SlavkaS
19.10.11,14:08
Dobrý deň,

ako správne postupovať pri predaji materiálu zo skladu - je postačujúca výdajka, alebo je potrebný zápis o odpredaji materiálu.
resp. nemáte nejaký vzor tlačiva.
Spoločnosť účtuje spôsobom B, v Pú

Vopred ďakujem
KEJKA
19.10.11,13:52
aj pri spôsobe B je potrebné viesť skladovú evidenciu.
Takže výdajka zo skladu muasí byť, akurát, že neprechádza účtovníctvom, ale môžeš si ju priložiť pre interné potreby k vystavenej faktúre.
lenka_bodorova
20.10.11,06:06
Ja som výdajku nikdy nerobila a ani auditori to nikdy nežiadali, mám len dodací list. A na konci roka robím inventúru, čo považujem aj za skladovú evidenciu. Kolegiňa objednáva na zákazky a niečo aj do zásoby, ale žiadnu oficiálnu skladovú evidenciu počas roka nemám. Je to v poriadku, alebo ako by to malo byť?
KEJKA
20.10.11,06:09
skladová evidencia musí byť, bude to vyžadovať DU.
Aj audítori by mali, ale možno použili iné spôsoby overovania, i ked sa čudujem.
ak audítori nastúpili, tak ste nemohli účtovať spôsobom B, či ako?
takže je to nejaké divné.......
lenka_bodorova
21.10.11,08:21
audit sme mali dobrovoľne. A ako by mala vyzerať skadová evidencia?
KEJKA
21.10.11,08:29
príjemky, výdajky :-)
tweedle
21.10.11,08:38
a treba príjemky a výdajky aj keď v ten istý deň ako tovar príde hneď aj odíde?
KEJKA
21.10.11,09:37
tomu sa hovorí skladová evidencia
alebo si nájdi iný spôsob.
lenka_bodorova
24.10.11,12:13
ešte som našla v postupoch účtovania §43 ods 6 Ak sa použije spôsob B účtovania zásob, analytická evidencia sa vedie formou skaldovej evidencie tak, aby bolo možné zistiť a preukázať stav zásob a zloky obstarávacej ceny zásob aj v priebehu účtovného obdobia. Takže by to stačilo len na tých analytických účtoch ale dosť si neviem predstaviť, ako zistím stav zásob, keď všetko ide na 501xxx (každý materiál má svoj analytický účet)?
KEJKA
24.10.11,13:42
analytická evidencia nie ej evidencia na AU v účtovníctve. Často sa to zamieňa. AE má aj subjekt - SZČO v JU.
Proste musí viesť skladové karty, prehľad o pohybe tak, aby vedel v priebehu účtovného obdobia preukázať aktuálny stav zásob k určitému dňu.