miko111
19.10.11,17:08
Dobrý deň

Neviem nikde nájsť odpoveď na moju otázku.
Takže idem robiť akciu Hromadné púšťanie lampiónov a moja otázka znie : budem mať tri predajné miesta na lampióny, je treba na každom mieste registračná pokladňa? Ak áno , nie je iný spôsob ako to dokladovať? Niečo rýchlejšie? Lebo lampióny sa budú predávať dosť rýchlo a času na ťukanie do kasy bude veľmi málo. Nedá sa to napr.vydávať na príjmový blok? 6e by som ich vypísal doma a na blok by sa len napísala hodnota nákupu a dal by sa kupujúcemu? Alebo že by sa zrátali všetky na začiatku, potom odrátali po akcii tie čo ostali a výsledok by sa nejak zdokladoval?
Nie je nejaký jednoduchý spôsob ako to predávať a zároveň neobchádzať zákon?

Za všetky postrehy a rady ďakujem.
KEJKA
19.10.11,16:08
a teraz si čo? SZČO? máš ERP?
miko111
19.10.11,19:27
Som SZČO a nemám ERP
KEJKA
19.10.11,19:32
predaj balónov je predaj tovaru - za hotovosť, tak to potrebuješ ERP.
Sú aj prensné, ak si doteraz nepotreboval, tak si kúp, zaregistruj apredávaj.
príjmový doklad a doklad z ERP - nemusia sa veľmi líšiť časy vyhotovenia.
za určitých okolností a podmienok je možné bločky z ERP mať vyhotovené aj vopred - píšem o tom v inej téme.
miko111
19.10.11,19:37
Trošku tomu nerozumiem: Môžem to spraviť aj tak, že napr. predám 10 ks a potom ich nablokujem? Či vždy pri kúpe musím dať blok? Nie je niečo rýchlejšie a jednoduchšie? Bude sa to veľmi rýchlo predávať, to viem zo skúseností A ĎAKUJEM ZA RADY KEJKA
KEJKA
20.10.11,05:25
si povinný vydať blok z ERP každému kupujúcemu.
Inak hrozí pokuta.
Ak si si istý rýchlosťou predávania, tak to urob tak ako predavači parkovacích kariet - predajú mi 10 ks, tak vyhľadajú doklad na 10 ks.
ak kúpim 7 ks, tak mi dajú bloky dva - napr. na 5 a 2 kusy.
Myslím, že pri takejto akcii môžeš mať okrem prenosnej malej ERP pripravené aj tieto bločky.
miko111
20.10.11,11:20
KEJKA mohol by som Ta kontaktovať telefonicky? Potrebujem to poriadne vysvetliť, nechcem obchádzať zákon, ale viem že to pôjde rýchlo na odbyt.