laurika11
20.10.11,15:14
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. S kamoskou si chceme zriadit malinky eshop. Ja zijem v USA , onza zije na slovensku. Ja tu chcem nakupit tovar v obodoch a poslat jej a ona to bude predavat zakaznikom, zisk si chceme rozdelit. Kamaratka ma zivnost, ale uctovnicka jej vravi, ze aj ja si tu budem musiet zalozit v usa zivnost , aby som bola vlastne jej dodavatel. nejak mi to vsak nejde cele do hlavy. Ja vlastne budem len jej sprostredkovavatel. uctovnicka nam povedala, ze vraj, kamaratka musi dokazat , ze od kial ten tovar ma. Ale ako oni zistia, ze ma tovar kupovany cez mna. Ved ona by sem mohla prist a kupit si tovar sama a priniest ho na SR. Zda sa mi, ze ak si ja tu zalozim zivnost, cele sa to zbytocne komplikuje....Nema niekto skusenost prosim? Mohli by ste poradit? Ako sa nieco taketo riesi?
Dakujem
LubosBo
20.10.11,13:31
Co tak to skusit cez nejaku preposielajucu spolocnost? Napriklad shipito.cz respektive anglicka mutacia shipito.com Hadam to tu nezmazu a nebude to tu brane ako reklama. Oni preposielaju z USA do ČR / SR Tych preposielajucich spolocnosti je viacero, ale shipito je asi take naj a zaroven asi aj najlacnejsie a navyse ho vlastni Cech. Mozno by sa dalo usetrit aj na doprave, kedze maju zmluvy z dopravcami a hromadne zlavy. Dalsiu vyhodu vidim v tom, ze dokazu skonsolidovat zasielky a urcitu dobu svoje zasielky mozes mat uskladnene u nich na sklade. Popozeraj ich stranky a sama zhodnot. Ja som sluzby tejto spolocnosti nevyuzil, ale urcite ked cez nich clovek nieco preposiela, tak davaju k tomu urcite aj fakturu, ktora by mala pre potreby uctovnictva a skladu stacit.
LubosBo
20.10.11,13:38
Este by som si zistil ako je to s povoleniami na dovoz textilu. Napriklad z takej Ciny je problem, velky problem..... Ja som si skusal z Cinskych eshopov objednavat 5 krat obycajne blbe tricko a vzdy mi ho na colnici zhabali, respektive poslali naspat :mad: A to som objednaval ako bezny zakaznik a vzdy len jedno tricko v jednom baliku :mad: Nech tam Cinan napisal darcek, vzorka, vyhra, vzdy zo colnice vyzadovali certifakaty a uz ani neviem ake papiere. Blbe tricko za 5 $ by ma tak vyslo snad aj na 200 $ s tymi ich papiermi co vyzadovala colnica.
laurika11
20.10.11,13:40
Dakujem za odpoved, mna skor zaujima to, ze ci musim byt aj ja dodavatel, alebo mozem vystupovat len ako sprostredkovavatel. Ved to nikoho nemusi zaujimat , ze tovar prichadza najprv mne a aaz potom odo mna na sr, kedze z mnohych americkych stranok sa na sr objednavat neda
globalpartner
20.10.11,13:43
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. S kamoskou si chceme zriadit malinky eshop. Ja zijem v USA , onza zije na slovensku. Ja tu chcem nakupit tovar v obodoch a poslat jej a ona to bude predavat zakaznikom, zisk si chceme rozdelit. Kamaratka ma zivnost, ale uctovnicka jej vravi, ze aj ja si tu budem musiet zalozit v usa zivnost , aby som bola vlastne jej dodavatel. nejak mi to vsak nejde cele do hlavy. Ja vlastne budem len jej sprostredkovavatel. uctovnicka nam povedala, ze vraj, kamaratka musi dokazat , ze od kial ten tovar ma. Ale ako oni zistia, ze ma tovar kupovany cez mna. Ved ona by sem mohla prist a kupit si tovar sama a priniest ho na SR. Zda sa mi, ze ak si ja tu zalozim zivnost, cele sa to zbytocne komplikuje....Nema niekto skusenost prosim? Mohli by ste poradit? Ako sa nieco taketo riesi?
Dakujem

Dá sa to vyriešiť aj tak , že uzatvoríte Príkaznú zmluvu podľa Ob.zákonnika, podľa ktorej budete obstaráte nákup tovaru na jeho účet a kámoška Vám za to vyplatí dohodnutú odmenu (ktorú pravdepodobne budete musieť zdaniť podľa zákonov USA).
Keďže budete konať menom kámošky budú vystavené doklady o nákupe na jej meno a bude mať doklad o nadobudnutí, o preprave a môže ho aj dodaniť a zaplatiť clo.
derek191919
20.10.11,16:24
A to budete nakupovat v USA vo veľkom z nejakych veľkoskladov, alebo normalne nakupiš v obchodoch v nakupnom centre a potom to pošleš na slovensko? Každopadne by bolo asi najjednoduchšie to nakupiť v USA a poslať aj s tymi bločkami (fakturami) na slovensko, tym padom by si si to ta na slovensku dala do účtovníctva, ze to nakupila ona osobne v USA, kedže by mala aj tie bločky, alebo faktúry. Len by ma zaujimalo ako budete riešiť reklamacie, alebo prípadné vrátenie tovaru, ktoré môžu vrátit v zákonnej lehote bez udania dôvodu...
profesional
21.10.11,05:54
Ja viem ze ty ako osoba v USA nechapes Slovensky system. Tiez sa obcas cudujem. Hlavny problem je v tom ze v USa ak ma clovek doklad o uhrade, je to pre danove ucely aj doklad o danovom vydavku. Na SLovensku to tak bohuzial nefunguje. Tu musi clovek preukazovat odovodnenost danoveho vydavku. Tj. musi mat riadnu fakturu a pod. V tom je ten hlavny a velky problem. Samozrejme ze ak ty oblecenie nakupis a posles jej ho aj s blockom z pokladnice obchodnika, tak ona bude mat dostatocny doklad. Problem je ze bude musiet preukazovat z kade nadobudla dolare ktorymi to bolo zaplatene.
Takze ten sposob co ti navrhuje je skutocne asi najefektivnejsi.
laurika11
21.10.11,13:29
A to budete nakupovat v USA vo veľkom z nejakych veľkoskladov, alebo normalne nakupiš v obchodoch v nakupnom centre a potom to pošleš na slovensko? Každopadne by bolo asi najjednoduchšie to nakupiť v USA a poslať aj s tymi bločkami (fakturami) na slovensko, tym padom by si si to ta na slovensku dala do účtovníctva, ze to nakupila ona osobne v USA, kedže by mala aj tie bločky, alebo faktúry. Len by ma zaujimalo ako budete riešiť reklamacie, alebo prípadné vrátenie tovaru, ktoré môžu vrátit v zákonnej lehote bez udania dôvodu...


Dakujem za radu. Ano budem to nakupovat bud priamo v normalnom obchode, alebo v outletovom obchode. Reklamaciu budeme znasat na vlastny ukor. Mna len zaujimalo, ci napr. blocky u nas stacia? Alebo treba normalnu fakturu?
laurika11
21.10.11,13:33
Profesional , dakujem. Hej ja som sa le cudovala, lebo fakt sa v tychto nasich slovenskych zakonoch nevyznam. Tu v USA povedali, ze blocky su ok, len som pocula , ze na Sr, nie su. Cize ja nakupim tovar, a spravim si svoju fakturu pre kamosku a tak by to malo byt ok, ano? Teraz problem je v tom, ze ja musim nejako dokazat ako mi poukazuje peniaze, alebo za to plati a ak chcem peniaze posielat z uctu na ucet , Slovensko- Amerika, strasne sa nam to predrazuje.
jenny5
22.10.11,06:15
Asi by bolo vhodné si trošku zagoogliť a zistiť si, čo takýto druh podnikania všetko obnáša.
Jedna vec je preukázanie pôvodu tovaru, ďalšia vec je clo, nakoľko ak ide o tovar za účelom ďalšieho predaja z tretích krajín, musíte ho precliť, ďalšia vec sú rôzne certifikáty k tovaru, keďže tovar je z tretej krajiny a musí spĺňať požiadavky EÚ, ďalšia vec je označovanie tovaru, ktorý musí byť označený značkami napr. na ošetrovania v súlade s legislatívou EÚ, čo väčšina nemajú atď.
laurika11
24.10.11,13:17
MAm dalsiu otazku.....Ak by som si chcela dat cely eshop na svoje meno, so sidlom v usa, ale bankovy ucet na sr, ake dane som povinna platit SR? Neviete niekto prosim poradit? Ak sa tovar bude posielat z usa priamo zakaznikovy, musim mat ceertifikaty o originalite, co textilne stitky?