brembo
20.10.11,12:25
Ahojte!

Nedávno som vyštudoval VŠ. Už počas štúdia som založil s.r.o.(ja som jediný konateľ aj spoločník) v ktorej chcem absolventskú prax. Potrebujem teda previesť firmu na otca (konateľ ja, spoločník otec), aby ma úrad práce evidoval.
Googlil som, čítal staršie príspevky na porade, vychádza mi to takto:

1 - valné zhromaždenie odsúhlasí prevod podielu
2 - kúpno predajná zmluva (neviem, či ju musím uzatvárať, kedže od otca, samozrejme, nebudem pýtať peniaze, chcem len firmu previesť naňho)
3 - nová spoločenská zmluva - ja nemám spoločenskú zmluvu, len zakladateľskú listinu. Mám teda spísať novú zakladateľskú listinu, akoby otec zakladal novú s.r.o., kde ja budem konateľ ? To je moja naväčšia dilema.
4 - notársky overiť 2 a 3
5 - podať návrh na zmenu v OR - treba priložiť 2 a 3 - neviete aké sú poplatky s týmto úkonom ? Sú také, ako pri zápise ?

Dúfam, že som to spísal dobre a pomôžem aj ostatným.

Ďakujem za Vaše rady!
Róbert
KEJKA
20.10.11,12:42
a čo tak hľadať aj tu na Porade?
máš to tu všetko čiere na bielom plus ponuky, ako polovicu nákladov ušetriť vďaka ZEPu.
k tej 3-ke............. spíšeš nové znenie ZL, kedže aj tak to bude jednoosobová sro.
tých príloh k návrhu na zápis zmien bde viac.
Economic
20.10.11,16:48
Ahojte!

Nedávno som vyštudoval VŠ. Už počas štúdia som založil s.r.o.(ja som jediný konateľ aj spoločník) v ktorej chcem absolventskú prax. Potrebujem teda previesť firmu na otca (konateľ ja, spoločník otec), aby ma úrad práce evidoval.
Googlil som, čítal staršie príspevky na porade, vychádza mi to takto:

1 - valné zhromaždenie odsúhlasí prevod podielu
2 - kúpno predajná zmluva (neviem, či ju musím uzatvárať, kedže od otca, samozrejme, nebudem pýtať peniaze, chcem len firmu previesť naňho)
3 - nová spoločenská zmluva - ja nemám spoločenskú zmluvu, len zakladateľskú listinu. Mám teda spísať novú zakladateľskú listinu, akoby otec zakladal novú s.r.o., kde ja budem konateľ ? To je moja naväčšia dilema.
4 - notársky overiť 2 a 3
5 - Vyhlásenie jediného spoločníka - overiť
6 - podať návrh na zmenu v OR - treba priložiť 2 a 3 - neviete aké sú poplatky s týmto úkonom ? Sú také, ako pri zápise ?

Dúfam, že som to spísal dobre a pomôžem aj ostatným.

Ďakujem za Vaše rady!
Róbert

1. Keď si jediný spoločník tak na miesto VZ je Rozhodnutie jediného spoločníka overovať
2. Zmluva o prevode obchodného podielu - overovať
3. úplné znenie zakladateľskej listiny - netreba overovať
4. Vyhlásenie jediného spoločníka - overiť
5. Podať návrh. Ak papierovo tak prílohy sa prikladajú 2x a súdny poplatok 66.- Eur
Ak elektronicky tak sa dokumenty skenujú a súdny poplatok je 33.- Eur
brembo
20.10.11,18:13
Ďakujem za rady!

Economic: práve som Vám písal mail, môžeme pokračovať v diskusii cez mail ? Ďakujem!
Economic
20.10.11,18:16
Ďakujem za rady!

Economic: práve som Vám písal mail, môžeme pokračovať v diskusii cez mail ? Ďakujem!

O.K.