mantidea
18.10.11,21:45
ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu..
Pred 4roma dnami mi na pohotovostnej traumatologii napravali zlomeny posunuty radius. Treti den (vcera) som bola na dosadrovanie, ale kedze ma dlaha na miestach, kde fixovala zapastie tlacila, lekar povedal sadrovacovi, ze ju treba uvolnit, lebo z toho mi vraj aj ruka mierne opucha. Tak mi to nastrihol, uvolnil a dosadroval, ale v mieste zapasta zapastia a 2 cmvyssie mam z dolnej a vonkajsej strany ruky prakticky len obvaz, lebo sadra tam sla len v jednej vrstve, takze je to cele makke a ruku fixuje iba obvaz.
A tym ze sa dlaha uvolnila a ruka odpuchla, sadra sa mi posunula smerom k prstom cca o 2-3 cm. Dalej sa uz nepohybuje, lebo smerom hore ju spat nepustia svaly predlaktia a smerom dolu ju zadrziava palec (na nom sa drzi cela vaha sadry, ked ruku spustim ku telu).
Takze by som sa chcela spytat, ci nevadi to, ze sa sadra posunula dolu ak je tekto pomerne stabilna (drzi ju ten palec, na ktorom citim obcas tlak), alebo mam radsej zajst na kontrolu na pohotovost, alebo inam, lebo na kontrolu ma objednali az po 4roch tyzdnox, kedy ma ist sadra ex.
je normalne, ze uz nebude ziadne kontrolne RTG, iba po 4tyzdnox, ked to bolo napravane?
Bojim sa, aby sa mi to neposunulo, ked je ta sadra volnejsia a aby sa mi to zle nezrastlo :/
dakujem za odpovede a rady :)
BXLmiami
19.10.11,11:06
Upevni si to zvonku obvazom a ak by sa to povolilo veľmi,treba na kontrolu.Veľa šťastia.