ThomasKay
21.10.11,20:58
Dobrý deň, pracujem v strojárskej firme a zažívam momentálne dosť zaujímavé momenty, preto hľadám nejakú pomoc.
Vo firme pracujem v nepretržitej smene a do mesiaca odrobím 23-24 dní.
Pred nedávnom, sa niekoľko ľudí bolo sťažovať u riaditeľa, že oni, ako zamestnanci v 3-smennej prevádzke (majú odpracovaných 21 dní do mesiaca) majú výplaty menšie ako my v nepretržitej prevádzke. Preto sa riaditeľ firmy rozhodol, že my zamestnanci v nepretržitej si musíme každý mesiac zobrať 2 dni náhradného voľna. Problém však nastáva v tom, že zamestnávateľ mi priamo určuje, ktoré dni si musím NV vyčerpať. Je to v súlade s právnymi predpismi ??? Nemám nárok si vyčerpať NV kedy to potrebujem ja ??? Rovnako to je aj s riadnou dovolenkou. Vo väčšine prípadov, keď chcem RD mi je odmietnutá a zamestnávateľ mi ju ponúka v čase, keď ju nepotrebujem...
Mám právo si zobrať dovolenku kedy to vyhovuje mne alebo to môže ovplyvňovať aj zamestnávateľ ?


(Dúfam, že som to trafil do dobrej porady, pretože tu nie som moc zbehlý...Ak nie tak sa prosím nehnevajte ) Ďakujem vopred za odpovede :)
Tweety
21.10.11,19:02
Dobrý deň, pracujem v strojárskej firme a zažívam momentálne dosť zaujímavé momenty, preto hľadám nejakú pomoc.
Vo firme pracujem v nepretržitej smene a do mesiaca odrobím 23-24 dní.
Pred nedávnom, sa niekoľko ľudí bolo sťažovať u riaditeľa, že oni, ako zamestnanci v 3-smennej prevádzke (majú odpracovaných 21 dní do mesiaca) majú výplaty menšie ako my v nepretržitej prevádzke. Preto sa riaditeľ firmy rozhodol, že my zamestnanci v nepretržitej si musíme každý mesiac zobrať 2 dni náhradného voľna. Problém však nastáva v tom, že zamestnávateľ mi priamo určuje, ktoré dni si musím NV vyčerpať. Je to v súlade s právnymi predpismi ??? Nemám nárok si vyčerpať NV kedy to potrebujem ja ??? Rovnako to je aj s riadnou dovolenkou. Vo väčšine prípadov, keď chcem RD mi je odmietnutá a zamestnávateľ mi ju ponúka v čase, keď ju nepotrebujem...
Mám právo si zobrať dovolenku kedy to vyhovuje mne alebo to môže ovplyvňovať aj zamestnávateľ ?


(Dúfam, že som to trafil do dobrej porady, pretože tu nie som moc zbehlý...Ak nie tak sa prosím nehnevajte ) Ďakujem vopred za odpovede :) S dovolenkou disponuje zamestnáv.,po vzájomnej dohode so zamestnancami( plán dovoleniek)takže jej čerpanie je možné len s jeho predch. súhlasom. Rovnako je to aj s čerpaním NV.
ThomasKay
21.10.11,19:22
S dovolenkou disponuje zamestnáv.,po vzájomnej dohode so zamestnancami( plán dovoleniek)takže jej čerpanie je možné len s jeho predch. súhlasom. Rovnako je to aj s čerpaním NV.

Takže keď mi to raz dajú príkazom môžem sa aj poskladať, však ?