove auto, servis mas v ramci yaruky, tak ta to nemusi mozno az tak trapit... Pokial by si kupoval jazdenku, tam LR ti kvalitnejsie zoservisuju v CZ ako u nas.. :(
Ice dive
18.10.11,13:33
s tým LR som to myslel tak, že keďže je to novinka roka 2011 bude stáť 50 000 €, budúci rok kúpiš to isté auto v tej istej výbave za 48 000 €, lebo už bude okukané... a v treťom roku za 45 000 € (ceny si vymýšľam...) t.j. aj na jeho následný predaj v treťom roku bude ovplyvnený cenou nového 45 000 nie 50 000 €, ďalšia vec je, že na danom aute nie sú vychytané ešte všetky "detské" choroby, ktoré majú prvé série po zavedení do výroby...
iv@n
18.10.11,13:45
to musí byť super zážitok vláčiť kosačku na chalupu v mercedese :) na to si kúp logana mcv, ešte tam zmestíš aj pivný súdok a štyroch kamarátov a nemusí ťa štvať že ho niekde šuchneš o konár na poľnej ceste.
ja som mal Pajero a vozenie v teréne ma prešlo ked som videl cenník každého blbého plastu, ktorý odtrhneš aj na polnej ceste.
gtmiro
18.10.11,13:54
Kedze potrebujes vozit v aute aj veci na chalupu, tak XC60 vynechaj - maly kufor, 1/3 dielov je zhodna s Fordom, ale platíš ich za cenu Volva... Skoda reci, Volvo davno nie je to co byvalo...
Z toho co si uviedol je pre teba najlepsia volba ten Mercedes.
LR Evoque je tiez male auto, iba ak by si vozil kosacku na privesnom voziku.
LR su fajne auta, skus sa pozriet po Freelandery, pripadne Discovery. LR ma na Slovensku ale mizerny servis :( , ludia ich radsej chodia servisovat do Brna... Samozrejme, ze ak ides kupovat nove auto, servis mas v ramci yaruky, tak ta to nemusi mozno az tak trapit... Pokial by si kupoval jazdenku, tam LR ti kvalitnejsie zoservisuju v CZ ako u nas.. :(
Diky,aj ked si ma nepotesil... praveze mojim najpravdepodobnejsim kandidatom je to Volvo... :-( Neviem, preco ho vylucujes z hladiska vozenia veci na chalupu, praveze sa mi zda ze ma na to najvhodnejsi kufor. po skopeni zadnych sedadiel je dlhy 180 cm... ! O serviese LR som pocul presne to co si napisal aj preto o LR prilis neuvazujem, zvlast ked s lepsou vybavou tie auta atakuju 60.000. To uz je na mna vela, okrem toho je tam aj brutalna spotreba...
gtmiro
18.10.11,13:59
to musí byť super zážitok vláčiť kosačku na chalupu v mercedese :) na to si kúp logana mcv, ešte tam zmestíš aj pivný súdok a štyroch kamarátov a nemusí ťa štvať že ho niekde šuchneš o konár na poľnej ceste.
ja som mal Pajero a vozenie v teréne ma prešlo ked som videl cenník každého blbého plastu, ktorý odtrhneš aj na polnej ceste.
Tak tu kosacku tam poveziem 2-3 krat do roka :-) Inak ten meredes mi pripada take zenske suv, aspom ja na na nom casto vidavam zenske osadenstvo...
dalid
18.10.11,16:03
K tomu Volvu, ked som si nastavil soferovo sedadlo ako mi vyhovuje (a to nejazdim ako v lehatku) tak na sedlicu za soferom som mal problem sa vojst, proste mal som malo miesta... Ak mas male deti, alebo budete iba dvaja chodit v aute na dlhe cesty, tak OK.

180cm dlzka kabiny, nechcem ta nastvat, ale tak isto mam v starom Twingu z ´98.. :D Teda od dveri kufra po predne sklo a to mi ver, ze uz par krat na mna nechapavo chlap s kombikom pozeral ma mna ako do Twinga som dal dvoj metrovy vianocny stromcek, a on taky isty za boha nie a nie do jeko auta dostat... ;)
Samozrejme, ze Twingo mame ako 2 voz v rodine. Odvezie vsetko co potrebujem (pracku, stromceky, bike...) .
day
18.10.11,16:10
urcite Range Rover Evoque, bude best aj za 5rokov, ma styl, "tvár", je nadcasove,
ale vybral si naozaj pekne, pre zmenu GLK je velmi pekne cervene AMG, XC60 je teraz neake akcia

urcite RR
gtmiro
18.10.11,17:43
K tomu Volvu, ked som si nastavil soferovo sedadlo ako mi vyhovuje (a to nejazdim ako v lehatku) tak na sedlicu za soferom som mal problem sa vojst, proste mal som malo miesta... Ak mas male deti, alebo budete iba dvaja chodit v aute na dlhe cesty, tak OK.

180cm dlzka kabiny, nechcem ta nastvat, ale tak isto mam v starom Twingu z ´98.. :D Teda od dveri kufra po predne sklo a to mi ver, ze uz par krat na mna nechapavo chlap s kombikom pozeral ma mna ako do Twinga som dal dvoj metrovy vianocny stromcek, a on taky isty za boha nie a nie do jeko auta dostat... ;)
Samozrejme, ze Twingo mame ako 2 voz v rodine. Odvezie vsetko co potrebujem (pracku, stromceky, bike...) .
Ok, lenze tych 180 je po predne sedadla... :-) V aute budu vacsinou jazdit dvaja, decka v druhom aute, teda neskor, ked opadne ich zaujem o novinku... :-)
gtmiro
18.10.11,17:48
urcite Range Rover Evoque, bude best aj za 5rokov, ma styl, "tvár", je nadcasove,
ale vybral si naozaj pekne, pre zmenu GLK je velmi pekne cervene AMG, XC60 je teraz neake akcia

urcite RR
Hej, uplny suhlas, ved som najprv chcel kupit ten LR ( nie RR... ), ale ked mi ukazali kufor padla mi sanka, tak na dve cestovne tasky... Okrem toho, vraj su LR dost poruchove, aj ked zrejme skor vyslovene terenne typy, ktore su podstatne viacej namahane (diferencial), ale zial vraj aj elektronika sa obcas serka... Sumasumarum vdaka za rady chlapci, aj ked nie som mudrejsi, ako predtym, buduci stvrtok som chcel ist objednat to volvo, ale teraz vaham... :-(
Dana L
18.10.11,17:51
My sme si kúpili BMW 520d spotreba v meste 6,4, krásne a servis 5 rokov grátis. Čo ty na to?
gtmiro
18.10.11,17:54
My sme si kúpili BMW 520d spotreba v meste 6,4, krásne a servis 5 rokov grátis. Čo ty na to?

Hej, lenze ja chcem SUV... :-)
Ice dive
18.10.11,17:58
tak si kúp Sorento a máš výborný pomer cena/úžitková hodnota...
gtmiro
18.10.11,18:03
tak si kúp Sorento a máš výborný pomer cena/úžitková hodnota...
Tak nie zeby som bol snob, ale ku korejskym autam nemam vztah, zvlast ten interier... este vela vody pretecie Dunajom, kym tie auta budu mat styl... :-)) Na mna to posobi ako lacna elektronika na Mileticke. Nemozem si pomoct, interie u mna dominuje, musim sa v aute dobre citit... Preto cchem aj to volvo, kozeny interier s drevenym obkladom nema konkurenciu, podla mna sa nechyta ani BMW, aj ked jasne, ide cisto o subjektivny dojem...
iv@n
18.10.11,18:14
aj tak zoberieš to čo sa bude páčiť najviac tebe, ja by som z toho výberu bral glkáčko, pre mňa je najlepšie.
dolfort
18.10.11,18:22
gtmiro, pokial by som mal na výber to čo si vymenoval, tak idem do Volva.
Možno ešte pár postrehov:
- Volvá sú legendárne svojimi sedačkami. Možno ešte lepšie než Medveď.
- Medveď zase lepšie svieti.
- Volvo nikdy nerieši nejaké extra čačky mačky, ergonómia je na prvom mieste. Predpokladám že si sa už povozil aj v GLK aj v XC60 takže vieš o čom je reč.
- Evoque nie presne z dôvodov ktoré sa tu už na troch stranách riešia.
- Môj osobný názor je, že XC60 bude mať menší prepad hodnoty než GLK.
- Volvo - prakticky nulový záujem zlodejov
- inak úžitkové vlastnosti myslím že u GLK aj u XC60 sú viac menej rovnaké
- zváž aj výšku poistky, za tie roky sa to nazbiera.
- servis a dielce GLK je drahší než u XC60, bez debaty
gtmiro
18.10.11,18:30
Diky, podobne to aspom zatial, vnimam aj ja...
day
18.10.11,18:32
Hej, uplny suhlas, ved som najprv chcel kupit ten LR ( nie RR... ),

evoque je range rover, aj ked je to vlastne ...
http://www.landrover.sk/evoque/index.html
(http://www.landrover.sk/evoque/index.html)
ev
gtmiro
18.10.11,18:33
aj tak zoberieš to čo sa bude páčiť najviac tebe, ja by som z toho výberu bral glkáčko, pre mňa je najlepšie.
Asi tak, mne sa sice moc nepaci, je tak akoby nizsia svetla vyska, k jeho rozmerom SUV, ale asi je to len opticky klam... Pripada mi byt take pricapene k zemi, ale sedi sa v nom dobre, z vnutra uz ten pocit nemam, je to jednoznacne vyssi posed... Ale zas vo Volve este lespie... :-)
gtmiro
18.10.11,18:35
.
gtmiro
18.10.11,18:36
evoque je range rover, aj ked je to vlastne ...
http://www.landrover.sk/evoque/index.html
(http://www.landrover.sk/evoque/index.html)
ev

Sorry, mylil som sa...
gtmiro
19.10.11,12:00
urcite Range Rover Evoque, bude best aj za 5rokov, ma styl, "tvár", je nadcasove,
ale vybral si naozaj pekne, pre zmenu GLK je velmi pekne cervene AMG, XC60 je teraz neake akcia

urcite RR
Mohol by si prezradit viac o tej akcii...
Indeed
19.10.11,21:54
Práve kvoli takýmto elementom, čo sú ochotní a schopní vyvaliť za približovací prostriedok 50 000 eur,

prišla svetová hospodárska KRÍZA !

Spoĺahlivé auto sa sá kúpiť aj za 15 000 eur .
gtmiro
20.10.11,05:54
Práve kvoli takýmto elementom, čo sú ochotní a schopní vyvaliť za približovací prostriedok 50 000 eur,

prišla svetová hospodárska KRÍZA !

Spoĺahlivé auto sa sá kúpiť aj za 15 000 eur .
Si trosku mimo suodruhu, ja si nan nepoziciavam ani cent... Ta prisla skor preto, ze si niekto dovoloval viac, ako mohol !