lubi011
20.10.11,18:54
Dobrý deň, prosím o radu a pomoc....
....mám osôbku, ktorá vykonáva činnosť redaktor-moderátor v regionálnej televízii. V máji ukončila vysokú školu, júl a august bola prihlásená na úrade práce - február - august pracovala v spoločnosti na základe "Zmluvy o umeleckom výkone a poskytnutí práv na jeho použitie". Koncom augusta sa odhlásila z úradu práce a od 1.9.2011 vykonáva činnosť na základe "Zmluvy o spolupráci" uzatv. v zmysle §269 ods.2 OZ, ktorú jej spísala spoločnosť. Až teraz sa informovala ako je to s prihlásením na DÚ a do poisťovní.
Správne myslím, ak myslím, že mala požiadať o pridelenie DIČ v prvom rade? V DP je to §6 ods.2 a/?
Samozrejme z pohľadu zákona o ZP a SP sa potom bude považovať ako SZČO.....ďakujem za venovaný čas....Ľubica
Mila123
20.10.11,16:57
prepáčte, prečo zadávate to isté vo dvoch príspevkoch???? neurýchli to odpoveď.....
lubi011
21.10.11,14:02
Ospravedlňuje sa, nechcela som nič skomplikovať....nemám skúsenosť s písaním príspevkov na tejto stránke aj keď som členom už dávnejšie, doteraz som zvyčajne len čítala riešené problémy a tak hľadala odpoveď na moje otázky.... už budem vedieť...ďakujem za upozornenie :)