alenkaaa46
19.10.11,17:30
Dobrý deň,
Prosím o radu k pracovnému problému.
Nastúpila som na pracovisko ako vrátnik-informátor so zaradením 2/12 na prácu v 3 smenách.Po niekolkých mesiacoch som bola preredená na zastupovanie inej kolegyne na iný úsek a na dobu počas jej materskej dovolenky. Kolegyňa sa vrátila a mňa nemajú kde presunúť, nakoľko na moje miesto prijali inú osobu a na riadnu zmluvu, tak ma dali na inú vytvorenú vrátnicu, ktorá bola zrušená pred rokmi pretože nebola už potrebná. Teraz ma tam posadili som zaradená tak isto-vrátnik - informátor 2/12 ale robím len ranné smeny, čo je hlavne finančný problém, pretože nemám smennosť a môj plat je cca 60€ nižší. Žiadala som o svoje pôvodné miesto ústne riaditeľku a kedže nová kolegyňa je kamarátka, tak sa na tom nič meniť nebude a ak malo zarobím, tak môžem robiť nedele a zastupovať a môžem si tak privyrobiť.Moja otázka znie: mám nárok žiadať späť pôvodné miesto kôli finančnej ujme?
Môže zamestnávateľ ma preradiť na toto miesto a po čase ho opäť zruší, ja dostanem výpoveď a nová kolegyňa-kamarátka ostane?
Za odpoveď Vám ďakujem.Jarka S.