martinca1
19.10.11,16:26
Dobry den,

mohli by ste mi poradit pri zaradeni do odpisovych skupin?
1. kavovar
2. televizory do fitness centra
3. ozvucenie fitnes centra - priestory kde je fitnes centrum mame v prenajme - neviem ci to mam dat ako zhodnotenie nehnutelnosti alebo zvlast..
4. bedmintonovy kurt - ide o prenosny podklad z PVC
5. kamerovy system fitnes centra - detto bod 3


Dakujem
martinca1
19.10.11,19:06
nikto mi nepomoze?....:mad:
zk24
19.10.11,19:31
Dobry den,

mohli by ste mi poradit pri zaradeni do odpisovych skupin?
1. kavovar
2. televizory do fitness centra
3. ozvucenie fitnes centra - priestory kde je fitnes centrum mame v prenajme - neviem ci to mam dat ako zhodnotenie nehnutelnosti alebo zvlast..
4. bedmintonovy kurt - ide o prenosny podklad z PVC
5. kamerovy system fitnes centra - detto bod 3


Dakujem

ak splnaju podmienky na odpisovanie, tak by som skusila takto:

1. kavovar: odpis.skupina 1
2. TV: odpis skupina 1: spotreboná elektronika
3. zatial neviem
4. Bedmintonový kurt: Skusila by som odpis.skupina 2: Športové výrobky
5. Kamery - odpis skupina 1: Komunikačné zariadenia
martinca1
19.10.11,19:42
dakujem,

a prave tu mam dalsiu pikosku, ktoru musim zaradit a neviem ako.
Kupovali "ja to nazvem kasovy system" - pozostava to z PC pokladna, snimac bezdot.kariet, fiskalny modul, monitor+tlaciaren,penazna zasuvka.
Je to cele od jedneho dodavatela, ktory este dodal skladovy softver ale ten som dala na 518 kedze nesplna podmienku zaradenia.
zk24
19.10.11,19:45
dakujem,

a prave tu mam dalsiu pikosku, ktoru musim zaradit a neviem ako.
Kupovali "ja to nazvem kasovy system" - pozostava to z PC pokladna, snimac bezdot.kariet, fiskalny modul, monitor+tlaciaren,penazna zasuvka.
Je to cele od jedneho dodavatela, ktory este dodal skladovy softver ale ten som dala na 518 kedze nesplna podmienku zaradenia.

Možno SK1: Počítače a periférne zariadenia?
martinca1
19.10.11,20:09
pravdupovediac s tymto ozvucenim a s kasom si neviem dat rady. Uz som skusala aj urcit si ze co je hlavne v tom kasovom systeme a podla toho to zaradit....
KEJKA
20.10.11,05:16
ak je SW súčasťou dodávky, určite ak je na jednej faktúre, tak všetko na 042 a potom zaradiť do OS1

dakujem,

a prave tu mam dalsiu pikosku, ktoru musim zaradit a neviem ako.
Kupovali "ja to nazvem kasovy system" - pozostava to z PC pokladna, snimac bezdot.kariet, fiskalny modul, monitor+tlaciaren,penazna zasuvka.
Je to cele od jedneho dodavatela, ktory este dodal skladovy softver ale ten som dala na 518 kedze nesplna podmienku zaradenia.
martinca1
20.10.11,10:38
softver je cca 1200 E (system na evidenciu skladu) a potom su tam rozpisane tie PC pokladna, fiskal, monitor + tlaciaren, snimac bezd.kariet.
Ja som softver dala na 518 kedze nesplna zaradenie a ten zvysok chcem zaradit a to neviem kam....
KEJKA
20.10.11,12:38
máš to na jednej faktúre? nie je to náhodou tak, že SW a všetky HW súčasti patria do jedného funkčného celku?
ja by som to dala celé na 042 a potom na 022 do OS1
martinca1
20.10.11,14:30
asi by to tak mohlo byt ako hovoris - lebo aj v zmluve o dielo je ako predmet zmluvy
1.system Food /softver)
2.intalacne prace
3. technicke prostriedky a aplikacny softver - PC poklana, monitor. pen.zasuvka, fiskal.modul tlaciaren
4. servisne sluzby
a toto vsetko mam na tej jednej fakture...


Dakujem