slant
19.10.11,20:28
Priatelia, je to hrozne, ale kto nezazil, neuveri.
V poslednej dobe mame pravidelne nacurane vo vchode. Urcite to nie je od psa. Vchod sa zamyka, zvonku sa da otvorit len klucom. Smrad, clovek sa boji aj niekam stupit, nehovoriac o tom ze z toho hrozia urcite aj nejake choroby. Nemame upratovacku, sluzbu na vchode si robime sami majitelia bytov. Som uz z toho zufaly, mam pocit ze ostatni len ticho privieraju oci, akoby to neupratovali aj oni. Chcem ziniciovat domovu schodzu a navrhnut montaz kameroveho systemu, pretoze neviem najst iny sposob ako toho uchyla prichytit pri cine. Mam vsak obavu, ze majitelia bytov to neodsuhlasia a neposkladaju sa na techniku. Mame suseda co sa obcas neudrzi- ked si vypije , jednoducho sa pocura. Doteraz sa to stavalo obcas - po dochodkoch. Ale teraz je to v takej miere, ze myslim ze toto uz nerobi on, pretoze smrdia aj steny, je to kazdy tyzden, toto doteraz nebyvalo. Clovek ked sa pocura, ostane predsa na zemi kaluz, nie je mokra a flakata aj stena. Skor si myslim ze ma s niekym osobny spor a dotycny sa mu chce odplatit tymto sposobom. Jednoducho aby si okolie myslelo ze je to vsetko od neho. Smutne je to, ze deti v nejakom hlupuckom veku tam ani nemame, len zopar asi3 rocnych, potom zopar 16-17 rocnych a ostatni dospeli. Myslim ze ti pubertaci to nerobia.
Stretli ste sa podobnym problemom? Co ste s tym robili? Ten kamerovy system je len krajne riesenie. Ak by k tomu predsa len doslo, nemoze sa niekto ohradit ze mu to narusa sukromie? Aka je v tomto smere legislativa? Co treba splnit? Keby som dotycneho chytil, asi by som mu zlomil rebra.
zk24
19.10.11,19:03
Ahoj,


stalo sa nam dvakrát v rodičovskej bytovke:

1) bývalo nasrané pred výtahom, vo výtahu, na schodisku.... každý deň snáď. Nikto netušil ako je to možné. Nakoniec sa zistilo, že žena, ktorú vysťahovali pre neplatenie nájomného, bola taka dolsova nasratá, že robila v novom byte potrebu do igelitky a nosila to vysypat, alebo priam vyliat, do nasej brany. Teda nejaka pomsta susedom. skoncilo to ked ju zavreli na psychiatrii.

2) strašnýýýýýýýýýýýýýý smrad býval v bráne, nikto netušil odkial, čisto bolo. sme si mysleli že sa upratuje špinavou hnilou handrou alebo co. Ale nebolo to tým. nakoniec sa zistilo, že v stupačkach vedla výtahu spával vyhodený syn násho suseda. čúral si tam, sral tam, spával tam. nikto nevedel ze tam chodí v noci spávat a rano vzdy zmizol. ani neviem kto ho prichytil. Teraz je bezdomovec a poneviera sa po sídlisku. my sme zvesili dvere z tejto miestnosti aby bolo do nej stále vidno a dala sa vycistit. smrad bol po celej bytovke ešte asi mesiac.

Inac samozrejme ze v oboch prípadoch boli najprv obvinovaní majitelia psov.... takze aj my ;)
Stanislav 1975
19.10.11,19:05
Ahoj,


stalo sa nam dvakrát v rodičovskej bytovke:

1) bývalo nasrané pred výtahom, vo výtahu, na schodisku.... každý deň snáď. Nikto netušil ako je to možné. Nakoniec sa zistilo, že žena, ktorú vysťahovali pre neplatenie nájomného, bola taka dolsova nasratá, že robila v novom byte potrebu do igelitky a nosila to vysypat, alebo priam vyliat, do nasej brany. Teda nejaka pomsta susedom. skoncilo to ked ju zavreli na psychiatrii.

2) strašnýýýýýýýýýýýýýý smrad býval v bráne, nikto netušil odkial, čisto bolo. sme si mysleli že sa upratuje špinavou hnilou handrou alebo co. Ale nebolo to tým. nakoniec sa zistilo, že v stupačkach vedla výtahu spával vyhodený syn násho suseda. čúral si tam, sral tam, spával tam. nikto nevedel ze tam chodí v noci spávat a rano vzdy zmizol. ani neviem kto ho prichytil. Teraz je bezdomovec a poneviera sa po sídlisku. my sme zvesili dvere z tejto miestnosti aby bolo do nej stále vidno a dala sa vycistit. smrad bol po celej bytovke ešte asi mesiac.

Inac samozrejme ze v oboch prípadoch boli najprv obvinovaní majitelia psov.... takze aj my ;)
píš radšej kakal...:-), je to také slušnejšie :-)
marleau
19.10.11,19:12
Ale smrdí to rovnako.
marleau
19.10.11,19:15
Posledná veta sa mi páči.
Skúste si najprv zmonitorovať čas,kedy sa to asi deje a skúste ho vtedy vystihnúť.Ak ho lapíte,kopnite ho trikrát aj za mňa.Do hlavy.
zk24
19.10.11,19:18
píš radšej kakal...:-), je to také slušnejšie :-)

Lenže, ked poviem že sa nám niekto vykakal do brány, tak si zaručene nepredstaviš čmuhu od hovna cez celé výťahové dvere.
marleau
19.10.11,19:20
Existujú minikamery,štrbina sa iste nájde.To nemusí byť drahé.Keby som toto mal u nás,sám do toho zainvestujem a potom zvolám schodzu,kde bude aj dotyčný a pustím im záznam,že o zatepľovaní - a hop,ono to bude o "zavlažovaní".Nech sa hanbí krysa.Ak to bude predsa drahšie,tak by so ho tak trošku dotlačil do "obchodu" - mlčanie za preplatenie kamery.Podľa okolností.Minimálne sa zbavíte (možno,dúfam) parazita.
Stanislav 1975
19.10.11,19:21
Lenže, ked poviem že sa nám niekto vykakal do brány, tak si zaručene nepredstaviš čmuhu od hovna cez celé výťahové dvere.

no jo...
marleau
19.10.11,19:21
Cvičený pes by stopu nenašiel?
arizona
20.10.11,04:07
buchač
20.10.11,04:48
Priatelia, je to hrozne, ale kto nezazil, neuveri.
V poslednej dobe mame pravidelne nacurane vo vchode. Urcite to nie je od psa. Vchod sa zamyka, zvonku sa da otvorit len klucom. Smrad, clovek sa boji aj niekam stupit, nehovoriac o tom ze z toho hrozia urcite aj nejake choroby. Nemame upratovacku, sluzbu na vchode si robime sami majitelia bytov. Som uz z toho zufaly, mam pocit ze ostatni len ticho privieraju oci, akoby to neupratovali aj oni. Chcem ziniciovat domovu schodzu a navrhnut montaz kameroveho systemu, pretoze neviem najst iny sposob ako toho uchyla prichytit pri cine. Mam vsak obavu, ze majitelia bytov to neodsuhlasia a neposkladaju sa na techniku. Mame suseda co sa obcas neudrzi- ked si vypije , jednoducho sa pocura. Doteraz sa to stavalo obcas - po dochodkoch. Ale teraz je to v takej miere, ze myslim ze toto uz nerobi on, pretoze smrdia aj steny, je to kazdy tyzden, toto doteraz nebyvalo. Clovek ked sa pocura, ostane predsa na zemi kaluz, nie je mokra a flakata aj stena. Skor si myslim ze ma s niekym osobny spor a dotycny sa mu chce odplatit tymto sposobom. Jednoducho aby si okolie myslelo ze je to vsetko od neho. Smutne je to, ze deti v nejakom hlupuckom veku tam ani nemame, len zopar asi3 rocnych, potom zopar 16-17 rocnych a ostatni dospeli. Myslim ze ti pubertaci to nerobia.
Stretli ste sa podobnym problemom? Co ste s tym robili? Ten kamerovy system je len krajne riesenie. Ak by k tomu predsa len doslo, nemoze sa niekto ohradit ze mu to narusa sukromie? Aka je v tomto smere legislativa? Co treba splnit? Keby som dotycneho chytil, asi by som mu zlomil rebra.
...obavy ?????
Noóóó.....a sú opodstatnené asi ...
Nejde ( ide ale aj ) ani tak o tie € , skôr by mali obavy vlastníci z toho " sledovania " ...
Lebo ak by monitoring mal byť na 100 % účinný , tak by mal byť namontovaný komplet v celom vchode a nie len na teraz inkriminovanom mieste , veď sráč vždy sa môže presunúť na iné teritórium vchodu a tam sa realizovať .....
A s tým súvisí aj to monitorovanie nie iba nežiadúcich elementov , ale aj vlastníkov bytov , ich rodín a aj návštev .....a to je už niečo iné - proti by som bol aj ja a to som zástupca vlastníkov ...
Ono to nie je ani tak o legislatíve , skôr o ľudoch ...predsa len už existujú obytné domy , kde je namontovaný kamerový systém , ale tieto domy sú navé a už s tými kamerami ...takže eventuálny kupec už vopred vie , že do čoho ide...

Ukončím otázkou :

" Kto by bol správcom siete , u koho by bol ten centrálny počítač s tými údajmi ? "

Povedzme , že u zástupcu vlastníkov , no predsa len , ani ten nemusí mať právo na doživotné trvanie ...takže zasa by sa linky ťahali ???
Letko
20.10.11,04:54
Sú kamery, ktoré nahrávajú priamo na SD kartu a v tom prípade nemusíš ťahať žiadne káble do počítača :)
Napr. niečo také, ale je to drahé:
http://www.spyshop.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=148
buchač
20.10.11,05:00
Sú kamery, ktoré nahrávajú priamo na SD kartu a v tom prípade nemusíš ťahať žiadne káble do počítača :)
...sú ľudia , ktorým nerobí problém nie iba tú SD kartu z kamery vybrať ..............ale aj , povedzme , kameru vziať ....alebo aj inak sa realizovať .......

Určite by som nešiel týmto smerom .......
Letko
20.10.11,05:06
Alebo možno by sa dalo na schôdzi dohodnúť, že dáte urobiť DNA test výkalov a vynník bude musieť zaplatiť nie len celý test ale aj upratovať určitý čas spoločné priestory. A aj keby ste ten test nedali urobiť, možno by sa zľakli a prestalo by to. Možno stačí len pohroziť.
Letko
20.10.11,05:11
Alebo lacnejšie sa dá nájsť aj tu:
http://www.cool-mania.eu/spy/kamery/velocity-mikro-kamera-detekcia-pohybu

Nepostrehol som, či to robí v pivnici alebo niekde na poschodí. Možno by si mohli susedia viac všímať kto sa obšmieta po chodbách.
Zdenka 0705
20.10.11,05:14
My máme kamerový systém, dokonca aj kanál v tv, kde vidíme, čo sa deje vo vchode. Ďalej ako do vestibulu však nie je vidieť, takže pre zmenu mávame "našťaté" vo výťahu.... fuuuuj, ani kde stúpiť, ...a ten smrad... radšej pešo idem...tiež som najprv myslela na psíkov, ale psík urobí malú mláčku, nie more..... ľudkovia, kde to žijeme? ... a včera som sa rozčúlila, mala som službu, pravidelne suseda predo mnou ju nevykonáva a ja som si tentoraz už pustila hubu na špacír, keď som za dverami na zadné schodište našla kopu - 20 fliaš od alkoholu prázdnych, plastové vínové fľaše a krabičky od cigariet.... niekto nám to tam vysypal....??? ....tak toto nepochopím...
buchač
20.10.11,05:21
Alebo možno by sa dalo na schôdzi dohodnúť, že dáte urobiť DNA test výkalov a vynník bude musieť zaplatiť nie len celý test ale aj upratovať určitý čas spoločné priestory. A aj keby ste ten test nedali urobiť, možno by sa zľakli a prestalo by to. Možno stačí len pohroziť.
....he...........nemyslíš vážne .....

Kto by odobral tie vzorky slín ???
No základe čoho ????
Veď to už ( tento názor ) je vlastne akoby návod na trestné podanie - což je nonces...
Letko
20.10.11,05:26
....he...........nemyslíš vážne .....

Kto by odobral tie vzorky slín ???
No základe čoho ????
Veď to už ( tento názor ) je vlastne akoby návod na trestné podanie - což je nonces...

Veď to by si tým pohrozil, nemusíš to naozaj urobiť.
buchač
20.10.11,05:39
Veď to by si tým pohrozil, nemusíš to naozaj urobiť.
...v mojom prípade ( zástupca vlastníkov ) by ani kamery , ani DNA , ani .....

Ani pohroziť by som nemusel ...
slant
20.10.11,06:47
Ahojte, odpovedam na dodatocne otazky:
Nacurane je na chodbach prizemi, smrdi aj vytah - obcas v nom dokonca citim kyslasty pach, akoby navracane, fuj!!, obcas byva mlacka na medziposchodi medzi prizemim a prvym poschodim - hned za presklenymi dverami, cez ktore je vidno dnu z chodnika a z parkoviska. To skutocne neviem ci je moc, tazko povedat ci sa tam niekomu rozleje nieco z nakupu, alebo ci by sa ten magor odvazil curat na takto viditelnom mieste. je vsak mozne ze sa tam ide vycurat o tretej v noci ked tadial nikto neprechadza. Priestor ktory by bolo treba monitorovat ma tvar pismena Z, plus zrejme vytah, aby nedoslo len k presunu curania z chodby do vytahu.
Technicke riesenie este nemam vobec domyslene, ani miesto kde by bolo zaznamove zariadenie, ani ci by se jednalo o zaznam na pamatove medium priamo v kamere. Kludne by to mohlo byt u mna, ja by som koli tomu pocitac mohol nechavat zapnuty aj cely den. Som taky nastvany, ze elektriny by mi urcite nebolo luto. Ja som vsak na 5. poschodi, to je na tahanie kablov daleko. Wifi- neviem ci by mala taky dosah v zelezobetonovej budove, to este nejakym sposobom odskusam. Nie je mi jasne ani napajanie takehoto zariadenia, pretoze v pivniciach a na chodbach nie su zasuvky. K miestu instalacie kamery treba dotiahnut napajaci kabel. Zadebnenci a setrilkovia budu proti, lebo to bude zo spolocnej elektriny, neuvedomujuc si ze by to bolo pre ich prospech, to mi je jasne. A napajanie potrebuje aj spionazna bezdrotova minikamerka, nebude sa to tam proste dat nainstalovat potajomky, ludia sa stale motaju horedole. Napriek tomu nikto nikoho pri tom curani nenacapal, ja viem, je to divne.
A mam aj obavu z toho, pretoze su na prizemi pomerne nizke stropy, ze ku kamere pride nejaky zahaleny kapucin v siltacke a kameru rozbije nejakou palicou. Nie je tam proste miesto so stazenym pristupom a zaroven s dobrou viditelnostou.
Zacina sa to zamotavat.
Vravim, cudzi tam chodia malo, len ked ide niekto k niekomu na navstevu. Ved kto by aj chodil do takeho smardu, vsak? Dvere sa za clovekom zabuchnu same, zvonku je mozne otvorit len klucom. Krysa je na 99,9% medzi vlastnikmi. Ako keby si niekto neuvedomoval ze takymto spravanim znizuje trhovu hodnotu bytov nas vsetkychm vratane vlastneho bytu.
slant
20.10.11,07:10
ta falosna kamera nie je zly napad, ale ja by som ho predsa len najradsej videl ako tam cura a zavesit to potom na youtube nech sa do smrti cervena od hanby, hajzel
Jarka 1
20.10.11,07:34
Moje riešenie na začiatok:
Zvolať schôdzu, vymeniť zámok na vchodových dverách a rozdať nové kľúče. Je predsa len šanca, že sa to už nezopakuje. Vinník môže byť aj z vonku a mať kľúče. Ak je z vnútra, možno sa zľakne. Počkať ako to dopadne. Ak to nepomôže, urobiť bububu a oznámiť, že hoci aj na vlastné náklady sa pokúsite zistiť vinníka s tým, že nebudete objasňovať ako. Myslím, že takéto bububu nie je trestný čin, ak naozaj nič nepodniknete. Ešte je ale riziko, že ak to robí nejaký úchyl z vchodu, tak ho to ešte viac vyprovokuje a bude chcieť dokázať, že naňho nemáte.
GabiZ
20.10.11,13:10
Ak sa niekto rozhodne pre kamerový systém, nesmie zabúdať na jednu podstatnú vec akou je legislatíva a zákon o ochrane osobných údajov. Monitorovanie spoločného priestoru má tiež svoje pravidlá, aby ste si nenarobili viac zla, ako úžitku. Nedávno sa u nás tiež vyskytol podobný problém, ale pri bytovke na mieste, kde sú odstavené autá. Niekto z vedľajšej bytovky nám jedného dňa vyvesil oznam, aby osoba,ktorá pravidelne chodí s kotúčikom toaletného papiera na toto miesto sa zdržala takéhoto konania, lebo ju VIDIA:D a bolo to takými písmenami, žeby si to všimol aj slepý. Na uvedené miesto sa nalepila aj nálepka "priestor monitorovaný kamerou" a odvtedy bol pokoj. Malo to svoj psychologický efekt, ktorý ale samozrejme nemusí byť vždy účinný. :)