Daniela 7
21.10.11,17:50
Ahpjte
Potrebujem poradiť,ako sa zbavím tej statickej elektriny na oblečení? NIekedy ma z toho až bolia prsty čo to tak kope.
Daniela 7
21.10.11,16:08
Prosím pomôžte mi?:(
video1983
21.10.11,16:14
jediná šálka bieleho octu do posledného plákania: – bielizeň bude biela, ustáli farebné oblečenie, zbaví statickej elektriny, bude mäkká a voňavá a zabije baktérie

zmeniť aviváž
petmar
22.10.11,12:07
-vyzliecť syntetické prádlo alebo prezliecť za bavlnené
-vyzuť papuče s gumennými podrážkami, dať si kožené
-navlhčiť príliš suchý vzduch
bupi
23.10.11,08:29
Zlikvidovat vsetky textilie z umelych vlaken.(zavesy,koberce, deky, zaclony, odevy...) jednoducho vsetko, co kope.
Katka91
19.12.11,06:43
Ahojte, ja mám tiež problém so statickou elektrinou. Zaujímavé je, že len v práci. Už sa pomaly bojím chytiť kľučku, že ma kopne. Teraz som skúšala radiator, čo je teplý a dostala som takú dávku, až sa mi skoro vlasy zježili :) To isté s mobilom, hlavne keď ho mám na nabíjačke. Keď som ho minule chytila, kopol ma a úplne zhasol display a nechcel sa zapnúť, už som si myslela, že som ho úplne odpálila. Našťastie som ho vypla, zapla a fungoval. Zvláštne je, že doma sa mi to nestáva, len v práci. Žeby to bola nejaká alergia? Na prácu alebo tak podobne :D
petmar
19.12.11,16:40
pre Katku91: zrejme je v práci koberec zo syntetických materiálov? alebo pracovný šušťavý plášť? Hádam hádam.
Katka91
20.12.11,08:48
Petmar, ani jedno , ani druhé. Podlaha je z dlažby a pracovný plášť nenosím. Už to vidím jedine na tú alergiu :D
220870
20.12.11,09:54
Platí čím suchšie prostredie(vlhkosť vzduchu)tým to viac" kope".Preto niekde v práci kde máte relatívne suchý vzduch vás to môže viac "kopať".V domoch to nebýva taký suchý vzduch elektrické výboje preto ľahšie preskočia a uzemnia sa samé.To isté platí aj vtedy ak ste v práci niekde pri okne a svieti na vás priamo slnko.Slnečné žiarenie má svoj náboj ktorý sa ukladá v materiáloch a keď ho je moc tak preskočí ,kopne.Náš kocúr by o tom vedel tiež čosi napísať rád sa vyvaľuje na slku.Stačí sa ho dotknúť a dostane pecku do ucha ,alebo nosa.:DSi chudáčisko myslí ,že mu to robím naschvál.