upchpp
21.10.11,21:01
Dobrý večer,
mohol by mi niekto poradiť, aká zmluva je najlepšia pre študenta?
mne vychádza Dohoda o brigádnickej práci študenta

vie mi niekto poradiť,aké sú odvody? (dane, sociálka)
Ďakujem.
zk24
21.10.11,19:09
Z dohody o brigádnickej práci studenta sa odvádzajú iba GP 0,25 % a UP*0,80 %. Oboje idu do SP a oboje znása zamestnávatel.*
Co sa týka daní, tak závisí od výsky jeho príjmu. Ak vám podpíse vyhlásenie na uplatnovanie odpocítatelnej polozky (296,60 €), tak ak neprekrocí túto výsku prijmu, tak dane platit nebude.*
rodina1
21.10.11,19:11
Dobrý večer,
mohol by mi niekto poradiť, aká zmluva je najlepšia pre študenta?
mne vychádza Dohoda o brigádnickej práci študenta

vie mi niekto poradiť,aké sú odvody? (dane, sociálka)
Ďakujem.

Áno, Dohoda o brigádnickej práci študenta- odvody sú len za zamestnávateľa a to na úrazové (0,8 %) a garančné poistenie (0,25%).
Ak študent podpíše Vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej čiastky, môže sa stať, že aj daň bude nulová (záleží, aký príjem na dohodu bude mať).
Zdravotné a sociálne poistenie sa neplatí.
Ak ešte nezamestnávate nikoho, je potrebné prihlásiť sa ako zamestnávateľ na SP a tiež ako platiteľ dane zo závislej činnosti na DÚ. Potom treba každý štvrťrok odovzdávať na DÚ Prehľad o odvedených preddavkoch na daň ...
A samozrejme treba prihlásiť študenta na sociálnej poisťovni (RLFO).
upchpp
21.10.11,19:30
a robí sa zrážková (preddavková) daň, alebo ak neprekročí sumu , daň sa vôbec neodvádza?

resp. sa mu vracia pri ročnom zúčtovaní dane?
zk24
21.10.11,19:37
a robí sa zrážková (preddavková) daň, alebo ak neprekročí sumu , daň sa vôbec neodvádza?

resp. sa mu vracia pri ročnom zúčtovaní dane?

Ak neprekrocí príjem 296,6 € mesačne, a podpíse to vyhlásenie, nebude sa mu "zrázat" dan z príjmov. Ak prekrocí príjem 296,6€ tak zdanovat bude len prijem nad tuto sumu. Ak nepodpíse vyhlásenie lebo ho podpísal inému zamestnávatelovi (moze len jednému súcasne), tak bude zdanovat celý svoj príjem (=preddavková dan. zrazkova uz nie je)

Na konci roka poda danove priznanie kde si moze prípadne zaplatené dane nárokov spat (ak mu má vyjst preplatok)