mončika
23.01.06,09:58
Minulý týždeň som dávala dotaz ohľadne toho, či si môžem uplatniť DPH z dokladov, ktoré sú súčasťou cesťáku /samozrejme musia mať všetky náležitosti, týka sa to aj ubytovania, parkovného/. Väčšina z Vás mi dala odpoveď, že nie. Dala som dotaz na DR SR a tí mi odpovedali, že môžem. Prikladám ich odpoveď,ak sa mo to podarí.
mončika
23.01.06,10:53
Ja by som to rada prilepila k pôvodnej téme, ale nejako mi to nejde.
Okrem toho si myslím, že väčšina poraďákov sa zhodla na tom, že pokiaľ sú takéto doklady pri cesťáku, nemôžem si z nich uplatniť DPH.
Idiotka
24.01.06,13:30
X rokov dozadu som tvrdila to isté - vo veci cestovného príkazu zamestnanca, ale nemala som úspech....bolo a je to v zákone.
Vďaka za príjemné zadosťučinenie...
ALBO
24.01.06,13:54
V téme v sekcii DPH
"príjmový pokl.doklad a DPH" (neviem to sem preniesť do dane z príjmov)
to máte presne rozdiskutované .
Z diskusie vyplýva, že nárok nie je, Vyplýva to aj z usmernenia ktoré vyšlo niekedy v 97 roku a vyplýva to aj zo zákona .
Píšem to preto aby tu neboli náhodou zavádzaní tí (idiotka), krorí náhodou nečítali tuto problematiku v DPH.Tam sa jej obšírne práve teraz venovali.

Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik
Jana Acsová
24.01.06,14:08
Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik
Vojsť do témy, ktorú chceme preklopiť. Hore v prehliadači "adresa" kliknúť. Vymodrí sa to. Následne CTRL C. Ísť do témy, kde chcete link vložiť, otvoriť odpoveď a CTRL V ...
Pri krokoch nepoužívajte šípku "dozadu", ale preklikávajte sa do príspevku, kde chcete link vložiť.
Chobot
24.01.06,14:08
V téme v sekcii DPH
"príjmový pokl.doklad a DPH" (neviem to sem preniesť do dane z príjmov)
to máte presne rozdiskutované .
Z diskusie vyplýva, že nárok nie je, Vyplýva to aj z usmernenia ktoré vyšlo niekedy v 97 roku a vyplýva to aj zo zákona .
Píšem to preto aby tu neboli náhodou zavádzaní tí (idiotka), krorí náhodou nečítali tuto problematiku v DPH.Tam sa jej obšírne práve teraz venovali.

Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik

Diskusia sa presunula sem:

http://www.porada.sk/t17219-p3-prjmov-pokldoklad-a-dph.html

Nedávajte sem už viac príspevkov.

Pre ALBO: keď chceš dať odkaz do textu. najprv si v inom okne otvor tú tému, na ktorú chceš odkázať. Potom v stavovom okne vysvieť odkaz na tú stránku, daj "kopírovať". Potom sa prepni späť do rozpísaného príspevku a daj "vložiť", odkaz sa vloží automaticky s hyperlinkom na tú stránku.
Jana Acsová
24.01.06,14:10
...keď chceš dať odkaz do textu. najprv si v inom okne otvor tú tému, na ktorú chceš odkázať. Potom v stavovom okne vysvieť odkaz na tú stránku, daj "kopírovať". Potom sa prepni späť do rozpísaného príspevku a daj "vložiť", odkaz sa vloží automaticky s hyperlinkom na tú stránku.Vau ... to je okien ... .-) Máte otvorené 2 Porady naraz?
renča1
24.01.06,14:17
Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik

ja to robím nasledovne: nájdi si tému, ktorú chceš presunúť , hore na adresu si klikni pravým tlačítkom myši a daj vystrihnúť , ako si to vystrihneš zostane ti v adresu prázdne okienko, potom sa už len nastavíš na danú tému a zasa pravím tlačítkom na myši klikneš a dáš prilepiť a už to máš. Ja som sa to učila skoro dva dni. :)