emmma
18.10.11,16:12
Dobrý deň,

poprosím o pomoc: cestovná kancelária registrovaná za platcu DPH na Slovensku predáva zájazdy iným cestovným kanceláriám usadeným v EU. Pobyty sú uskutočňované na Slovensku. Cestovná kancelária obstaráva služby na Slovenku ktoré sú aj bez DPH - napríklad vstup do múzea. Môže tieto služby vyfakturovať odberateľovi do EU tiež bez DPH? Ak áno ide to do daňového priznania k DPH a aký to je paragraf?

Všetkým ďakujem.

Pekný deň.
Economic
18.10.11,14:41
Dobrý deň,

poprosím o pomoc: cestovná kancelária registrovaná za platcu DPH na Slovensku predáva zájazdy iným cestovným kanceláriám usadeným v EU. Pobyty sú uskutočňované na Slovensku. Cestovná kancelária obstaráva služby na Slovenku ktoré sú aj bez DPH - napríklad vstup do múzea. Môže tieto služby vyfakturovať odberateľovi do EU tiež bez DPH? Ak áno ide to do daňového priznania k DPH a aký to je paragraf?

Všetkým ďakujem.

Pekný deň.

Na niektoré služby ako napríklad poštovné, kolky, športové podujatia, atď... sa neúčtuje DPH. Toto sa v daňovom priznaní k DPH neuvádza nikde. Služby oslobodené od DPH sú § 28 a ďalej.....
emmma
18.10.11,14:54
Veľmi pekne ďakujem. Potom sa chcem ale spýtať či netreba použiť koeficient pri výpočte DPH? Ďakujem. Dosť sa s tým trápim.
Economic
18.10.11,15:02
Koeficient používaš, keď neuplatňuješ DPH v 100 % výške, ale iba čiastočne, teraz nie.
zuzka34
31.07.12,08:27
Dobrý deň, prosím o radu. Včera som si na zľavovom portály vybrala dovolenku, vytlačila kupón.Podmienkou bolo do 24 hodín ísť na pobočku CK a zaplatiť za dovolenku.Cena bola výborná, tak som ešte včera kontaktovala CK a uviedla údaje z Kupónu citujem:"Dovolenka v Andalúzii pre 2 osoby na 12 dní,Kupón obsahuje ( 2 osoby)- ubytovanie, dopravu, all inclusive, poistenie insolventnosti , služby delegáta. Letiskové poplatky je potrebné doplatiť v sume 175 na osobu." Na pobočke mi oznámili, že mi to za cenu uvedenú na kupóne nedajú, že majú chybu na internete a tá cena je za 1 osobu.Do večera tam to mali uvedené stále ako mne to vytlačilo.Dnes už to majú opravené.Otázka môžem požadovať cenu zájazdu akú mám ja uvedenú na kupóne? všetky ich podmienky nákupu som splnila. Ďakujem.