afrikan
20.10.11,09:18
Caute,

mam jednu otazku, ak podpisem u niekoho dohodu o brigadnickej praci studenta, ale nebudem tam skutocne pracovat, ten dotycny si chce urobit nejaky odpis, mozem sa ja nejako z toho dostat do problemu ? Nevznikne mi proste nejaka povinnost, ako napr. podanie dan. priznania, alebo nieco take. Su v tom nejake rizika, kt. by ma mohli poskodit ?

Dakujem
afrikan
20.10.11,07:19
este dodatok, pozaduje pritom aj potvrdenie o navsteve VS, naco mu to je ?
KEJKA
20.10.11,08:01
potvrdenie o návšteve školy je dokument ktorý potrebuje do personalistiky - prfeukázať, že DBPŠ bola uzavretá správne.
za určitých okolností môže vzniknúť povinnosť podať DPFO, ak ti napr. neurobí RZD, nebude mať od teba podpísané vyhlásenie .....
ak máš iné príjmy, ako sa vysporiadaš s nezdaniteľnou sumou?
a vôbec.........takéto obchádzanie zákona protirečí Etikete Porady.
afrikan
20.10.11,09:32
vobec sa nevyznam v tychto veciach, dan. priznanie ci to rocne zutovanie, neviem ako to funguje ... cize radsej to asi nerobit, vsak ?

Nemam ziadnu pracu ani brigadu momentalne ...
Tweety
20.10.11,09:37
Caute,

mam jednu otazku, ak podpisem u niekoho dohodu o brigadnickej praci studenta, ale nebudem tam skutocne pracovat, ten dotycny si chce urobit nejaky odpis, mozem sa ja nejako z toho dostat do problemu ? Nevznikne mi proste nejaka povinnost, ako napr. podanie dan. priznania, alebo nieco take. Su v tom nejake rizika, kt. by ma mohli poskodit ?

Dakujem
AK podpíšeš Vyhlásenie k zdaneniu na Dohodu, na ktorú nebudeš pracovať(len fiktívna dohoda), do problémov sa dostane tak zamestnáv. ako aj Ty.
KEJKA
20.10.11,09:57
presne tak, ak nerobíš reálne, tak nepodpisuj fiktívne dohody.
Aj tak je to blbosť, ved musí platiť daň z príjmu za teba
síce pri podpísanom vyhlásení do cca 300 EUR nemusí,....ale nebav sa so špekulantom.

vobec sa nevyznam v tychto veciach, dan. priznanie ci to rocne zutovanie, neviem ako to funguje ... cize radsej to asi nerobit, vsak ?

Nemam ziadnu pracu ani brigadu momentalne ...
afrikan
20.10.11,10:11
Ok, tak necham si teda poradit ... este by som mal jednu otazku, tiez by som sa chcel vyznat v tychto veciach, dane a celkovo tieto veci ... mohli by ste mi odporucit ako na to ? Lebo ked si len tak hladam clanky prostrednictvom googlu, tak sice najdem nejake veci, ale vacsinou mi to vyhodi same paragrafy, ktorym velmi nerozumiem a nie je k tomu ani ziaden realny priklad, ci nie je to boh vie co, dost tazko sa tomu rozumie. Je na to nejaka literatura, al. nieco podobne ? Kurz si velmi nemozem dovolit, ako nezarabajuci student ...