jano.stary
19.10.11,08:36
Prosim pomozte mi vyriesit moj problem:

Moja matka je momentalne v nemocnici a lezi na antidekubinacnom matraci (proti prelezaninam) Teraz ma asi 43kg. Fakt je ze nevladze ani sediet. Ma 71rokov a otec ktory by sa mal o nu starat s najvacsou pravdepodobnostou by mal problem, sam ma rakovinu prostaty nehladiac na to ze zabuda ma 68 rokov.

Ja som momentalne zamestnany a asi si budem musiet vziat nejakym sposobom nejake volno, dovolenku vycerpam za chvilu.

Je nejaka moznost aby ma zo zamestania uvolnili (bez vypovede) aby som sa mohol o matku starat? Mozem poziadat aj o nejaku podporu? Kam sa mam obratit, kde ziadat podporu?

Alebo musim si vziat neplatene volno a este si aj zaplatiti vsetky poplatky? Ktore su nutne?

Dakujem, je to velmi urgentne
Katy a R
19.10.11,06:44
na začiatok by si to mohol riešiť dovolenkou a OČRkou (ošetrovanie člena rodiny). Zaplatených by si mal len prvých 10 dní OČR ... potom už neplatené ... ale PP normálne trvá.
treba to ale riešiť ... buď skús cez obecný úrad - nejakú opatrovateľku? Alebo je potom možnosť cez UPSVaR ... môžeš byť opatrovateľom ty .. poberať príspevok na opatrovanie (zák 447 o kompenzáciách). je tam možnosť aj nejakého PP (ale ohraničená - viď v zák). treba posudok .. a dosť dlho to trvá:mee::mee: