mayo33
18.10.11,14:01
Dobrý deň,

Prosím o radu. Možno niekto riešil niečo podobné, prípadne pracuje v poisťovníctve. Samozrejme skúšam telefonovať do poisťovne, ale dovolať sa je veľký problém a aj keď sa mi to 1x zo 100 volaní podarí, tak dostanem iba čiastočné informácie.

Mám vozidlo poškodené živelnou udalosťou - krupobitím. Rozsah poškodenia je veľký - takmer všetky plechy. Nemám havarijnú poistku, ale vozidlo je poistené v poisťovni, ktorá má živelné udalosti zahrnuté v PZP. Nahlásil som poistnú udalosť, auto bolo na obhliadke, mám si nájsť autoservis a dať to opraviť. Keďže je to cez PZP, tak si to samozrejme zaplatím najskôr ja a až po tom môžem žiadať peniaze od poisťovne (ak by som mal havarijnú poistku, išlo by to na krycí list).
1. otázka: potreboval by som zistiť, koľko % z ceny za opravu zaplatím ja - počíta sa tam amortizácia vozidla, auto je vyrobené v r. 2006.
2. otázka: technik pri obhliadke napísal odhad ceny za opravu 2800 eur a mne v autorizovanom servise vypočítali opravu na 4000 eur. Neviem ktorú sumu poisťovňa berie do úvahy, dôležitejšia by zrejme mala byť faktúra zo servisu, ako odhad technika. Ide o to, že ak zaplatím amortizáciu z 2800 eur a ešte aj zvyšok do 4000 eur z vlastného, tak to sa môžem rovno poobzerať po lacnejšom neautorizovanom servise.
Ak by mi niekto vedel poradiť vopred ďakujem.

M
Ice dive
18.10.11,12:32
no otázka je akou formou sa bude oprava riešiť... ak autorizovaný servis bude gytovať a striekať, je to podstatne drahšie, ako keď sa poškodenia budú vyťahovať napr. takouto firmou... http://www.autopreliaciny.sk/ (s danou firmou nemám nič spoločné) kde zostáva pôvodný lak...
amortizácia sa vzťahuje len na diely, na prácu a lak nie... takže ťažko radiť, čo je pre teba výhodnejšie keď nevieme či je lak poškodený, alebo len popretláčaná kasňa...
mayo33
19.10.11,10:52
Vzhľadom na veľký rozsah poškodenia - množstvo priehlbiniek, aj hlbších sa to bude gitovať a striekať - celé auto. Čo som sa bol pýtať vo viacerých servisoch, tak keď videli v akom je to stave, všade by to striekali. Okrem toho je tam aj veľa škrabancov, ktoré tam už síce boli predtým, ale gitovaním a striekaním chcem vyriešiť aj tie, keď to pôjde cez poistku.
Stanislav 1975
19.10.11,11:00
Nechcem byť na teba zlý- ale minimálne polovičku faktúry si budeš platiť sám, a ja osobne si myslím, že ešte aj viac...-a to buď rád, že ti nepovedali v pois. že toto máš vo výlukach...- nič nieje v zmluve, všetko je akože " garantované" v nejakom verejnom prísľube...
bubkoch
19.10.11,11:14
Nechcem byť na teba zlý- ale minimálne polovičku faktúry si budeš platiť sám, a ja osobne si myslím, že ešte aj viac...-a to buď rád, že ti nepovedali v pois. že toto máš vo výlukach...- nič nieje v zmluve, všetko je akože " garantované" v nejakom verejnom prísľube...

tak na neho nebud zly, lebo nie je dovod aby mu poistovna v tomto prípade neuhradila celu fakturu
Stanislav 1975
19.10.11,11:23
tak na neho nebud zly, lebo nie je dovod aby mu poistovna v tomto prípade neuhradila celu fakturu
A prečo celú faktúru? To zdaleka nie- tipujem, že mu preplatia max 40%- potom ako to dorieši,tak sa porozprávame o tom, kto mal pravdu, OK? :-)
bubkoch
19.10.11,11:27
A prečo celú faktúru? To zdaleka nie- tipujem, že mu preplatia max 40%- potom ako to dorieši,tak sa porozprávame o tom, kto mal pravdu, OK? :-)
no vsak napis dovod, pre ktory by mu poistovna mala kratit plnenie ... amortizacia to nie je, tak co ine ?
Stanislav 1975
19.10.11,11:40
no vsak napis dovod, pre ktory by mu poistovna mala kratit plnenie ... amortizacia to nie je, tak co ine ?
bubkoch, pretože tieto "bonusové" pripoistenia sú na nič- tak ti poviem, to sú len akože pripoistenia, aby nachytali ľudí na pzp- v tomto produkte to majú velmi dobré ošetrené a vlastne klient je vo velkej nevýhode a je tam veľa výluk- ja čo poznám ludí a mali toto tak dopadli tak, že im bolo povedané že na ich poškodenie sa to poistenie nevztahuje...
to nieje plnenie klasického živla ako by bolo napr. z Kaska...
mayo33
20.10.11,06:36
ďakujem za názory, idem to dať určite opraviť, potom dám vedieť ako to dopadlo