Dida46
18.10.11,10:35
Dobrý deň,prosím vás o radu - v súčasnom zamestnaní som od 1.10.2010, k 15.12.2011 budem končiť tento pracovný pomer na dobu určitú. Predtým som bola jeden mesiac nezamestnaná, a ešte predtým som odpracovala 7 rokov v inej firme. Môj momentálny plat je vyšší ako som mala predtým, vtedy som mala len minimálnu mzdu. Chcela by som preto vedieť, z akej sumy sa mi bude počítať dávka v nezamestnanosti, či sa bude brať do úvahy len môj terajší plat, alebo sa spraví nejaký priemer aj z platu, ktorý som mala predtým.Ďakujem všetkým za odpoveď :-)
Xanti
18.10.11,08:38
Urobí sa priemer,
za posledné tri roky musíš mať odpracovaných 730 dní. Tak z toho sa urobí priemer.

Teda a čo ten mesiac pred rokom? Brala si podporu? A zvyšok si si dala vyplatiť? V tom prípade nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti. Musíš uviesť bližšie čo bolo v tom mesiaci, pred rokom.
Dida46
18.10.11,09:10
V ten mesiac, keď som bola nezamestnaná som poberala dávku v nezamestnanosti. Len za jeden mesiac, zvyšok som si nedala vyplatiť.
Xanti
18.10.11,09:18
Tak ti doplatia 5 mesiacov dávku, zrejme vo výške akú si mala predtým. Teda minimum.