minarici
21.10.11,11:41
Prepáčte chcela by som si overiť účtovanie faktúry z čiech, ktorá je vystavená v EUR, je to nákup materiálu
a suma je 42€. Faktúra je vystavená bez DPH. Nie je vôbec vyčíslená v CZK.
Andyke
21.10.11,09:43
A v čom je problém?
KEJKA
21.10.11,09:44
tak účtuješ v EUR, aspoň nemusíš riešiť kurz.
minarici
21.10.11,09:45
Ďakujem nebola som si istá či to netreba nejako prepočítavať. :) :) prajme príjemný deň a ešte krajší víkend
Tweety
21.10.11,09:45
Prepáčte chcela by som si overiť účtovanie faktúry z čiech, ktorá je vystavená v EUR, je to nákup materiálu
a suma je 42€. Faktúra je vystavená bez DPH. Nie je vôbec vyčíslená v CZK.Fa môže byť v €, či čo chceš upresniť? Ak samotné účtovanie nákupu, to záleží od toho, či účtujete cez sklady, alebo priamo do spotreby.
minarici
21.10.11,09:52
Hej zmiatlo ma to že je iba vyčíslená v Eurách a nie v CZK. Ale už je to v poriadku.
deni10
13.09.12,15:51
Vedel by mi prosím Vás niekto poradiť ako zaúčtovať tento učt. prípad: Prišla nám FA z Čiech v €. Zaučtované mám, kurzový rozdiel som neriešila. Lenže, pri prevzatí tovaru sme museli zaplatiť o 2€ viac. Teraz mi visí v úhradach, že firma mi ma ten preplatok vrátiť. Kontaktovala som firmu, a ževraj to mám zaúčtovať ako kurzový rozdiel. Ale predsa ak mám vystavenú FA v € tak kurzový rozdiel neriešim, či? :confused: Čo s tým? Na aký účet?
JAJA11
13.09.12,17:22
Vedel by mi prosím Vás niekto poradiť ako zaúčtovať tento učt. prípad: Prišla nám FA z Čiech v €. Zaučtované mám, kurzový rozdiel som neriešila. Lenže, pri prevzatí tovaru sme museli zaplatiť o 2€ viac. Teraz mi visí v úhradach, že firma mi ma ten preplatok vrátiť. Kontaktovala som firmu, a ževraj to mám zaúčtovať ako kurzový rozdiel. Ale predsa ak mám vystavenú FA v € tak kurzový rozdiel neriešim, či? :confused: Čo s tým? Na aký účet?

dajte to na zaokrúhlenie 548, prípadne potom ako pripočítateľnú položku.... myslím, že náklady na vyžiadanie tohto rozdielu budú vyššie ako vzdanie sa 2 Eur :o
deni10
16.09.12,15:52
ďakujem :)
yvica
17.10.12,13:57
prosím Vás mávam faktúry z čiech vystavené v eurách, neriešila som kurzové rozdiely, ale čím viac čítam tým som si menej istá, je tam vyčíslená v czk, je tam kurz a celková suma v eurách, ale keď som si skúsila prepočítať s kurzom z ecb tak mi máme iný kurz, mám to riešiť ak je vystavená v eurách alebo nie? ďakujem
JAJA11
17.10.12,15:36
prosím Vás mávam faktúry z čiech vystavené v eurách, neriešila som kurzové rozdiely, ale čím viac čítam tým som si menej istá, je tam vyčíslená v czk, je tam kurz a celková suma v eurách, ale keď som si skúsila prepočítať s kurzom z ecb tak mi máme iný kurz, mám to riešiť ak je vystavená v eurách alebo nie? ďakujem

ak je fa vystavená v EUR, netreba prepočítavať... ten prepočet si urobila dodávateľská firma... vám ho nemusela posielať... predpokladám, že faktúru uhrádzate v EUR :o
yvica
18.10.12,15:25
áno aj sme uhrádzali v eurách a bola vystavená, doteraz som to tak robila a čo ak konateľ platil kartou v čechách pohonné hmoty z účtu odišli peniaze v eurách ale cez ide účtujem bločik čo mi priniesol ten je v czk, ale doteraz som účtovala aj cez id sumu v eurách, ktorá odišla z účtu??? dík