kimart
19.10.11,07:27
Ahojte, potrebujem pomoc pri podávaní SV, dostanem sa po podpísanie dokumentu, no keď ho chcem odoslať, tak ako keby mi PC zamrzol , neviete čo stým??
ďalšia otázka je ohľadne podania dodatočného SV - idem doplniť údaje, a teraz neviem, či na prvej strane celková hodnota dodaných tovarov sa dáva už len hodnota doplených údajov, či celková sčítaná s riadnym SV.
zk24
19.10.11,05:37
Ahojte, potrebujem pomoc pri podávaní SV, dostanem sa po podpísanie dokumentu, no keď ho chcem odoslať, tak ako keby mi PC zamrzol , neviete čo stým??
ďalšia otázka je ohľadne podania dodatočného SV - idem doplniť údaje, a teraz neviem, či na prvej strane celková hodnota dodaných tovarov sa dáva už len hodnota doplených údajov, či celková sčítaná s riadnym SV.

S tým prvým prípadom ti poradiť neviem, ake to nevyhadzuje žiadnu chybu, tak neviem. Ak používaš IE, kontrola vyplnenia je ok, a vyberáš správny certifikát... tak neviem.

Čo sa týka dodatočného SV, tak do neho sa dávajú len opravené údaje, teda ak si vynechal nejaký riadok v riadnom SV, tak do dodatočného ide iba tento jeden riadok. Tým pádom na prednej strane musí byť sumár súm z druhej strany, inač ti to bude vyhadzovať chyby, že SV je zle vyplnený.
polis1
19.10.11,06:01
Ak to to zamrzá treba sa pozrieť v akom prehliadači internetu to robíš, či v mozille alebo explorer. Treba to robiť cez explorer.
tictac7
19.10.11,06:15
Ahojte,
idú vám dnes odosielať SV? Označím, podpíšem a nič :confused: Tvári sa, že hotovo, prázdna obrazovka, žiadna potvrdenka ani v odoslaných dokumentoch nič, telefón nedvíhajú, stále som v poradí...sa na to môžem :mad::mad::mad:
zk24
19.10.11,06:18
Ja som chvalabohu posielala okolo polnoci... islo všetko ok. Zadávateľ otázky ma tuším ten istý problém
tictac7
19.10.11,06:22
vyzerá to, že hej. Takže nie som sama. Aspoň nejaká útecha. Až na to, že zajtra budem mať kopec inej roboty - že vedenie zasadá, tak som to chcela odoslať dnes. No čo už. Ja mám rada el.komunikáciu, ale to, čo sa mi deje tento mesiac - do UNION-u som výkazy posielala dva dni, teraz toto, ešte bude DPH - dúfam, že zas niečo....
zk24
19.10.11,06:24
Ja som tento mesiac vynervačila až až...dúfam, že už bude iba lepšie.
PRIMAT
19.10.11,06:27
aj mne to dnes presne tak isto zamrza. Posielala som to hádam 5 krát a stále to isté.
domenico.office
19.10.11,06:31
Ahojte,
idú vám dnes odosielať SV? Označím, podpíšem a nič :confused: Tvári sa, že hotovo, prázdna obrazovka, žiadna potvrdenka ani v odoslaných dokumentoch nič, telefón nedvíhajú, stále som v poradí...sa na to môžem :mad::mad::mad:

Využi na podanie SV eDane. je 19-steho. Určite mnohí podávajú SV.
tictac7
19.10.11,06:33
Využi na podanie SV eDane. je 19-steho. Určite mnohí podávajú SV.

...a ako? Odtiaľ sa predsa nedá posielať. A nemáme ZEP....
domenico.office
19.10.11,06:35
...a ako? Odtiaľ sa predsa nedá posielať. A nemáme ZEP....

Aplikácia je určená práve aj na podávanie dokumentov a je jedno, či so ZEP, či bez ZEP.
zk24
19.10.11,06:40
Cez eDANE som to nikdy neskúšala, ani som netušila že to ide. Určite to vyskúšam... Vždy som to robila priamo na portáli.
katka s.
19.10.11,06:41
Mne to tiež nešlo. Ako keby zamrzlo. Cez tu aplikáciu e-dane mi to prešlo v pohode. Nemusíš mať ZEP. Stiahnuť zo stránky drsr aplikáciu ale musíš mať všetky tie komponenty čo sú tam uvedené. Ale v program.vybaveniach nie som zbehlá. TAk v tom neporadím ako sa to robí.
tictac7
19.10.11,06:43
Aplikácia je určená práve aj na podávanie dokumentov a je jedno, či so ZEP, či bez ZEP.

Ďakujem veľmi pekne za radu, takto mi to išlo. Ja som to doteraz používala len na vypĺňanie, potom som si uložila a na drsr som to natiahla. Nikdy som to tam neskúsila podpísať, som si doteraz myslela, že je to len pre ZEP. Ešte raz vďaka :)
Economic
19.10.11,06:44
Ale dá, aj bez ZEP-u. Cez e-dane sa dá stále podávať, aj keď je portál drsr.sk nefunkčný.
Fany
19.10.11,06:45
Ja sa chcem spýtať, keď v tomto poslednom období nemám žiadne plnenie, ktoré by podliehalo podaniu súhrnného výkazu, mám poslať výkaz nulový, alebo nemám poslať vôbec? Ak ani v budúcnosti nebudem už mať takéto plnenia mám sa nejako odhlásiť na DÚ z posielania takýchto výkazov? Plátca DPH stále zostávam, ale len na území SK. Ďakujem.
zk24
19.10.11,06:46
Ja sa chcem spýtať, keď v tomto poslednom období nemám žiadne plnenie, ktoré by podliehalo podaniu súhrnného výkazu, mám poslať výkaz nulový, alebo nemám poslať vôbec? Ak ani v budúcnosti nebudem už mať takéto plnenia mám sa nejako odhlásiť na DÚ z posielania takýchto výkazov? Plátca DPH stále zostávam, ale len na území SK. Ďakujem.

Nulový SV sa nepodáva ak sa nemýlim
polis1
19.10.11,06:49
no konečne som sa tam dovolala, ide to odtial posielať, povedala mi ako. Odoslala som to len tam je, že sa mám pozrieť na to či to je odoslané v schránke správ a tam nič nie je, tak teraz neviem.
zk24
19.10.11,06:53
Daj tomu pár minút, aby na DÚ stihol niekto tu správu naťukať na stroji a poslať ti ju do schránky :)
Economic
19.10.11,06:54
Ja sa chcem spýtať, keď v tomto poslednom období nemám žiadne plnenie, ktoré by podliehalo podaniu súhrnného výkazu, mám poslať výkaz nulový, alebo nemám poslať vôbec? Ak ani v budúcnosti nebudem už mať takéto plnenia mám sa nejako odhlásiť na DÚ z posielania takýchto výkazov? Plátca DPH stále zostávam, ale len na území SK. Ďakujem.

Nulový SV sa nepodáva. nevznikla žiadna povinnosť ho podať.
tictac7
19.10.11,06:55
O.K. zk24, ja som tiež netrpezlivá a za posledných 15 minút som tam pozerala asi 10-krát. Asi idem robiť niečo iné a skúsim o hodinku-dve :rolleyes:

zas mi to hodilo o príspevok nižšie...dnes je teda deň....
zk24
19.10.11,07:16
Podávala som SV včera, resp.okolo polnoci. prvý krát to robím cez ZEP, tak sa potrebujem spýtať.

Po odoslaní sa objavil v Historii komunikácie ako "predbezne spracovany" alebo nieco take. Obdrzala som do schránky správ tuto správu: Správa o prijatí podania elektronickou podateľňou. Mám čakať ešte na potvrdenie o spracovani.

Moj problém je ale v tom, že mi z Historie komunikácie cez noc zmizol. Má sa to tak správať? Ze po podaní sa tam objaví a potom zmizne a objaví sa až ked mi príde správa o spracovaní?


Na obrázku vidno ze je tam SV iba za predosle quartere. V noci tam vsak bol aj za 3Q, podaní 18.10.2011
Economic
19.10.11,07:19
Podávala som SV včera, resp.okolo polnoci. prvý krát to robím cez ZEP, tak sa potrebujem spýtať.

Po odoslaní sa objavil v Historii komunikácie ako "predbezne spracovany" alebo nieco take. Obdrzala som do schránky správ tuto správu: Správa o prijatí podania elektronickou podateľňou. Mám čakať ešte na potvrdenie o spracovani.

Moj problém je ale v tom, že mi z Historie komunikácie cez noc zmizol. Má sa to tak správať? Ze po podaní sa tam objaví a potom zmizne a objaví sa až ked mi príde správa o spracovaní?


Na obrázku vidno ze je tam SV iba za predosle quartere. V noci tam vsak bol aj za 3Q, podaní 18.10.2011


Zuzka pozri v ľavo Schránka správ. Tam Ti príde akceptácia najneskôr do 24 hodín o platnosti Tvojho certifikátu. . Vtedy je všetko ako má byť.
zk24
19.10.11,07:21
Ano ano, na tu akceptaciu cakam, ale myslela som ze v historii komunikácie bude ten SV pridaný len v stave dajme tomu "pripraveny na srpacovanie" alebo nieco take... Lebo po odoslani tam bol v takom stave (neviem presne ten názov), tusim tam bolo ze "predbezne schváleny" alebo nieco take. a dnes sa tam neobjavuje uz vobec...
tweedle
19.10.11,07:22
Z drsr.sk : V dôsledku prevádzkovým problémov nie je momentálne možné prostredníctvom Portálu daňovej správy SR elektronicky podávať daňové dokumenty na elektronickú podateľňu.
Na odstránení problémov sa pracuje. Do ich odstránenia odporúčame podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDane. (http://edane.drsr.sk/install/DRSR.Win.DP.DRKlient.application)
Economic
19.10.11,07:24
Ano ano, na tu akceptaciu cakam, ale myslela som ze v historii komunikácie bude ten SV pridaný len v stave dajme tomu "pripraveny na srpacovanie" alebo nieco take... Lebo po odoslani tam bol v takom stave (neviem presne ten názov), tusim tam bolo ze "predbezne schváleny" alebo nieco take. a dnes sa tam neobjavuje uz vobec...

Ja sa priznám za vyše 2 rokov som ani raz nebola v histórii komunikácie. Vždy sledujem len Správu o podaní ale čo je dôležitejšie Správu o akceptácii..... Nestresuuuj sa. :-)
Economic
19.10.11,07:26
Z drsr.sk : V dôsledku prevádzkovým problémov nie je momentálne možné prostredníctvom Portálu daňovej správy SR elektronicky podávať daňové dokumenty na elektronickú podateľňu.
Na odstránení problémov sa pracuje. Do ich odstránenia odporúčame podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDane. (http://edane.drsr.sk/install/DRSR.Win.DP.DRKlient.application)

Ja inak nerozumiem jednej veci, prečo ľudia podávajú SV hlavne posledné dva možné dni /ak nie sám posledný/ a potom sa zbytočne stresujú. eDane už dlho fungujú bez absolútnych problémov a spoľahlivo, či portál drsr funguje alebo nie.
zk24
19.10.11,07:32
Ja inak nerozumiem jednej veci, prečo ľudia podávajú SV hlavne posledné dva možné dni /ak nie sám posledný/ a potom sa zbytočne stresujú. eDane už dlho fungujú bez absolútnych problémov a spoľahlivo, či portál drsr funguje alebo nie.

nie vždy záleží od účtovníka... od niektorých klientov mám podaný SV už 3.10.2011. Ale keď klient, hlavne ked mám zahraničných, naťahuje stretnutia a neodovzdá všetky doklady včas, tak účtovník si nepomôže.

niektorým klientom podávam DPPO už v januári a niektorým musím žiadať o predlženie lehoty.... Ja by som tiež o takomto case mala najradsej už vyložené nohy a pila kafe.

Vzdy som pripravená podať 20.teho aspon "vymyslený" Sv aby bol nejaký podaný a nebola pokuta, a ked dostanem vsetky podklady k tomu, tak podat dodatocny.
zk24
19.10.11,07:33
prípadne, ked ti na DU vytvoria vazbu po 7 dnoch od odovzdania ziadosti.... ;) a to preto ze to stratili a vyhoveli ti iba na základe toho ze som potvrdenie o podani ziadosti poslala oskenovanu mailom.
Economic
19.10.11,07:40
nie vždy záleží od účtovníka... od niektorých klientov mám podaný SV už 3.10.2011. Ale keď klient, hlavne ked mám zahraničných, naťahuje stretnutia a neodovzdá všetky doklady včas, tak účtovník si nepomôže.

niektorým klientom podávam DPPO už v januári a niektorým musím žiadať o predlženie lehoty.... Ja by som tiež o takomto case mala najradsej už vyložené nohy a pila kafe.

Vzdy som pripravená podať 20.teho aspon "vymyslený" Sv aby bol nejaký podaný a nebola pokuta, a ked dostanem vsetky podklady k tomu, tak podat dodatocny.

Tá moja poznámka nepatrila ani tak pre nás účtovníkov. Veď my dobre vieme, akých máme dochvíľnych klientov. Neber si to osobne, prosím.
Fany
19.10.11,07:43
Ďakujem, takže sa ani nemusím nejako oficiálne odhlasovať od podávania takýchto výkazov? Čiže ak budem mať také plnenie podám, ak nebudem nepodám?
zk24
19.10.11,07:44
Neberiem to osobne, to bola len proste reakcia na reakciu :)
Economic
19.10.11,07:46
Ďakujem, takže sa ani nemusím nejako oficiálne odhlasovať od podávania takýchto výkazov? Čiže ak budem mať také plnenie podám, ak nebudem nepodám?

Jasné že nie. Na SV sa nerobia registrácie.....a ani odhlášky. Presne tak ako píšeš.
Anueta79
19.10.11,07:57
skúste sa pozrieť na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) v sekcii schránka prijatych sprav ... ja mam s tymto problem kazdy mesiac ked kliknete na kolonku odoslat tak vam to v skutocnosti odosle a presvedcite sa o tom prave tejto schranke prijatych sprav ci ste to odoslali alebo nie. mate to tam priamo hned.
Fany
19.10.11,08:05
Vierka, ďakujem.:)
Economic
19.10.11,08:24
Rado sa stalo !
Jarkajaruska
19.10.11,09:20
Ahojte,,,ja mám tiež ten istý problém ,už sa trápim od rána .ale keĎ si otvoríte ich stránku nájdete tam upozornenie : že v dôsledku prevádzkových problémov sa nedajú posielať výkazy na elektronickú podateľnu ,že na odstánení problému sa pracuje.
Economic
19.10.11,09:31
Ahojte,,,ja mám tiež ten istý problém ,už sa trápim od rána .ale keĎ si otvoríte ich stránku nájdete tam upozornenie : že v dôsledku prevádzkových problémov sa nedajú posielať výkazy na elektronickú podateľnu ,že na odstánení problému sa pracuje.

Pošlite ho prostredníctvom aplikácie eDane, už to tu bolo dnes písané !
polis1
19.10.11,09:36
no ale od rána neprišla žiadne potrvdenie a ani nie je vidieť že by to bolo odoslané, tak teraz neviem čo s tým. Robila som to cez Edane.
tictac7
19.10.11,09:40
no ale od rána neprišla žiadne potrvdenie a ani nie je vidieť že by to bolo odoslané, tak teraz neviem čo s tým. Robila som to cez Edane.


...čakať a čakať. Aj ja čakám, nič iné nám neostáva. Jaaaj a ešte veriť, že to prešlo. Ja dúfam, že to dnes urobia a ráno si všetky SV nájdem ako akceptované :)
zk24
19.10.11,09:40
Ani mne nedoslo este potvrdenie spat. a podavala som este vcera, tesne pred polnocou
Economic
19.10.11,09:41
no ale od rána neprišla žiadne potrvdenie a ani nie je vidieť že by to bolo odoslané, tak teraz neviem čo s tým. Robila som to cez Edane.

Nestresujte sa. Keď spojazdnia stránku, skontrolujete si to.
Zuziana
19.10.11,09:54
Mne to teraz dalo Správu o odoslaní dokumentu.

Ale už asi 2 hodiny som sa mordovala s odoslaním, kým som si na FB neprečítala, že im to zase nefunguje. Radosť pracovať
zk24
19.10.11,09:56
Majú veľký cervený oznam aj na stránke drsr.sk :) V com vsetko je FCB uzitocny :)
Zuziana
19.10.11,10:02
tam som nakukla zo zúfalstva, a tiež na poradu. O 10 som si tam ten oznam fakt nevšimla, neviem či tam bol
Majka
19.10.11,12:04
tiez dve hodiny nad tym sedim na tri krat som jednu firmu vyplnala a dala som podpisat,odoslat a zmrznute odosielanie aj pol hodinu a nikde to nemam zaznamenane takze to asi neodoslalo..... takze som si nasla uzasny oznam Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR je z dôvodu prebiehajúcej technickej aktualizácie momentálne nedostupný.
Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
a to je to najdolezitejsie co clovek potrebuje jeden den pred terminom podania suhrnneho vykazu.....
zk24
19.10.11,12:05
Oni napíšu, že sa ospravedlňujú, a všetko je vyriešené. Žiaden postih. Keď im jeden deň nefunguje portál, mala by sa lehota na podanie výkazu automaticky o ten jeden deň predlžovať.
Economic
19.10.11,13:27
Oni napíšu, že sa ospravedlňujú, a všetko je vyriešené. Žiaden postih. Keď im jeden deň nefunguje portál, mala by sa lehota na podanie výkazu automaticky o ten jeden deň predlžovať.

Super nápad, len na toto zákonodarci vôbec nemysleli !
zk24
19.10.11,13:32
Ako by sa tvárili, keby som im napísala: "Z dôvodu technickej aktualizácie firemných počítačov, nemáme možnosť využívať služby portálu daňovej správy. Za toto sa Vám ospravedlňujeme. O dobe odoslania súhrnného výkazu Vás budeme informovať" :D

Sú to proste majstri sveta...
Majka
19.10.11,17:55
prosim vas ako sa posiela suhr.vykaz cez E-Dane ked nemam elektronicky podpis? alebo aky sposbom ho odoslat ked mame len dohodu bez elektr.podpisu?
Economic
19.10.11,17:57
prosim vas ako sa posiela suhr.vykaz cez E-Dane ked nemam elektronicky podpis? alebo aky sposbom ho odoslat ked mame len dohodu bez elektr.podpisu?

Tak isto ako cez portál. Dá sa načítať aj XML súbor, aj krycí list vytlačiť.
Sarlotka
19.10.11,18:01
QUOTE=Majka;1874825]prosim vas ako sa posiela suhr.vykaz cez E-Dane ked nemam elektronicky podpis? alebo aky sposbom ho odoslat ked mame len dohodu bez elektr.podpisu?[/QUOTE]

po skusteni edane vybrat z hornej listy polozku dan z pridanej hodnoty - v rozbalovacom poli suhrnny vykaz... vyplnit alebo nacitat tlacivo (napr ak Vam program vytvorei suhrnny vykaz v xml subore)
nasledne je dole kontrolovat, vytlacit PODPISAT , po staceni podpisat vypyta Vase ID a heslo... dokukemnt bude podpisany a nasledne tlacitko odoslat...
tictac7
20.10.11,04:59
hurá, zo včerajška mám akceptované všetky SV aj štvrťročné prehľady posielané cez e-dane :)
vanna
20.10.11,05:38
Keďže nešiel včera portál, poslala som súhrnný výkaz cez eDane a dnes som si skontrolovala či je to v dokumentoch. Je, ale podarilo sa mi nejako prekliknúť na IV. Q. 2011 a teraz neviem, ako to mám opraviť. Dá sa to stornovať?, alebo mám poslať čistý súhrnný výkaz za IV. Q.2011 a napíšem opravný?
Nella_2
20.10.11,05:39
Keďže nešiel včera portál, poslala som súhrnný výkaz cez eDane a dnes som si skontrolovala či je to v dokumentoch. Je, ale podarilo sa mi nejako prekliknúť na IV. Q. 2011 a teraz neviem, ako to mám opraviť. Dá sa to stornovať?, alebo mám poslať čistý súhrnný výkaz za IV. Q.2011 a napíšem opravný?
Podaj rýchlo opravný. Za IV.Q.2011 predsa ešte nemôžeš podať, keď neskončil...
vanna
20.10.11,05:43
A čo mám dať do toho opravného? sumy s mínusom, alebo čistý?
Nella_2
20.10.11,05:45
A čo mám dať do toho opravného? sumy s mínusom, alebo čistý?
Všetko tak, ako má byť - opravný SV totiž nahrádza riadny SV. Čiže oprav ten štvrťrok a všetky ostatné údaje vyplň tak, ako v tom chybnom.
Akurát nezabudni označiť krížikom, že je to "opravný" SV.
vanna
20.10.11,05:53
Ďakujem za rýchlu odpoveď, takže označím opravný za IV.Q.2011 a druhá strana bude čistá, lebo ešte neviem, aké budú obchody
Nella_2
20.10.11,05:55
Ďakujem za rýchlu odpoveď, takže označím opravný za IV.Q.2011 a druhá strana bude čistá, lebo ešte neviem, aké budú obchody
Nie, nepochopila si ma. Ten, čo si teraz podala a v ktorom si chybne označila 4. štvrťrok, tak ten teraz podáš znovu ako opravný (všetko vyplníš, tak ako si vyplnila - len zaškrtneš voľbu "opravný" a zmeníš ten štvrťrok na 3. štvrťrok).
zk24
20.10.11,06:40
Ked podás opravný teraz, oni automaticky "zahodia" ten co si podala vcera. Takze podaj ako keby nanovo 3Q a zaskrtni opravný. Oni ten vcerajsi 4Q nebudu brat v uvahu.
Economic
20.10.11,06:43
Ďakujem za rýchlu odpoveď, takže označím opravný za IV.Q.2011 a druhá strana bude čistá, lebo ešte neviem, aké budú obchody


Jednoducho, zabudni na to čo si podala a podaj správny tak ako mal byť za 3. Q. 2011 ale nebude vyznačený riadny ale opravný !
zuzanar
20.10.11,08:43
Včera som poslala SV cez aplikáciu edane, a mám vytlačenú správu o odoslaní dokumentu. Ale doteraz mi do schránky správ používateľa nebola zaslaná správa o akceptácii alebo odmietnutí. Mám to skúsiť odoslať ešte raz? Vďaka
zuzanar
20.10.11,09:15
Včera som poslala SV cez aplikáciu edane, a mám vytlačenú správu o odoslaní dokumentu. Ale doteraz mi do schránky správ používateľa nebola zaslaná správa o akceptácii alebo odmietnutí. Mám to skúsiť odoslať ešte raz? Vďaka

podarilo sa mi dovolať na informačnú linku drsr - ak nie je správa o akceptácii a nie je ani v histórii odoslaných dokumentov treba poslať ešte raz.
zk24
20.10.11,09:27
Mne chvalabohu dnes rano došlo potvrdenie o akceptácii. Tiež som nemala ani potvrdenie ani v historii nebol. Dnes rano sa objavil aj s potvrdenkou.
babi2
20.10.11,09:30
Ja som posielala včera pred obedom 2 SV, doteraz neprišlo potvrdenie a až teraz pred chvíľou som ich našla v histórii, ešte pred hodinou tam neboli
daniela554
20.10.11,10:18
prosím Vám, SV som posielala prvý krát a kde alebo kedy vytlačím "Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou" potvrdenku už mám. Vďaka
Nella_2
20.10.11,10:20
prosím Vám, SV som posielala prvý krát a kde alebo kedy vytlačím "Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou" potvrdenku už mám. Vďaka
Myslíš krycie listy? Keď si už SV podala, tak v Histórii komunikácie

Tu je postup:
http://www.porada.sk/t178627-krycie-listy-k-suhrnemu-vykazu.html#post1873597