afrodita3108
21.10.11,17:40
Ahojte Poraďáci,

prešla som s PÚ do JÚ a chcem si niečo overiť. Repre náklady (rekl. mat. nad 16.60, obedy, káva, čaje...) sa do ktorého okienka píšu? A existuje niečo také aj v JU? Repre je stále nedaňový náklad.... A ešte ak máte nejaké vychytávky dajte mi prosím vedieť... Na porade som číta že pitný režim (ale len čisté vody) môžem dať ako daňový náklad je to pravda? A tým pádom to dám do stĺpca prevádzková režia??? Veľmi pekne Vám za pomoc ďakujem a posledná otázka viete mi odporučiť ktorý program je dobrý na JU? Rozhodujem sa medzi Krosom a Pohodou ale ak máte aj iný dajte mi prosím vedieť.....
wiktoria
25.10.11,11:46
ak pojdes na obed ty ako SZCO tak si do vysky 3,80 EUR mozes dat ako svoje stravne vydavky na dosiahnutie prijmov-prevadzkova rezia. Ak budes mat na obede aj obchodneho partnera to je repre ako si spravne uviedla a to su vydavky ktore nesmu ovplyvnit ZD
Petra 246
26.10.11,07:53
Ja uctujem v programe KROS a som velmi spokojna. Pitny rezim uctujem ako VOZD - prevadzkova rezia.
DanielaSL
26.10.11,08:13
Aj ja pracujem v Krose a som maximálne spokojná.....
afrodita3108
29.10.11,16:51
Ďakujem ti za radu ....
mondes
17.11.11,15:33
Dobrý deň, prosím Vás, aby ste mi poradili. Prepáčte ak som to dala do zlej témy, ale neviem, kam som to mala napísať. Môj známy prevádzkuje internet a vedie si JU. Má jedného zamestnanca. Bol za mnou, či by som mu od nového roka neviedla účtovníctvo. Chcem sa na to dôkladne pripraviť, preto sa obraciam na Vás. Čo všetko taký živnostník si môže dať do N? Viem, že tam idú rôzne poplatky za telefón, PHM (ak ho má prihlásené na DU) atď, ale mňa zaujíma, že čo je pre prevádzkovanie internetu také špecifické. Napr. musí mať vlastný vysielač? Ak áno, ako ho zaúčtujem? Alebo ešte ma napadá, že uvažuje prejsť zo SZČO na s.r.o. Oplatí sa mu to? V čom by bola preňho výhoda s.r.očky? Nie je platcom DPH a mesačne vystaví cca. 200 faktúr. (Cena jednej fa. je cca. 10 Eur. - to je poplatok za internet od jeho zákazníkov). Vlastne chcela by som, aby mi poradil niekto, kto účtuje takého živnostníka, že aké má N taký živnostník a či sa mu oplatí založiť s.r.o. Ďakujem Vám veľmi pekne.