daniel_sk
21.10.11,00:31
Oplati sa este teraz zalozit s.r.o. pred koncom roka? Alebo by to znamenalo, ze by som musel este robit koncorocne ukony s tym spojene a radsej pockat na novy rok, ak to az tak nesuri?
Uctovnictvo si nebudem robit sam, takze sa zatial ani k tomu dalej neviem vyjadrit. Len som sa chcel spytat, ci teraz vobec mam zacat s vybavovanim...
Dakujem Vam za odpoved.
STRELEC
21.10.11,02:56
Či súri alebo nesúri založenie sro z hľadiska samotného podnikateľského zámeru zakladateľa, to neviem samozrejme posúdiť. To sa nedá.
Z hľadiska budúcnosti je lepšie zámer neodkladať. Prečo? Nuž napríklad "história" firmy bude o rok staršia. To môže byť zaujímavé pri leasingu alebo úvere, ktoré by prípadne v budúcom či najbližších rokoch chcela spoločnosť brať. Bude proste k dispozícii jedna riadna uzávierka. Podobných vecí môže byť viac.
Účtovníctvo a následne aj uzávierka budú jednoduché a bezproblémové. V tomto ohľade by som určite brzdu nevidel. Ani náklady s tým spojené nemôžu byť nejaké dramatické. V podstate pri takmer bezpohybovej sro môže byť uzávierka dokončená veľmi rýchlo a pohodlne vo februári, keď nie je taká časová špička ako v januári (DPH-čky aj štvrťročné a s tým spojené hrubé ukončenie roka u plátcov, mzdové veci ....) alebo v marci (proste - rok). V januári by som robil iné, časovo dôležitejšie veci, aj keď u nového subjektu tá prácnosť by nemala byť ozaj nejak dramatická.
Odpovedal som hlavne preto, lebo práve tiež zakladám nový subjekt.
Economic
22.10.11,08:32
Oplati sa este teraz zalozit s.r.o. pred koncom roka? Alebo by to znamenalo, ze by som musel este robit koncorocne ukony s tym spojene a radsej pockat na novy rok, ak to az tak nesuri?
Uctovnictvo si nebudem robit sam, takze sa zatial ani k tomu dalej neviem vyjadrit. Len som sa chcel spytat, ci teraz vobec mam zacat s vybavovanim...
Dakujem Vam za odpoved.

Záleží od toho, či máš nejaké zákazky alebo nejaké obchodné prípady rozbehnuté. V takom prípade by som nečakala so založením sro. Spracovať DP k DzP PO za rok,kde bolo minimum dokladov nie je prácne a aj cena sa tomu dá prispôsobiť /určite by som neúčtovala toľko ako u firmy bežiacej za celý rok s xxxx dokladmi/. Toto nie je určite problém. Možno je to výhodnejšie urobiť tento rok, pretože ako už bolo uvedené, firma "má dlhšiu históriu."
A je tu aj taká možnosť : spísať zakladateľskú listinu, vybaviť Osvedčenie a všetko potrebné už teraz a podať to do OR tak, že sa firma dá zapísať až k 1. 1. 2011. bežne to takto pre niektorých klientov robievam.
No rozhodnutie musí byť na tebe, že čo je pre teba dôležitejšie a či už máš nejaké obchody rozbehnuté a teda by si ju potreboval už teraz.