IvetaH
21.10.11,20:48
Dobrý večer,
včera mi klient doniesol doklady z celého roka, nahodila som si pekne a teraz som si všimla, že na dokladoch z Metra nemá uvedené ani DIČ ani IČDPH, Len ICO. A je toho statočne.
Je to sro, plátca DPH.
Poraďte, čo s tým.
To sú tie riešenia, veď času dosť. Keby to doniesol v januári, nemusel mať problém.
Ďakujem za každý návrh.
rodina1
21.10.11,19:14
Dobrý večer,
včera mi klient doniesol doklady z celého roka, nahodila som si pekne a teraz som si všimla, že na dokladoch z Metra nemá uvedené ani DIČ ani IČDPH, Len ICO. A je toho statočne.
Je to sro, plátca DPH.
Poraďte, čo s tým.
To sú tie riešenia, veď času dosť. Keby to doniesol v januári, nemusel mať problém.
Ďakujem za každý návrh.

No, na doklady treba dopísať chýbajúce údaje a s takýmito dokladmi treba "bežať" do Metra, aby ich opečiatkovali.
zk24
21.10.11,19:25
Dobrý večer,
včera mi klient doniesol doklady z celého roka, nahodila som si pekne a teraz som si všimla, že na dokladoch z Metra nemá uvedené ani DIČ ani IČDPH, Len ICO. A je toho statočne.
Je to sro, plátca DPH.
Poraďte, čo s tým.
To sú tie riešenia, veď času dosť. Keby to doniesol v januári, nemusel mať problém.
Ďakujem za každý návrh.

Keby to doniesol v januári? To doteraz neriešil DP DPH?*
calawen
22.10.11,13:15
Je problém, ak na faktúre od dodávateľa nie je uvedené IČ DPH? V tomto konkrétnom prípade ide o PO vykonávajúcu oslobodenú činnosť...
Tweety
22.10.11,13:16
Je problém, ak na faktúre od dodávateľa nie je uvedené IČ DPH? V tomto konkrétnom prípade ide o PO vykonávajúcu oslobodenú činnosť... AK je dodávateľ platiteľom dph, musí to na svojich dokladoch uvádzať.
calawen
22.10.11,14:36
ok, takže ako opraviť faktúry od takých spoločností ako VSE, SPP a T-Com? Dopísať IČ DPH? Samozrejme do budúcnosti požiadať dodávateľov, aby IČ DPH uvádzali..
IvetaH
22.10.11,17:16
Keby to doniesol v januári? To doteraz neriešil DP DPH?*

Ten január som mala na mysli január 2011, ako začiatok roka.
DPH robí takto:
Manželku mu nahodí DPH z vydaných faktúr a k tomu DPH z blokov a došlých faktúr, ktoré vie, že sú OK. Obvykle len tie väčšie sumy. No a DP podľa toho urobila. A zbytok mám teraz na jednej kope. Teraz som to nahodila celý rok do softu a dph na výstupe mi každý Q sedí na cent, DPH na výstupe mám zopnuté doklady podľa Q, ktoré zahŕňala do DP. Začli to tak robiť ako sa zmenil zákon, že odpočet môžeš kedykoľvek v priebehu roka. A ešte šťastie, že má len jednoduché nákupy na Slovensku.
No vidíš, máme sa čo učiť.:)
Pekný večer prajem.
Tweety
22.10.11,17:19
ok, takže ako opraviť faktúry od takých spoločností ako VSE, SPP a T-Com? Dopísať IČ DPH? Samozrejme do budúcnosti požiadať dodávateľov, aby IČ DPH uvádzali.. Dopísať to nemôžeš, to môže len dodávateľ, ktorý faktúru vyhotovil.