bupi
19.10.11,08:24
Zlomila sa mi rucka na najlepsich velkych nozniciach, ktore doma mam. Da sa to opravit- nahradit zlomenu rucku inou (da sa niekde zohnat) ? Dakujem za rady.
tictac7
19.10.11,06:47
nožnice sú vlastne len tie dve rúčky vytvarované do nejakého tvaru, spojené s jedným šróbikom a v nejakej časti zbrúsené tak, aby pri spojení týchto dvoch zbrúsených častí prerezali niečo, čo je medzi nimi. Takže asi ťažko....:mee:
bupi
19.10.11,09:21
Rucky su z plastu.
misoft
19.10.11,16:28
Mne sa tiež zlomili nožnice (plastová rúčka). Opravil som to Pattex-om dvojzložkovou "plastelínou"
http://unomarket-static.netport.cz/detailed_hash/8a/eb/pattex_superfix_50g_l12735650934be90fa59fbad.jpg
Funguje to! A drží! Stačí postupovať podľa návodu - odrezať potrebné množstvo, vymiestiť do biela, na "zlomenine" vytvarovať, nechať zatvrdnúť (po 5 minútach už nie je možné tvarovať) 24 hodín.
Chobot
20.10.11,09:19
Zlomila sa mi rucka na najlepsich velkych nozniciach, ktore doma mam. Da sa to opravit- nahradit zlomenu rucku inou (da sa niekde zohnat) ? Dakujem za rady.

Ak sa zlomí jedna z tých kovových výliskov (ramien), tak oprava nie je možná, alebo veľmi náročná (je ťažké zvariť ten kov - je to zliatina).

Ak sa zlomí len rúčka, ktorá je zvyčajne z plastu či dreva, oprava je možná, záleží od typu materiálu, miesta zlomenia. NA opravu treba ale trochu vynaliezavosti a zručnosti. Na to štandardné postupy nie sú, domáci majster to opraví, ale kto má 2 ľavé ruky, ten môže nožnice zahodiť.
PotPalo
21.10.11,07:47
Vyrobiť novú rúčku z plechu. Večer priám foto že ako sa to dá. :D

Ak sú to lacné čínske nožnice, poznáme ich podľa toho, že rúčka je priesvitná jantárovej farby so žirafím vzorom ;), extrémne krehká, to sa neoplatí opravovať, za euro sú nové nožnice.

edit: tu sú tie fotky: