srska
20.10.11,16:32
ak ste aktualizovali pohodu komplet na verziu 9900.1110 z 19.10.11 - načíta vám do vyhlásenia na zdanenie príjmov do kolonky "adresa môjho pracoviska" adresu korektne?
mne nie. mne načíta túto adresu z úplne inej účtovnej jednotky.
srska
20.10.11,18:10
posun
Betina2
08.11.11,09:31
Ja mám horší problém s aktualizáciu jeseň 2011 ! Mne totož hlási, že aktualizácia prebehla korektne, ale vyhodí aj hlášku ZaunchApp SHOWZPH failed. A červený krížik. Ked to odentrujem, program je akože nainštalovaný, ale kliknutím na ikonu sa neudeje vôbec nič! Proste na nič nereaguje, nedá sa mi Pohoda vôbec otvoriť. Skúšala som to inštalovať z CD aj z Internetu (cez USB klúč). Zase rovnako. Už som bola z toho riadne na nervy, lebo musím výplaty dnes porobiť a nič :(. Potom ma napadlo, že skúsim teda májovú verziu nainštalovať z CD a tá čuduj sa svete funguje. Doplnila som to o posledný update a som teraz na verzii realease 9806.3 z 19.9.2011 k májovej verzii. Nechápem, čo sa deje. Že by som mala problém s OS? Lebo na začiatku inštalácie verzie jeseň 9900 mi vyhodilo upozornenie, že sa pokúšam inštalovať program, ktorý môj PC nepodporuje :(. Keby aspoň upozornenie dalo do newsletru, že treba takú a takú verziu OS, lebo inak to nepôjde....idem tam volať, v čom je problém. Používam Windows 2000 5.00.2195 Service Pack 4. Poradíte niekto ? Vrelá vďaka. Neviem totiž, či updaty k 99000 jeseň sokážem natiahnuť aj k tej májovej verzii. Predpokladám, že asi nie :(. Vdaka za všetky rady.
srska
08.11.11,09:43
Ja mám horší problém s aktualizáciu jeseň 2011 ! Mne totož hlási, že aktualizácia prebehla korektne, ale vyhodí aj hlášku ZaunchApp SHOWZPH failed. A červený krížik. Ked to odentrujem, program je akože nainštalovaný, ale kliknutím na ikonu sa neudeje vôbec nič! Proste na nič nereaguje, nedá sa mi Pohoda vôbec otvoriť. Skúšala som to inštalovať z CD aj z Internetu (cez USB klúč). Zase rovnako. Už som bola z toho riadne na nervy, lebo musím výplaty dnes porobiť a nič :(. Potom ma napadlo, že skúsim teda májovú verziu nainštalovať z CD a tá čuduj sa svete funguje. Doplnila som to o posledný update a som teraz na verzii realease 9806.3 z 19.9.2011 k májovej verzii. Nechápem, čo sa deje. Že by som mala problém s OS? Lebo na začiatku inštalácie verzie jeseň 9900 mi vyhodilo upozornenie, že sa pokúšam inštalovať program, ktorý môj PC nepodporuje :(. Keby aspoň upozornenie dalo do newsletru, že treba takú a takú verziu OS, lebo inak to nepôjde....idem tam volať, v čom je problém. Používam Windows 2000 5.00.2195 Service Pack 4. Poradíte niekto ? Vrelá vďaka. Neviem totiž, či updaty k 99000 jeseň sokážem natiahnuť aj k tej májovej verzii. Predpokladám, že asi nie :(. Vdaka za všetky rady.beti ruku na srdce, w 2000 je stará šunka daj os aspoň windows xp home edition alebo win 7 ak vyhovuje hardware
Betina2
08.11.11,09:55
Odpoviem si sama, lebo som už odpoved dostala na hotline. Vraj posielali pred odosielaním CD aktualizácii jeseň 2011 e.maily (no mne nič od nich také neprišlo), že táto verzia už nie je podporovaná OS Windows 2000. Ale májová ešte bola. Takže som to spravila rovnako, ako mi následne bolo poradené, teda že som opätovne nainštalovala máj 2011 s updatom na 9806.3 z 19.9.2011. A funguje to. Ale bolo mi doporučené čím skôr preinštalovať OS aspoň na Win XP SP.3, na ten to bude fičať zrejme nejaký ten rok, možno 2, ale že potom aj tak bude treba Win 7. Takže hor sa pracovať a cez víkend ideme na preinštalovanie OS :) Aspoň že sa to vyriešilo a ide to aspoň takto. No novšie updaty s číslom 9xxxx už tiež nebudú na májovú verziu fungovať, iba na septembrovú.
ASPOŇ PRE INFORMÁCIU :)

Srska, áno je to stará šunka, ale doteraz ani nepadal ani nemrzol, ani s ním nebol problém pri tom, čo potrebujem robiť. :) Na net ani na spracovanie fotiek ani videa ho nepoužívam. Najhoršia je asi Vista a tú ani na techn.podpore nedoporučovali. A v sobotu idem na Win XP profesional servis pack 3 (asi, to skôr muž je na toto). Ten je spolahlivý. Tak to dúfam bude fičať jak hodinky, len musím najprv všetko poriadne zazálohovať.
srska
22.11.11,23:01
Betina2
23.11.11,07:31
http://tomikov.blogspot.com/2011/11/spatna-zkusenost-se-stormware-pohoda.html

dobrý článok, ale je tu ešte jedna vec, nemusia predsa hned kupovať nové počítače, stačí si nainštalovať namiesto Win 2000 Win XP servis Pack 3 alebo vyšší a v pohode môžu v tomto roku ďalej pokračovať, ak uvažujú o Win 7 tak tam už zrejme bude treba aj nový PC. Ale myslím, že Ked mali doteraz 2000, tak PC by im mal normálne potiahnuť aj XP SP3. Aspoň mne to teda ide. A nie je s tým až taká robota ako s výmenou celého PC. Ale fakt je ten, že Stormware ozaj mohol počkať s touto zmenou do konca tohto roku a oznámiť to jasne spolu s poslaním ponuky predplatenia podpory pre rok 2012. Aj keby si to niekto rozmyslel a nechcel by viac robiť v Pohode z tohto dôvodu, tak by normálne rok dokončil v Pohode a nový rok už v niečom novom. Ale podla mňa to nebol len ťah programátorov, ale najmä obchodný ťah....ved kto už bude meniť soft v strede roka, ak to nie je nevyhnutné, to vie každý. Takže mne to zaváňa aj obchodnou politikou, žial, práve týmto "nie velmi serióznym krokom" z pohladu užívateľov Pohody si to viac pohoršili ako polepšili. Mimochodom aj mne ponúkli, že mi zašlú verziu, ktorá bude ešte fičať aj na Win 2000. Mne sa tiež nepáčilo, že mi povedali, vraj posielali oznámenie asi mesiac, dva predom mailom, maily archivujem, nič také mi neprišlo, pozrela som si to. Len tradičné spravodaje. Takže asi tak. :( Nehovoriac o tom, že som ich pri tejto príležitosti upozornila aj na nedostatky a nedokonalosti, čo sa týka spracovanie miezd, oproti iným SW, vraj v novom roku sa to bude riešiť :(. Nič ale konkrétne som sa nedozvedela. Ale zas na druhú stranu, nesťažujme sa na nich až tolko, lebo čo ja poznám skúsenosti s niektorými inými SW, tak sa riešenia aj banálneho problému načakáte docela dlho a na nejakú hotline sa ani nedovoláte :( Tu to aspoň funguje pomerne rýchlo a "snaživo". A nakoniec, za tú cenu....všetko má pre aj proti, kúpte si SW za niekolko tisíc eur a tiež si nie ste istí, či v prípade nejakého problému dostanete riešenie hned alebo sa načakáte....
katka 23
23.11.11,07:38
dobrý článok, ale je tu ešte jedna vec, nemusia predsa hned kupovať nové počítače, stačí si nainštalovať namiesto Win 2000 Win XP servis Pack 3 alebo vyšší a v pohode môžu v tomto roku ďalej pokračovať, ak uvažujú o Win 7 tak tam už zrejme bude treba aj nový PC. Ale myslím, že Ked mali doteraz 2000, tak PC by im mal normálne potiahnuť aj XP SP3. Aspoň mne to teda ide. A nie je s tým až taká robota ako s výmenou celého PC. Ale fakt je ten, že Stormware ozaj mohol počkať s touto zmenou do konca tohto roku a oznámiť to jasne spolu s poslaním ponuky predplatenia podpory pre rok 2012. Aj keby si to niekto rozmyslel a nechcel by viac robiť v Pohode z tohto dôvodu, tak by normálne rok dokončil v Pohode a nový rok už v niečom novom. Ale podla mňa to nebol len ťah programátorov, ale najmä obchodný ťah....ved kto už bude meniť soft v strede roka, ak to nie je nevyhnutné, to vie každý. Takže mne to zaváňa aj obchodnou politikou, žial, práve týmto "nie velmi serióznym krokom" z pohladu užívateľov Pohody si to viac pohoršili ako polepšili. Mimochodom aj mne ponúkli, že mi zašlú verziu, ktorá bude ešte fičať aj na Win 2000. Mne sa tiež nepáčilo, že mi povedali, vraj posielali oznámenie asi mesiac, dva predom mailom, maily archivujem, nič také mi neprišlo, pozrela som si to. Len tradičné spravodaje. Takže asi tak. http://www.porada.sk/images/smilies/frown.gif" alt="" title="Frown" smilieid="11" class="inlineimg" border="0"> Nehovoriac o tom, že som ich pri tejto príležitosti upozornila aj na nedostatky a nedokonalosti, čo sa týka spracovanie miezd, oproti iným SW, vraj v novom roku sa to bude riešiť http://www.porada.sk/images/smilies/frown.gif" alt="" title="Frown" smilieid="11" class="inlineimg" border="0">. Nič ale konkrétne som sa nedozvedela. Ale zas na druhú stranu, nesťažujme sa na nich až tolko, lebo čo ja poznám skúsenosti s niektorými inými SW, tak sa riešenia aj banálneho problému načakáte docela dlho a na nejakú hotline sa ani nedovoláte http://www.porada.sk/images/smilies/frown.gif" alt="" title="Frown" smilieid="11" class="inlineimg" border="0"> Tu to aspoň funguje pomerne rýchlo a "snaživo". A nakoniec, za tú cenu....všetko má pre aj proti, kúpte si SW za niekolko tisíc eur a tiež si nie ste istí, či v prípade nejakého problému dostanete riešenie hned alebo sa načakáte....

Chcem sa opýtať prečo ste ich ponuku neprijali?
Betina2
23.11.11,11:33
Chcem sa opýtať prečo ste ich ponuku neprijali?

Lebo som aj tak plánovala dať vyššiu verziu Windowsu , takže bol konečne dôvod to uskutočniť. Dala som tam XP profesional servis pack 3. Ak by bol s tým problém, určite by som si tú verziu pre 2000 vyžiadala. Ale ja som s tým XP čkom problém nemala. A na ten to vraj bude vedieť ísť ešte tak rok dva a dovtedy aj nový PC poriešim, aby som tam Win 7 mohla dať. Tento terajší PC mi win 7 neutiahne.
srska
27.01.12,20:59
Zdenka 0705
28.01.12,05:53
... o poznámkach k DPPO ani chýru...:rolleyes:
ajkariky
28.01.12,13:17
no super akurát mi hlási pri inštalacii, že mám zlý teda nespravny kluč, čo s tým, podporu na 2012 mám zaplatenú.
Betina2
28.01.12,14:46
asi budeš musieť najprv plnú verziu z CD na rok 2012 nainštalovať a až potom update natiahnuť. K tej CD aktualizácii január 2012 by mali dať aj nový kľúč. Ak sa nezadarí, tak neváhaj volať na hotline, žial až v pondelok.
Vivi
30.01.12,12:21
ak si platila servis na 2012 s riadnou fakturou prisiel aj novy kluc,ja som to instalovala a vsetko prebehlo ok.
marosc
30.01.12,12:27
dtto ako Vivi
ajkariky
30.01.12,16:45
ďakujem, nový klúč som zadala, fungovalo , zatvorila som pohodu a večer už sa nedá otvoriť vôbec, že mám preinštalovať z CD ale z ktorého ??
mám im zavolať asi:
Zdenka 0705
04.02.12,12:40
Dnes som si nainštalovala verziu 1001 pre rok 2012.
Buď nevidím, alebo majú programátori ešte more času, alebo to vôbec nebude v programe zapracované, ...no nenašla som Súhrnný výkaz pre ZP za rok 2011 / podklady pre RZZP/.
Nechce sa mi veriť, že tam tá zostava nie je, ale už som prešla všetko ... a nič.
Kája.
08.02.12,20:50
vymazané - nepravdivé údaje
Betina2
09.02.12,07:20
Dnes som si nainštalovala verziu 1001 pre rok 2012.
Buď nevidím, alebo majú programátori ešte more času, alebo to vôbec nebude v programe zapracované, ...no nenašla som Súhrnný výkaz pre ZP za rok 2011 / podklady pre RZZP/.
Nechce sa mi veriť, že tam tá zostava nie je, ale už som prešla všetko ... a nič.

Tiež som si to konečne nainštalovala z netu, kedže CD budú posielať až koncom týždňa....na to nemôžem čakať :(:(:( a máš pravdu ani po natiahnutí posledného updatu to tam nie je :(:(:( ved do 28.2. dosť času, či nie? Treba im slušný mail poslať a ja to asi aj teraz hned urobím. Abu čo najskôr urobili nový update s tým výkazom....Inak toto bude mimo témy, ale aj daňováci si dávajú načas....ešte včera neboli aktuálne tlačivá na daň y príjmu ya rok 2011 ani na PO ani na FO v edane a na portáli sa to vyplniť nedá :(:(:(...takže kam by sme sa náhlili, však? A potom nebudú stíhať systémy :(:(:(
Mimochodom, sú v aktuálnej verzii Pohody všetky relevantné údaje pre výpočet miezd správne a aktuálne? Alebo si to mám u každého zamestnanca skontrolovať...PN ani nič podobné sme chvalabohu nemali, ale dovolenky boli.....môžem sa na ňu spoľahnúť? Dnes potrebujem odovzdať výplaty za január 2012. A máme aj nejaké tie minimálne mzdy.....mesačné, ale dúfam, že aj hodinovka je v nastaveniach aktuálna.....
great.zv
10.02.12,05:06
....a moja skúsenosť zo včerajšieho večera... nainštalovala som si novú verziu pre r.2012, a robila som výplaty... no a výsledok? MV do ZP - prázdny-čistý list!, MV do SP - príloha vyplnená, ale prvá strana=nezmysel, zamestnanec s minimálnou mzdou - tak tú mi ani "nebralo do úvahy" hoci v legislatíve bola správna výška no a výplatná páska... zrazená daň, odvody za zamestnávateľa 0-lové atď....
Zdenka 0705
10.02.12,05:20
.. si ma vyľakala, ja už januárové mzdy mám spravené aj odoslané..rýchlo som to išla skontrolovať, u mňa je to dobre...
great.zv
11.02.12,07:12
a môžem sa Ťa opýtať - okrem nainštalovania novej verzie - ešte si niečo robila v agendách? ďakujem
srska
11.02.12,08:01
a môžem sa Ťa opýtať - okrem nainštalovania novej verzie - ešte si niečo robila v agendách? ďakujemzvyčajne sa v personalistike zadávajú nové údaje v položke "dane a poistné". to že je to v pohode v legislatíve, ešte neznamená, že je ok personalistika u jednotlivých zamestnancov v novom účtovnom období.
Zdenka 0705
11.02.12,08:53
a môžem sa Ťa opýtať - okrem nainštalovania novej verzie - ešte si niečo robila v agendách? ďakujem
nie, len som si skontrolovala v personalistike údaje platné pre rok 2012, ako píše vyššie srska, nie vždy to tak je, aj keď je legislatíva v programe ošetrená.. no tentoraz to bolo dobre
great.zv
11.02.12,09:58
tak: účtovanie na prelome obodbí + som si zadala do Personalistiky minimálnu mzdu 327,20 a daňovník podpísal vyhlásenie. dala som vyrátať mzdy za 01/2012 a počíta to z min.mzdy 317,00... baby, čo robím zle?.. ďakujem
Zdenka 0705
11.02.12,11:04
... veru už neviem, ak máš v nastaveniach legislatívy dobre mesačnú a hodinovú min. mzdu a v personalistike si mu upravila tiež mzdu, tak potom by to malo byť dobre..
.. ešte, skús mzdy zrušiť a nanovo vygeneruj, ak si robila mzdy pred úpravou v personalistike, tak Ti to možno nezobralo..
great.zv
11.02.12,11:39
každý rok mi to po nainštalovaní "fungovalo" no teraz - stále to nefunguje.... a ešte sa chcem opýtať...aktualizáciu ste robili cez net, alebo z CD?....
Zdenka 0705
11.02.12,13:09
Ja som robila cez net, lebo CD prišlo až tento týždeň, tuším vo štvrtok, to som už výplaty mala hotové :)
Betina2
11.02.12,14:58
tak: účtovanie na prelome obodbí + som si zadala do Personalistiky minimálnu mzdu 327,20 a daňovník podpísal vyhlásenie. dala som vyrátať mzdy za 01/2012 a počíta to z min.mzdy 317,00... baby, čo robím zle?.. ďakujem

Skontroluje si agendu Legislatíva, či tam máš uložené správne údaje pre 2012 od 1.1.2012. Min.mzdu, odp.položky, VZ ná piostné.... Samozrejme robíš účtovanie na prelome rokov a v personalistike, kto mal minimálku, tak mu ju upravíš v osobnej zložke na 327,20 a následne po vzgenerovaní miezd upravíš aj priemerný zárobok u minimáliek na 1,880....správnu odp.pol. mi natiahlo do personalistiky automaticky po načítaní novej verzie......potom už zostáva len na hotline volať...
Tiež som naťahovala kompletnú verziu 2012 z netu cez USB klúč a následne update klasicky. CD prišlo včera poobede :(.
great.zv
14.02.12,06:48
tak: účtovanie na prelome obodbí + som si zadala do Personalistiky minimálnu mzdu 327,20 a daňovník podpísal vyhlásenie. dala som vyrátať mzdy za 01/2012 a počíta to z min.mzdy 317,00... baby, čo robím zle?.. ďakujem
..ak by to ešte niekoho so mnou "bavilo":).. tak dopĺňam - v personalistike som zadala "poistenie všetko" a je to OK;)
baby ďakujem za trpezlivosť.
Betina2
14.02.12,09:05
Vyšiel nový update, idem ho natiahnuť, mal by tam byť aj súhrnný prehlad za zamestnancov pre RZZP za 2011.
Betina2
15.02.12,09:39
Súhrnný výkaz tam je :).

Ale chcem upozorniť na inú vec:
pokiaľ budete robiť zamestnancom ročné zúčtovanie dane a bude si dodatočne uplatňovať daňový bonus na dieťa, MUSÍTE to na záložku dane a poistné rozdeliť na 2 riadky - obdobie od 1-6/2011 a obdobie 7-12/2011 na to isté dieťa, ak to zadáte len jedným riadkom na obdobie 1-12/2011 do RZ dosadí nesprávnu sumu nároku na DB za rok, miesto 243,18 mi tam hádzalo furt 240,24, až kým som neskúsila toto. Hold zmena legislatívy v strede roku robí aj takéto šarapaty, len teda mohli by to v Pohode mať lepšie ošetrené.....

ďalšia vec - súhrný výkaz do ZP síce robí, ale my sme mali vyplatené dovolenky počas trvania RD aj neplateného voľna a aj skončenie PP k skončeniu RD resp. neplateného voľna a robí šarapatu s dátumami, neviem ako to zadať...vykayuje mi prázdne dátumy ale sumy správne :(. mám si spraviť yálohu databázy a následne natvrdo upraviť dátumy začiatku a konca PP podla toho ako to potrebujem do ZP, následne urobiť Výkaz a potom opäť všetko natiahnuť zo zálohy, m aby sedelo narealitu ???? Nijako mi totiž nechce ani do hromadného oznámenia zamestnávateľa ťahať správne dátumy, poča sktorých sa zam. považuje za zam. s neprav.príjmom ked čerpá RD, NV a je mu počas tohto obdobia vyplatená dovolenka, pričom y tej dovolenky idú odvody na ZP. Som na nervy, ako to robíte Vy? Toto je moja nočná mora :( Ako správne a kde vyplniť, ked naprl. zamestnanec čerpal RD do 30.9.2011 a k 30.9.2011 ukončil PP a súčasne mu za 9/2011 bola vyplatená nevyčerpaná dovolenka? Čo všetko tu zadať a akm, pekne podrobne prosím :) poraďte !
KlaudiaKK
15.02.12,10:05
Prosím Vás kto používa Pohodu - ako posielate ročný výkaz do ZP - cez export - ja potrebujem asi návod pre dementov - lebo keď sa to snažím poslať v poisťovni mi dokument nezoberie - vraj je nepodporovaný na dávku 580 ? Ako to mám poslať cez dávku ? Ďakujem :(
Betina2
15.02.12,10:13
...zatial nijako :( ja som na inom mieste na porade čítala, že zatial to nejako robí problém aj iným vraj koncom týždňa by to mohlo ísť, problémy sú vraj na poisťovni, neviem, čo je pravda :(
Kája.
15.02.12,11:16
Problémy s ročnými výkazmi do ZP som nemala žiadne, za dva dni som posielala asi 15 výkazov. Union spustil ročný výkaz (dávka 580 len v priebehu včerajška), ostatné išli v pohode. Cez export robíte presne tak isto ako pri mesačnom výkaze. Jediný problém, Pohoda zle exportuje ročné výkazy so ZŤP zamestnancami, nedáva znížené sadzy ale normálne. V pohode o tom už vedia, upravia to, ale dá sa to upraviť aj priamo vo vyexportovanom súbore.
Betina2
15.02.12,11:22
A neviete ako zadávať dátumy do personalistiky, čo som spomínala vyššie, aby to riadne natiahlo aj do súhrnného prehladu, prípadne do hromadných oznámení zamestnávateľa ?
SAIVI
15.02.12,11:26
Prosím Vás kto používa Pohodu - ako posielate ročný výkaz do ZP - cez export - ja potrebujem asi návod pre dementov - lebo keď sa to snažím poslať v poisťovni mi dokument nezoberie - vraj je nepodporovaný na dávku 580 ? Ako to mám poslať cez dávku ? Ďakujem :(

Som to práve dnes robila. ..tým istým postupom ako ked podávam mesačný výkaz.
V agende roku 2011 si dám export súboru, otvorím jednotlivé stránky zdravotných poisťovní a podám formou dávky - načítam vyexportovaný súbor. Jediný problém som mala v ZP Dôvera, kde som musela zmeniť v agende kod zdrav. poisťovne na kod 24 namiesto 23.
KlaudiaKK
15.02.12,13:41
No ale ja aj mesačné výkazy priamo na stránke poisťovne typujem, lebo mi to inak nejde. Ten export to je do excelovskej tabuľky alebo ako PDF dokument či ?
srska
15.02.12,13:47
Súhrnný výkaz tam je :).

Ale chcem upozorniť na inú vec:
pokiaľ budete robiť zamestnancom ročné zúčtovanie dane a bude si dodatočne uplatňovať daňový bonus na dieťa, MUSÍTE to na záložku dane a poistné rozdeliť na 2 riadky - obdobie od 1-6/2011 a obdobie 7-12/2011 na to isté dieťa, ak to zadáte len jedným riadkom na obdobie 1-12/2011 do RZ dosadí nesprávnu sumu nároku na DB za rok, miesto 243,18 mi tam hádzalo furt 240,24, až kým som neskúsila toto. Hold zmena legislatívy v strede roku robí aj takéto šarapaty, len teda mohli by to v Pohode mať lepšie ošetrené..... toto majú v pohode odjakživa. ja som nad tým maturoval tuším pred 2 rokmi

ďalšia vec - súhrný výkaz do ZP síce robí, ale my sme mali vyplatené dovolenky počas trvania RD aj neplateného voľna a aj skončenie PP k skončeniu RD resp. neplateného voľna a robí šarapatu s dátumami, neviem ako to zadať...vykayuje mi prázdne dátumy ale sumy správne :(. mám si spraviť yálohu databázy a následne natvrdo upraviť dátumy začiatku a konca PP podla toho ako to potrebujem do ZP, následne urobiť Výkaz a potom opäť všetko natiahnuť zo zálohy, m aby sedelo narealitu ???? Nijako mi totiž nechce ani do hromadného oznámenia zamestnávateľa ťahať správne dátumy, poča sktorých sa zam. považuje za zam. s neprav.príjmom ked čerpá RD, NV a je mu počas tohto obdobia vyplatená dovolenka, pričom y tej dovolenky idú odvody na ZP. Som na nervy, ako to robíte Vy? Toto je moja nočná mora :( Ako správne a kde vyplniť, ked naprl. zamestnanec čerpal RD do 30.9.2011 a k 30.9.2011 ukončil PP a súčasne mu za 9/2011 bola vyplatená nevyčerpaná dovolenka? Čo všetko tu zadať a akm, pekne podrobne prosím :) poraďte !v texte - k bonusu
srska
15.02.12,13:49
No ale ja aj mesačné výkazy priamo na stránke poisťovne typujem, lebo mi to inak nejde. Ten export to je do excelovskej tabuľky alebo ako PDF dokument či ?export do sp je v xml a do zp ako txt - týka sa mv
aj dávka 580 je ako 514
srska
15.02.12,13:52
len info: stormware aktualizovalo pohodu 10.02.12 na verziu 10002.1012
KlaudiaKK
15.02.12,13:54
export do sp je v xml a do zp ako txt

Pane bože, čo som ja komu spravila ??? - skúšala som a nejde mi to ani tak ani tak txt v všzp neber - vraj nepodporované ! Keď to neopravia a nebudem to môcť natypovať priamo tak čo spravím ? Inak oni mi stále tvrdia že to je za to že mám 64 bitovú verziu internet.expl. To akože štátna správa robí na atari počítačoch alebo ja som úplný debil, že to neviem nahodiť ?
srska
15.02.12,14:02
atari :-) to by bolo dobre ale oni majú pmi-80 z tesly pn
Betina2
15.02.12,14:54
vieš jak je to - ked to nemáš yapotreby tak to neriešiš....nenapadlo ma, že to tak bolo už predtým :(
great.zv
16.02.12,05:10
ako Vám urobí Potvrdenie o zdaniteľnom príjme - pre dohodára? ... mne dáva obdobie 2-12, hoci dohodár bol celý rok. viem, že bolo zrušená zrážková daň (on mal zrážkovú), ale čo s januárom 2011?..
babi2
16.02.12,08:50
ako Vám urobí Potvrdenie o zdaniteľnom príjme - pre dohodára? ... mne dáva obdobie 2-12, hoci dohodár bol celý rok. viem, že bolo zrušená zrážková daň (on mal zrážkovú), ale čo s januárom 2011?..
Mne robí potvrdenie 1-12/2011
witch
17.02.12,10:28
tak som sa tešila, keď som odoslala z Pohody ročné Výkazy na ZP do poisťovní, že OK, a z VSZP mi poslali chyba, nezhoduje sa HOZ, mali sme zam-cov s neplateným voľnom pol dňa, vo výkaze píše ako celý, čiže prerušenie poistenia. Na hotline o probléme vedeli a bolo mi doporučené, ať zmažem mzdy a nahodím nanovo bez tých pár hodín a upravím si mzdy. :eek: Ale ako, keď sa mi zmení suma, odpracované hodiny, nárok na SL, tedy aj zrážky zo mzdy.. Neviem, možno by sa to dalo, ale prerábať 3 mesiace u viacerých zamestnancov... Tak som vypísala mail s požiadavkom na rozlíšenia celého dňa a čiastočného neplateného voľna. No neviem, ako budem úspešná. Keď nepochodím, budem musieť natypovať ručne.. :( Ak sa bude dať...
witch
17.02.12,11:50
Tak mi prišla odpoveď:

Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

Vaša požiadavka bola zaslaná vývojovému tímu. O prípadnom zapracovaní budete informovaná Spravodajom.

Môžem čakať :(
Betina2
17.02.12,13:28
Ja mám takisto problém so vykazovaním zamestnancov s neplateným volnom a preplácaním dovoleniek..... :( Ja ak to nedoriešia tak spravím poriadnu zálohy, natvrdo zmením dátumy u zamestnancov v persone a urobím výkaz, potom znovu databázu natiahnem zo záloh
Betina2
17.02.12,13:31
Rozhone nemienim meniť údaje v už spracovaných mzdách minulého roku a potom to znovu opravovať, aby im to sadlo na výkaz :( to je non sesns !mne do výkazy vôbec prerušenie s potrebnými dátumami neťahá....
Zdenka 0705
19.02.12,17:01
Po týždni oddychu sa celá nažhavená púšťam do výkazu pre ZP, no nestačím "zírať", ....Pohoda mi načítala miesto 2 zamestnancov až 4-och :eek:. Mám tam za 1. až 3. mesiac materskú /RP/, od 1.4. nastúpila pracovať. Je to stále tá istá jedna osoba a Pohoda mi ju vykazuje ako 3 /slovom troch/ zamestnancov.
... to je sila,.. zajtra volám, opäť ... koľký raz už v tomto roku na hotline ?!!! :(
Zdenka 0705
20.02.12,06:27
Na môj dnešný dotaz som dostala informáciu, že v priebehu dnešného dňa bude nová aktualizácia, č. 10003.
:rolleyes:... čakáš, čakám ... čakáme ...
great.zv
20.02.12,06:43
... stále robí potvrdenie o príjmoch pre dohodára (s výbalou zrážkovou daňou) tak, že do r.02 dáva kal.mesiac 2-12, aj keď do kolonky Dohody mimo prac.pomeru "zakrížikuje" 1-12. čo tam treba opraviť? výkaz RZZP, ktorý treba odoslať do ZP - obdobie 2010!
Zdenka 0705
20.02.12,07:43
... si v správnom roku? 2011?
Mne to dáva dobre, aj daň dobre píše, aj rok na výkaze do ZP
great.zv
20.02.12,08:29
ale áno v roku 2011. no potvrdení na r.01 je suma 11 x mzda, a daň tiež 11x. písala som aj do Pohody - diskusné fórum, dnes by mala byť nová aktualizácia ako ste tu avizovali, tak čakám... možno.... dohodár je vo firme od r.2010 bez prerušenia, tak najskôr som si myslela, že to má súvis so zrušením zrážkovej dane keďže mes.príjem je 99,58€ a v r.2010 podliehal zrážkovej dani...
Zdenka 0705
20.02.12,14:08
verzia 10003 je na svete, mám stiahnutú, ale počet poistencov bez zdrav. postihnutia a s postihnutím na riadkoch nevypĺňa ... mám niečo ja zle, alebo to máte tak aj ostatní?
p.s.
tá materská sa mi už opravila
Zdenka 0705
21.02.12,05:32
Riadky č. 2 a 3 kde sa vypisuje počet poistencov bez ZP a počet poistencov so ZP, ak výška preddavkov je vyššia ako nula - sú nepovinné.
Tak mi odpovedali na horúcej linke Pohody. Takže "hor sa" na EK.
Betina2
21.02.12,09:07
tak ako vám vyplňa v novej verzii súhrnný výkaz na ZP u neplateného volna resp. rodičovského príspevku a pritom preplatené dovolenky počas tej materskej resp v posledný deň ukončenia PP? Mne tam dátumy stále nedáva....ako toto poriešiť? Už som z toho na nervy, skúšla asom si nakopčiť zamestnanca, to obdobie RD rozdeliť na 1.-30. v mesiaci a na 31. v mesiaci dať platené voľno - iné s tým, že som zadala nie poistenie všetko, ale len zdravotné zam a zam-nec výplatu síce urobilo korektne, ale v tom výkaze to nie je v dátumoch trvania zamestnania uvedené, sú tam len sumy za zam. a zam.ela. Skúšala som aj export do excelu, tam sa to dá upraviť, ale zas to veim dostať do formálu xml takto upravené z excelu :( ach jaj, na nervy. Nakoniec to asi budem ručne tipovať všetko na s tránke zdrav.poisťovne....to bude parádny ošial...ešte keby bolo dokopy zopár zamestnancov, tak hej, ale pri 15 je to už dosť tipovania.....máte niekto nápad, ako by to šlo z pohody?
Srska, kde si? Ty si odborník na PC :)
great.zv
23.02.12,06:14
ale áno v roku 2011. no potvrdení na r.01 je suma 11 x mzda, a daň tiež 11x. písala som aj do Pohody - diskusné fórum, dnes by mala byť nová aktualizácia ako ste tu avizovali, tak čakám... možno.... dohodár je vo firme od r.2010 bez prerušenia, tak najskôr som si myslela, že to má súvis so zrušením zrážkovej dane keďže mes.príjem je 99,58€ a v r.2010 podliehal zrážkovej dani...
...po poslednej aktualizácii stále to isté :(.. na "Potvrdení o.." stále mzda aj daň za 11 mesiacov, na mzdovom liste mzda aj daň za 12 mesiacov... neviem, kde robím chybu...
Heni
23.02.12,06:36
...po poslednej aktualizácii stále to isté :(.. na "Potvrdení o.." stále mzda aj daň za 11 mesiacov, na mzdovom liste mzda aj daň za 12 mesiacov... neviem, kde robím chybu...

ešte skús mrknúť do Personalistiky, či tam nemáš nejakú zradu, č nebolo v jan. nastavené, že zdaňovať zrážkovou daňou...
great.zv
23.02.12,17:21
presne tak.. v januárových mzdách mám zaškrtnuté políčko - zrážková daň. akurát, že sa mi to už nedá zrušiť, tak Potvrdenie - ručne-stručne:D
witch
27.02.12,07:17
tak som sa tešila, keď som odoslala z Pohody ročné Výkazy na ZP do poisťovní, že OK, a z VSZP mi poslali chyba, nezhoduje sa HOZ, mali sme zam-cov s neplateným voľnom pol dňa, vo výkaze píše ako celý, čiže prerušenie poistenia. Na hotline o probléme vedeli a bolo mi doporučené, ať zmažem mzdy a nahodím nanovo bez tých pár hodín a upravím si mzdy. :eek: Ale ako, keď sa mi zmení suma, odpracované hodiny, nárok na SL, tedy aj zrážky zo mzdy.. Neviem, možno by sa to dalo, ale prerábať 3 mesiace u viacerých zamestnancov... Tak som vypísala mail s požiadavkom na rozlíšenia celého dňa a čiastočného neplateného voľna. No neviem, ako budem úspešná. Keď nepochodím, budem musieť natypovať ručne.. :( Ak sa bude dať...

Prikladám odpoveď z hotlinu:
Odpoveď na Váš príspevok:

Dobrý deň,

existujúce typy neprítomnosti „Neplatené voľno“ alebo „Neospravedlnená absencia“ slúžia na evidenciu neprítomnosti – pracovného voľna bez náhrady mzdy trvajúceho celú pracovnú smenu. Nie je vhodné ich používať v situáciách, kedy zamestnanec časť dňa odpracuje. Tieto typy prerušujú sociálne poistenie, čo má vplyv na veličiny ako určenie rozhodného obdobia pri PN, vyplnenie ELDP, a tiež na výpočet počtu kalendárnych dní poistenia vo výkazoch pre zdravotné poisťovne, sociálnu poisťovňu, krátenie maximálneho vymeriavacieho základu pre SP.
Do najbližšieho update bude do programu pridaný nový typ neprítomnosti, ktorý sa bude používať pre evidenciu voľna bez náhrady mzdy, ktoré netrvá celú pracovnú smenu, tzn. že pracovník v danom dni odpracuje určitý čas. Tento typ nebude prerušovať sociálne poistenie a nebude ovplyvňovať s tým súvisiace skutočnosti. Update plánujeme zverejniť koncom budúceho týždňa.
Ak by ste do tej doby potrebovali vystaviť mzdy s „neplateným voľnom“, ktoré netrvalo celú pracovnú smenu, môžete postupovať nasledovne. V neprítomnosti použijete typ „Pracovné voľno – ostatné“, program pri výpočte mzdy vypočíta náhradu, ktorú s mínusovým znamienkom uvediete do políčka Zdaniteľné náhrady. Tým zabezpečíte správny výpočet odpracovaných hodín v mesiaci a správny výpočet výšky mzdy (keďže neodpracovaná časť nebude preplatená). Je to len dočasné riešenie – do zverejnenia spomínaného update.
Odporúčame potom opraviť spätne mzdy, v ktorých sú použité typy „Neplatené voľno“ alebo „Neospravedlnená absencia“ pre časť pracovnej smeny. Iba tým zabezpečíte správne automatické vyplnenie Oznámenia i Súhrnného výkazu pre zdravotné poisťovne.


S prianím pekného dňa

Ing. Miroslava Kupková
účtovný konzultant

STORMWARE s.r.o.,



Takže keď dôjde aktualizácia, aj tak budem musieť prerobiť mzdy, aby to dobre ukazovalo v SV ZP, ELDP a neviem kde. Problém vyriešili, ale spätne to tam dostanem len zrušením a znova nahodením miezd... :(
Betina2
27.02.12,16:09
k RZZP za 2011:

Ked si otvoríš originálny vygenerovaný vyexportovaný txt súbor v Poznámkovom bloku, tak si môžeš prepísať čo potrebuješ, následne uložiť a takto upravený súbor odoslať, dnes sa mi to podarilo omylom otvoriť, tak som skúsila a ono to prepísať šlo, ešte som to neodoslala, bola technická prestávka, tak uvidím ako to pôjde, predtým mi vyhadzovalo chyby. Mne chýbali dátumy poistenia pri neplatenom volne a následne dni zamestnania v danom mesiaci. Odporúčam si pôvodný súbor nejako premenovať aby sa to nemýlilo a dať si hodne veľký pozor čo prepíšete...ale pri troche pozornosti sa to dá...lepšie ako celé tipovať na portáli :) Ak to niekto vyskúšate dajte vedieť.
Betina2
27.02.12,16:34
...a berie to :), len treba dodržať počet znakov, ak nie vyhodí chybu ale to lahko dohladáte a opravíte :) Funguje to! :)
Betina2
27.02.12,16:36
ja osobne v minuloročnej databáze nič nejdem meniť, pošlem súhrnný výkaz taký, aby im v ZP sedel dátumovo na register zamestnanecov a mesačné výkazy:) a aby sedeli mzdové údaje z účtovníctva....v novom roku to snáď už vylepšia :)
witch
02.03.12,06:35
mne sa to prepísať nedá, musím mazať, nie prepisovať, takže smola..
great.zv
14.03.12,12:16
vážení, chcem sa opýtať... do ZP ste odoslali Ročný výkaz na ZP 2011 - z programu, alebo ste zasielali ešte aj niečo iné? ďakujem
Zdenka 0705
14.03.12,12:25
odoslala som z programu, v zostave je všetko, čo zákon prikazuje, niet dôvod posielať ešte niečo navyše
great.zv
15.03.12,08:50
ďakujem