podnikateľ 111
18.10.11,14:55
Zdravím všetkých,
na porade som toho preštudoval o eshopoch hodne a už nejaký čas som rozhodnutý si tiež jeden založiť, bude to predaj pneu, diskov a autodoplnkov všetkého druhu. Chcem sa opýtať ak tu má niekto skúsenosti s tým, či je možné a lepšie odoberať disky a pneumatiky od výrobcov alebo od veľkoskladov ? Taktiež by ma zaujímalo, či sú dodávatelia schopní a ochotní dodať tovar priamo zákazníkovi ? To preto aby som na začiatok nemusel mať sklad s veľkými zásobami. Nechcem od nikoho kontakty na dodávateľov alebo niečo podobné, skôr by som potreboval nejaké praktické rady a skúsenosti.
Ďakujem za príspevky
Atomer.sk
18.10.11,13:19
To co popisujes sa vola dropshipping (dodavatel posiela priamo zakaznikovi z eshopu tovar). Hladaj na internete, mozno sa ti nieco podari.
fortunka
18.10.11,14:03
V prvom rade si treba prestudovat ake ma kto podmienky, nie vsetci vyrobcovia predavaju hocikomu (casto musi ist o velke odbery a vacsinou maju zmluvnych zastupcov), samozrejme kvoli konkurencie schopnosti je najlepsie najst si vybrane tovary s najlepsou cenou zo zahranicia. Pre zaciatok by bolo urcite vyhodne vybrat si niekoho, kto to vie za Vas expedovat (takto funguju aj logisticke centra pre internetove obchody, ktore sa staraju o vsetko po prijati objednavky), ale treba ratat s tym, ze ak bude nejaky dodavatel XY posielat Vas tovar dalej, je pravdepodobne, ze budu na tychto predmetoch reklamne a kontaktne udaje dodavatela XY a tym padom nabuduce budu ludia skusat kupovat priamo tam...

Prestudovala by som si to a prerata, my mame dlhe roky webshop s motorovymi olejmi a dielmi a kadecim, o pneumatikach sme ani nepremyslali... ludia su pri tovare cez internet casto narocni a cakaju, ze ho budu mat doma, co najrychlejsie (rychle dodanie je aj dolezity faktor, ktory webshop zvyhodnuje pred konkurenciou, aj ked o par eur lacnejsou) a teda treba mat ten tovar skladom, co je velmi narocne na priestor (vsetci vieme kolko miesta zaberu 4 pneumatiky:) )... SAMOZREJME neodradzam nikoho od niecoho takehoto, internetove obchodovanie ma velku buducnost a preda sa tam vsetko.
padro
18.10.11,14:20
no ja mam shop a autodoplnkami :) o tom by som ti vedel porozpravat ale konkurencii asi nie :D ... no a disky a pneu tak to skoncilo u mna skor ako zacalo... dost komplikovana zalezitost to je.
D.Halas
18.10.11,18:32
Co sa diskov a pneu tyka, z funkcneho hladiska je relativne narocne vytvorit uzivatelsky pohodlne riesenie. Narocnejsia praca - vyssie vydavky na jej pripravu.

Co sa dropshippingu tyka, na porade uz bolo parkrat vysvetlovane, preco toto riesenie na Slovensku nie je v sulade so zakonmi. V tejto sekcii urcite najdete vsetko potrebne pri troche hladania.
podnikateľ 111
19.10.11,15:01
No ja si ešte ten dropshipping skúsim nájsť, veľa tém je už uzavretých a nedá sa do nich nahliadnuť. Chápem že to nie je najlepšie riešenie, ale zatiaľ nemám ani predstavu o tom, koľko kusov z ktorých modelov by som napríklad mal nakúpiť ak by som sa rozhodol že si ich predsa len nakúpim? Samozrejme že budem limitovaný peniazmi a veľkosťou priestoru, mám ale trocha obavy aby mi nezostali trčať na sklade. Začal by som možno zo zásobou napríklad 100 kusov najpredávanejších s nižšími cenami a podľa záujmu by som uspôsoboval zásoby.

Druhou možnosťou je začať s doplnkami a keď dám dokopy nejakú klientelu a sumu peňazí tak nakúpim pred sezónou napríklad jarnou / letnou väčšie množstvo ?

Musím to samozrejme dobre premyslieť.