Zyka
23.01.06,11:29
ahojte,
zaradujem opat moju otazku,bohuzial nikto nereagoval,tak to skusam opatovne....
co si myslite, ked novovzninuta sro nenahlasila na DU predpokl.dan,tj neplatila preddavky v r.2005,ma takto urobit dodatocne? Tj nahlasit napr.predpokladanu vysku dane 0? /aj ked v skutocnosti dan bude pomerne vysoka?/
sankcia sro zrejme neminie, ale lepsie si takto dodatocne splnit povinnost ?
vas nazor?
dik
Johanka
23.01.06,13:32
Toto aj niekto nahlasuje? Možno nejaké veľké spoločnosti, ale ja som sa mojej praxi nestretla s tým, že by niekto nahlásil pri vzniku predpokladanú daň , aj napriek môjmu upozorneniu. A to už mali aj kontroly na daň z príjmov a nič.... Možno má niekto inú skúsenosť.
Lila
23.01.06,14:48
Áno, je tlačivo, na ktorom sa uvádza predpokladaná výška dane, podľa ktorej sa platia preddavky na daň u novozaloženej firmy. Táto sa uvádza pri registrácii na DÚ na daň z príjmu PO.
Johanka
23.01.06,15:04
Také tlačivo som v živote nevidela, a to som minulý týždeň niesla registráciu PO, preto som taká :eek: .
Zyka
24.01.06,09:39
Johanka,
ja som sa o tomto dozvedela az z porady, doteraz som sa nestretla s touto povinnostou.... ostala som zaskocena,neviem ci to niekto nahlasuje...
tak neviem...
renča1
24.01.06,10:12
už to tu bolo rozoberané, skúsim vám to nájsť a pripnuť link.
liba2
24.01.06,11:58
ahojte,
zaradujem opat moju otazku,bohuzial nikto nereagoval,tak to skusam opatovne....
co si myslite, ked novovzninuta sro nenahlasila na DU predpokl.dan,tj neplatila preddavky v r.2005,ma takto urobit dodatocne? Tj nahlasit napr.predpokladanu vysku dane 0? /aj ked v skutocnosti dan bude pomerne vysoka?/
sankcia sro zrejme neminie, ale lepsie si takto dodatocne splnit povinnost ?
vas nazor?
dik
Tiež o tom viem len z porady. Uvádza sa to pri registráci na DU. Ak máš z toho kópiu, malo by to tam byť uvedené a zistíš, či ste sa vôbec k niečomu zaviazali. Nahlasuje sa aj predpokladaná strata.
Urob rýchlo daňové priznanie; ak bude daň na zaplatenie - zaplať, tým to skončí. Ak skutočne došlo k nesplneniu povinnosti, sankcia vás istotne neminie, bude to len otázka času.