Zuka
20.10.11,14:22
Prosím, vie mi niekto poradiť s využitím grafu v hromadnej korešpondencii.
Potrebujem, aby sa mi tvoril graf vo worde s použitím dát z excelu - vždy posun o jeden riadok.
Je to možné?
Ďakujem.
marjankaj
20.10.11,19:33
Čo či je možné?:eek:
Chobot
20.10.11,20:43
Čo či je možné?:eek:

JA som to pochopil tak, že by mal nejaké dáta v Exceli (napr. po stĺpcoch: meno, priezvisko, a nejaké dáta v Ďalších pár stĺpcoch) a z toho by urobil hromadnú korešpondenciu vo Worde s tým, že v šablóne by sa použilo to meno a priezvisko, ale tie dáta by sa neuviedli len ako údaje, ale by sa z nich mal vytvori nejaký graf. A každý vvytvorený word dokument by mal ťahať tie dáta z riadku príslušného mena.

Keby chcel použiť len dáta z príslušného riadku, to nie je problém. Ale neviem, či dokáže word spraviť graf z nejakých externých dát.
marjankaj
20.10.11,21:07
JA som to pochopil tak, že by mal nejaké dáta v Exceli (napr. po stĺpcoch: meno, priezvisko, a nejaké dáta v Ďalších pár stĺpcoch) a z toho by urobil hromadnú korešpondenciu vo Worde s tým, že v šablóne by sa použilo to meno a priezvisko, ale tie dáta by sa neuviedli len ako údaje, ale by sa z nich mal vytvori nejaký graf. A každý vvytvorený word dokument by mal ťahať tie dáta z riadku príslušného mena.

Keby chcel použiť len dáta z príslušného riadku, to nie je problém. Ale neviem, či dokáže word spraviť graf z nejakých externých dát.

To dokáže. Teda môžeš si priamo vložiť graf vytvorený v exceli.
Napríklad vo Worde 2003

Vložiť > Objekt

Viď príloha.

Asi to treba omakrovať, kvôli aktualizácii dát.

No takto teoreticky sa to ťažko vysvetľuje. Trebalo by nejaký príklad. Ten ja však vymýšľat nebudem.
Chobot
20.10.11,21:38
To dokáže. Teda môžeš si priamo vložiť graf vytvorený v exceli.
Napríklad vo Worde 2003

Vložiť > Objekt

Viď príloha.

Asi to treba omakrovať, kvôli aktualizácii dát.

No takto teoreticky sa to ťažko vysvetľuje. Trebalo by nejaký príklad. Ten ja však vymýšľat nebudem.

A dokáže word na každom vytvorenom liste v hromadnej korešpondencii aktualizovať automaticky ten graf podľa údajov z excelovskej tabuľky?
marjankaj
20.10.11,22:30
A dokáže word na každom vytvorenom liste v hromadnej korešpondencii aktualizovať automaticky ten graf podľa údajov z excelovskej tabuľky?

To ja neviem. Záleží od toho, ako si to zadávateľ predstavuje.
Myslím, že v samom exceli nie je problém hromadná korešpondencia.
Keď bude konkrétne zadanie, tak sa to podľa toho bude riešiť.
Zuka
21.10.11,06:10
Chobot to pochopil presne.
Chcem, aby sa v grafe zobrazovali iba dáta z jedného riadku a pri prechode na ďalší riadok sa zmenili.
A to všetko sa prenieslo do wordu.
marjankaj
21.10.11,07:44
Tak ja som nechápavý.
Chobot
21.10.11,09:09
Chobot to pochopil presne.
Chcem, aby sa v grafe zobrazovali iba dáta z jedného riadku a pri prechode na ďalší riadok sa zmenili.
A to všetko sa prenieslo do wordu.


Tak ja som nechápavý.

Asi by bolo dobré, aby si uviedla konkrétny príklad a pripojila nejaký ten excel súbor (so zdrojmi dát) a nejaký word (šablónu listu).
Zuka
21.10.11,10:15
Rada by som súbory pripojila, ale ešte som neprišla na to ako.
Viete mi poradiť?
Chobot
21.10.11,10:29
Rada by som súbory pripojila, ale ešte som neprišla na to ako.
Viete mi poradiť?

Ja som pripravil taký vzorový dokument. Vlastne 3 dokumenty:
- jeden je excel - vstupné dáta
- jeden je šablóna hromadnej korešpondencie
- a výsledná forma listu (v tomto prípade 3 listy)

V tom výslednom liste by mal byť graf pre každého individuálny. Tak si to myslela, Zuka?
Chobot
21.10.11,10:34
Rada by som súbory pripojila, ale ešte som neprišla na to ako.
Viete mi poradiť?

Ak máš tvoje dokumenty, pošli mi ich na chrobak7(zavináč)post.sk, ja ti ich sem pripojím.
marjankaj
22.10.11,07:52
Ja som pripravil taký vzorový dokument. Vlastne 3 dokumenty:
- jeden je excel - vstupné dáta
- jeden je šablóna hromadnej korešpondencie
- a výsledná forma listu (v tomto prípade 3 listy)

V tom výslednom liste by mal byť graf pre každého individuálny. Tak si to myslela, Zuka?

No neviem aký má MS OFFICE ani aké možnosti hromadnej korešpondencie chce využívať.
Ak by išlo o hromadné listy, tak by som to urobil v exceli, tam mám dosť možností ako to poupravovať.
List "VZOR" si môže graficky poupravovať podľa potreby. Je tam pomenovaná bunka "KOD", podľa ktorej sa presúvajú dáta a z nich sa vytvára graf. Ak ich nie je potrebné zobrazovať, môže si ich skryť. V makro "náhľad" treba odťukávať po každom liste "zatvoriť". Makro "tlač" vytlačí všetky listy.
Ak je za posledným menom v stlpci "A" v liste "DATA" prázdna bunka, tak sa tlač ukončí.
Zuka
24.10.11,09:16
Veľká vďaka Chobot - presne tak som to myslela. Ako výstup potrebujem súbor, ktorý si nazval Výsledné individuálne listy.doc, ale s príslušným grafom.
Predpokladám, že aktuálne zobrazenie grafu ku konkrétnej osobe bude treba urobiť makrom.
Zuka
24.10.11,09:35
Vďaka Marjankaj, za urobený excel.
Ja mám ale urobené šablóny vo Worde a rada by som to vyriešila cez word.