20lucka201
18.10.11,11:33
Zdravím Poraďáci,

Návrh na zápis S.R.O. do obchodného registra sa dá aj elektronicky, zaručeným elektronickým podpisom - a to za polovičný poplatok 165,50 €. Neviem sa však dopracovať k zar.elektronickému podpisu, nepoznám bližšie informácie. (POZN.: na obch.registri mi nik nechcel pomôcť)

Ďakujem za odpovede.
andreaS
18.10.11,09:51
ak si chces ZEP (zaruceny elektronicky podpis) vybavat len kvoli zalozeniu jedinej sro, tak to mas zbytocne... naklady na jeho obstaranie su totiz vyssie ako usetreny poplatok... treba kupit samotny elektronicky podpis, program pre podpisovanie pre obchodny register, notarsku zapisnicu, instalacia viacerych programov (ak nevies sama nainstalovat, tak opat dalsie financne naklady s tym spojene) ...

ale existuju firmy, kt. ponukaju zapis do OR elektronicky... len neviem, ako sa pohybuje cena, ked mas vsetky dokumenty uz nachystane a firma "len" naskenuje a odosle...
20lucka201
18.10.11,09:57
Ďakujem za odpoveď.

PS: Myslela som si že je to jednoduchšie, ako napr. elektronický podpis na daňovom úrade.
andreaS
18.10.11,10:02
najhorsie je nainstalovat si vsetko potrebne... informacii je malo a nikde nie je postup krok za krokom... mne to trvalo celkovo asi tak tyzden ...

chystam sa kupit novy notebook a obavam sa kolko casu stravim nad instalaciou vsetkeho potrebneho k spojazdneniu ZEPu...
20lucka201
18.10.11,10:07
Akurát teraz som myslela na to, že na toto všetko by bolo dobré ďalší počítač. Ale, ja by som tak či tak nemohla spojazdniť služby takéhoto typu, nakoľko som "len" účtovníčka, ktorá zakladá s.r.o. (asi mesiac). Inak ďakujem za pomoc.. človek je každým dňom múdrejší :) Tentokrát vďaka tebe :)
Economic
18.10.11,13:13
Zdravím Poraďáci,

Návrh na zápis S.R.O. do obchodného registra sa dá aj elektronicky, zaručeným elektronickým podpisom - a to za polovičný poplatok 165,50 €. Neviem sa však dopracovať k zar.elektronickému podpisu, nepoznám bližšie informácie. (POZN.: na obch.registri mi nik nechcel pomôcť)

Ďakujem za odpovede.

Zadaj si do googla : registračná autorita Rimavská sobota Nájdi si registračnú autoritu k tebe najbližšiu, prídu Ti KC vystaviť, nainštalovať, zaškoliť.... nemusíš nikam chodiť, ani vláčiť notebook so sebou. Na výber je viac registračných autorít, nie každá poskytuje doplnkové služby, ktoré klientom veľmi pomáhajú. Sú také, ktoré poskytujú aj hot line v prípade problémov, ak si klient objedná aj inštaláciu, čo považujem za veľkú pomoc... Naozaj si treba len vybrať. Ja som pred 2 rokmi musela k vôli ZEP-u ísť do Bratislavy.... Teraz je to už lepšie.
Economic
18.10.11,18:35
Zdravím Poraďáci,

Návrh na zápis S.R.O. do obchodného registra sa dá aj elektronicky, zaručeným elektronickým podpisom - a to za polovičný poplatok 165,50 €. Neviem sa však dopracovať k zar.elektronickému podpisu, nepoznám bližšie informácie. (POZN.: na obch.registri mi nik nechcel pomôcť)

Ďakujem za odpovede.

No pokiaľ chceš podať do OR iba návrh na zápis, dá sa to urobiť aj tak, že oslovíš niekoho, kto takúto službu poskytuje. Aj takáto možnosť tu je a ušetríš na súdnom poplatku. Pre jedno podanie do OR sa Ti ZEP neoplatí, iba ak ho budeš využívať aj na iný účel.
pozdenka
09.12.11,12:48
Ahojte,
chcem poprosiť o radu. Vlastním ZEP, ktorý používam pri komunikácii s DU. Potrebujem v jednej s.r.o. urobiť zmenu sídla a taktiež zmenu trvalého pobytu konateľa. Neviem, či tento ZEP môžem použiť aj na toto, alebo mi treba k tomu niečo špeciálne? Alebo nejaký iný program nainštalovať? Prosím, kto má s tým nejaké skúsenosti, ako sa to robí? Vraj sa treba zaregistrovať na portal.gov, ale nič iné k tomu neviem...
Ten ZEP je vydaný na mňa ako FO. Môžem robiť podania na OR pre tú s.r.o. alebo potrebujem aj nejaké splnomocnenie?
Ďakujem za rady.
Economic
09.12.11,12:57
Ahojte,
chcem poprosiť o radu. Vlastním ZEP, ktorý používam pri komunikácii s DU. Potrebujem v jednej s.r.o. urobiť zmenu sídla a taktiež zmenu trvalého pobytu konateľa. Neviem, či tento ZEP môžem použiť aj na toto, alebo mi treba k tomu niečo špeciálne? Alebo nejaký iný program nainštalovať? Prosím, kto má s tým nejaké skúsenosti, ako sa to robí? Vraj sa treba zaregistrovať na portal.gov, ale nič iné k tomu neviem...
Ten ZEP je vydaný na mňa ako FO. Môžem robiť podania na OR pre tú s.r.o. alebo potrebujem aj nejaké splnomocnenie?
Ďakujem za rady.

K vôli jednej zmene v sro sa Ti neoplatí kupovať program na podpisovanie QSign. Bez tohto sa to nedá podpísať. Nie je to nainštalovaní niečoho.... Je to špeciálny program na podpisovanie dokumentov.
A okrem tohto nákladu aj ďalší náklad súvisiaci s registráciou na portál.gove - treba notárska zápisnica.

Až máš QSign, a na portáli registráciu urobenú tak, aby si mala tam svoje konto so svojim ID kódom môžeš podávať na základe PM, ak nie si v spoločnosti konateľom.

Ja tiež robievam elektronické podania na základe PM.
pozdenka
09.12.11,13:00
Ďakujem za odpoveď - toto mi nebolo jasné. Takže je to pre mňa zbytočné. Už len malá podotázka: čo je to PM?
Economic
09.12.11,13:02
plná moc