limesa
20.10.11,14:09
Dobrý deň poraďákom,mám takýto problém. Ukončená živnosť bola 30.09.2011 a určené posledné zdaňovacie obdobie IV.Q/2011. Viem, že v poslednom zdaňovacom období mám použiť § 81 zák. o DPH.Nie je mi jasné, že keď v tom poslednom zdaňovacom období predám zásoby ako to zdokladovať, keď už nemám živnosť, a či odviesť dph na výstupe z tohto predaja. Zaujíma ma to pretože v §81 sa hovorí , že treba odviesť späť dph zo zásob v stave k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia, ale keď tie zásoby predám pred ukončením posledného zdaňovacieho obdobia? no neviem, možnmo som to trochu zamotala. Prosím Vás o radu.Ďakujem za všetky príspevky.Pekný zvyšok dňa.
KEJKA
20.10.11,12:33
je to posledné zdaňovacie obdobie.
DPH priznáš a odvedieš podľa skutočnosti
ak ich nepredáš aj tak odvedieš DPH zo zásob - zo skladovej ceny.
Aký problém?
limesa
24.10.11,07:33
Aj keď predám zásoby so zľavou 50-70%? Problém mi vzniká vtedy, že už v 4.Q/2011 nemám živnosť, nepodnikám /ukončené k 30.9.2011/ a podľa § 3 zdaniteľná osoba je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa ods.2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.
KEJKA
24.10.11,07:47
lenže tie zásoby nejako zlikvidovať musíš.
Podľa mňa aj ked predáš so zľavou, dodaniť vzhľadom na ukončenie živnosti k 30.9. budeš musieť zo skladovej ceny tak, ako eviduješ ich hodnotu k 30.9.
Nemám-nehľadala som oporu v zákone, aspoň tému posuniem. Odpovie niekto, pre koho je JU a problematika SZCO bližšia.
limesa
24.10.11,08:20
Ďakujem pekne
jojco
20.05.12,20:26
Máme podobný problém ako uviedla limesa (20.10.11, 15:09), podľa môjho názoru zásoby predáš ako FO (nie SZČO) na základe Obč.Z. a DPH odvedieš podľa stavu ku koncu IV.Q nie k 30.9. Čaká nás v tejto veci daňová kontrola zameraná iba na toto posledné zdaňovacie obdobie, preto ak má niekto iný názor prosím informujte ma, aby sme vedeli čo treba čakať.