ahojcek123
19.10.11,09:19
Dobry den,prosim o radu,zamestnanec donesie ziadost o rozviazani pracovneho pomeru dohodou ,z-tel nesuhlasi,do kolkych dni ma dat z-tel vyjadrenie nesuhlasu?aby to bolo vsetko pravne v poriadku???kde je to spomenute???,aby som to mohla najst/paragraf,zakonnik..../?dakujem
terezamaria
19.10.11,07:22
Dobry den,prosim o radu,zamestnanec donesie ziadost o rozviazani pracovneho pomeru dohodou ,z-tel nesuhlasi,do kolkych dni ma dat z-tel vyjadrenie nesuhlasu?aby to bolo vsetko pravne v poriadku???kde je to spomenute???,aby som to mohla najst/paragraf,zakonnik..../?dakujem

Nikde to nie je spomenuté, predsa zamestnávateľ vie, či ho pustí alebo nie. Slušnosť káže, aby odpoveď odišla čím skôr. Stačí stručne napísať, že zamestnávateľ nesúhlasí so skončením pracovného pomeru dohodou podľa § 60 ZP.
ahojcek123
19.10.11,07:25
dakujem terezmaria,uz som viackrat pocula,ze sa to musi spravit do 15 dni,podla mna to nie je o slusnosti,ale je tam nejaka lehota......
Xanti
19.10.11,07:27
Čo čakáte na nový mesiac aby zamestnanec nestihol podať klasickú výpoveď ked s dohodou nesúhlasíte? Lebo mi to tak príde.
Ak nesúhlasím poviem to hneď, a nebudem čakať mesiac abo aj pol roka na to či sa vyjadrím alebo nie dotyčnému zamestnancovi.
Ale to len tak mimotemy
terezamaria
19.10.11,07:28
dakujem terezmaria,uz som viackrat pocula,ze sa to musi spravit do 15 dni,podla mna to nie je o slusnosti,ale je tam nejaka lehota......

Ahojček vieš, keď on si dá žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 25.10.2011 a Ty by si mu napísala do 15 dní že zamestnávateľ nesúhlasí, bude mu to na nič. Ale veď Ty si to správne pochopila. :)
terezamaria
19.10.11,07:30
Čo čakáte na nový mesiac aby zamestnanec nestihol podať klasickú výpoveď ked s dohodou nesúhlasíte? Lebo mi to tak príde.
Ak nesúhlasím poviem to hneď, a nebudem čakať mesiac abo aj pol roka na to či sa vyjadrím alebo nie dotyčnému zamestnancovi.
Ale to len tak mimotemy

Vieš Xanti, že to zamestnávatelia bežne robia. Ide im práve o to, čo si napísala.:)
Xanti
19.10.11,07:31
Vieš Xanti, že to zamestnávatelia bežne robia. Ide im práve o to, čo si napísala.:) A to si zamestnávateľ neuvedomuje, že ak nechcem ostať v práci tak tam neostanem a aby som mu urobila čo najväčšiu škodu, tak pravidelne každý 10 dní by som sa dala vypísať na novú PN. Aj ja by som tratila ale zamestnávateľ viac.

Proste niekedy nepochopím také správanie. :(