misho188211
19.10.11,15:21
Zdravím, potrebuje si zriadiť účet v USD. Máte ho niekto ? Alebo aspoň nejaký známy ? Viete poradiť nejakú banku ?

Diki moc :-)
ondrejvla
19.10.11,13:30
Bežný účet v inej mene ako EUR ti zriadia v každej banke, účtovala som vo firme, kde ho mali vo VÚB aj v ČSOB, je to v podstate jedno, poplatky sú všade a to dosť vysoké.
Opravujem, jedná sa o firemný účet v inej mene ( devízový), nie som si istá, že by bol terminovaný...
rastaman2000
19.10.11,13:40
Obávam sa, že bežné účty sa vedú len v EUR.

V USD pravdepodobne len termínované vklady a sporiace účty - sú to vlastne devízové účty.

Termínované vklady v USD (Banky.sk) (http://banky.sk/20747/terminovane-vklady.php?ID=20747&art_banka=0&art_mena=4&odoslat=Odosla%9D), bežné účty (FinancnaHitparada.sk) (http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty/), bežné účty (oPeniazoch.sk) (http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/bu/). Skús sa, prípadne, spýtať na týchto stránkach.
SamuelSK
29.12.11,12:35
Neviete ktora banka ma najvyhodnejsi kurz na nakup USD ?

Alebo takto, ak chcem ist na dovolenku, kde sa plati v USD, je vyhodnejsie dopredu si zamenit eur na usd a zaistiti si kurz taky ako je dnes, v pripade ze klesne - tak neprerobim na posilnovani USD, (jasne ze opacne prerobim, ale nemyslim ze to pojde nad 1.3)

Ale to by musel byt vyhodny kurz, co u nas nie je (kde v zahranici je? rakusko?) no a poplatky za platbu kartou, resp vybery kartou v USD krajine zadarmo, resp za min poplatok, nie ze 2% z vyberanej sumy atd..

Problem je, ze neviem ci na dovolenku vobec pojdeme, ale ak by padol kurz z 1.3 na 1.2 tak to je uz velky pohyb a bola by skoda prerobit :(
KEJKA
29.12.11,13:12
ZUNO má možnosť viesť účet v dvoch menách -teda EUR a ešte jeden v inej mene.
SamuelSK
29.12.11,13:14
ano ale ma dost nevyhodny kurz,
zuno mi da 1,267 USD za 1 EUR no a privat banka napr 1,27 - deviza, tam je rozdiel nic, lenze valuty (znamena to, ze si u banky kde chcem zamenit vlozim hotovost v eurach a oni mi poslu niekam USD v bezhotovosti?) tam je kurz 1,29.. co je o kusisko lepsie..

edit;
no poja pointa je "zaistit" si kurz 1,29 aby som nemusel znasat oslabovanie eura na dovolenke.

asi by sa to dalo aj tak ze si spravim short na forexe a ked prerobim na vymene kurzu na dovolenke, short mi nieco zarobi, cize sa to vynuluje.. ale bolo by to asi komplikovane, ci ani nie ? (zas tam bude overnight poplatok)
peter977
02.01.12,23:10
Samuel ani nie tak overnight poplatok ako spread ktorý majú banky za samotný výmenný kurz.

Spread banky je v prieme 300 bodov a viac. Keby si zameníš menu priamo cez obchodníka špecializovaného na Forex, tak zaplatíš od 3 do 1 bodu(pipu).

Keďže kurz EUR/USD ti za týždeň vo veľmi výnimočných prípadoch spraví 300 bodov, tak by sa neoplatilo robiť hedge kurzu(kvôli ochrane voči kurzovému riziku)

V tomto prípade by som skôr zvolil výmenu financií v zmenárni(tam majú častokrát nižšie poplatky ako v bankách).
V prípade dlhodobej investície, by som zvolil priamo Forex.
Letko
03.01.12,04:39
Kedysi sa viedli bežné účty v cudzej mene aj v Tatra banke. Predpokladám, že sa stále vedú, choď sa opýtať alebo sa opýtaj na www.tatrabanka.sk