rage1
23.01.06,12:58
Sme s.r.o, chcem sa spytat, ci je potrebne viest ucet socialneho fondu na bankovom ucte, alebo staci zriadit na to zvlast pokladnu?
kaktusy
23.01.06,12:07
nemusíš mať založený účet v banke. Zavedieš si analytiku na 211.
:D :D :D
liba2
23.01.06,14:28
Sme s.r.o, chcem sa spytat, ci je potrebne viest ucet socialneho fondu na bankovom ucte, alebo staci zriadit na to zvlast pokladnu?S.r.o. nemá povinnosť viesť prostriedky SF na osobitnom účte v banke ani v osobitnej pokladnici. Sleduje len na účte 472.
Povinnosť osobitne sledovať SF majú len zamestnávatelia - SZČO.
edemi
09.02.06,12:37
Nie je povinnosť viesť prostriedky SF na osobitnom účte v banke ani v osobitnej pokladnici. Sleduje len na účte 472. To platí pre právnické ako aj fyzické osoby.
liba2
15.02.06,17:49
Nie je povinnosť viesť prostriedky SF na osobitnom účte v banke ani v osobitnej pokladnici. Sleduje len na účte 472. To platí pre právnické ako aj fyzické osoby.
O čo sa opiera tento názor?
§ 6 ods. 1 zákona č. 152/1994 Z. z. o sociálnom fonde:
„Prostriedky fondu sú vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa“.

Toto ustanovenie je ešte stále platné a pokiaľ viem aj Opatrenie MFSR č. 65/396/1994; zmena nastala len vo výklade slov "osobitný účet"; aj vedenie prostriedkov SF v osobitnej pokladnici sa považuje za splnenie tejto povinnosti.
Terezap
18.02.06,11:42
Mňa by zaujímalo, či SZČO, ktorá zamestnáva 1 zamestnanca na kratší prac. čas - 3 hod denne ( HM - 2400,-Sk ) musí tvoriť sociálny fond. Stravu mu nehradí, lebo nepracuje viac ako 4 hod denne a nepotrebuje ani príspevok na cestovanie( býva vo vedľajšom dome). Ďakujem.
Tweety
18.02.06,13:02
Mňa by zaujímalo, či SZČO, ktorá zamestnáva 1 zamestnanca na kratší prac. čas - 3 hod denne ( HM - 2400,-Sk ) musí tvoriť sociálny fond. Stravu mu nehradí, lebo nepracuje viac ako 4 hod denne a nepotrebuje ani príspevok na cestovanie( býva vo vedľajšom dome). Ďakujem.
S.F musí tvoriť. Ak zamestnáva čo i len jedného zamestnanca, je povinný z jeho mzdy prispievať do S.F.
liba2
18.02.06,14:04
Mňa by zaujímalo, či SZČO, ktorá zamestnáva 1 zamestnanca na kratší prac. čas - 3 hod denne ( HM - 2400,-Sk ) musí tvoriť sociálny fond. Stravu mu nehradí, lebo nepracuje viac ako 4 hod denne a nepotrebuje ani príspevok na cestovanie( býva vo vedľajšom dome). Ďakujem.Môžete prispieť aj na "služby, ktoré zamestnanec využíva na regereráciu pracovnej sily v rozsahu najmenej 30% povinného prídelu podľa §3 ods.1 písm. a) a na sociálnu výpomoc" - napr. môžete raz v roku uhradiť vstupenku do fitnes, na masáž, do kina, divadla, na šport či už aktívny alebo pasívny, alebo pred vianocami darčekovú poukážku; prihliadnúc aj na jeho záujmy.
Terezap
18.02.06,15:18
Ďakujem, ale môžte mi ešte poradiť ako to mám spraviť teraz za rok 2005?
Moc a moc ďakujem, nemám s tým skúsenosti.
KEJKA
18.02.06,17:47
0,6% zo základu - mzdy
527/472
liba2
19.02.06,03:21
Ďakujem, ale môžte mi ešte poradiť ako to mám spraviť teraz za rok 2005?
Moc a moc ďakujem, nemám s tým skúsenosti.
Treba pripomenúť, že príspevky zo SF - okrem príspevkov na stravovanie - sa zdaňujú 19% daňou z príjmov, preto do 12/2005 sa dnes nedá už nič urobiť.
Ale ak ten zamestnanec je ešte stále u vás, a chcete preňho niečo urobiť, urobte to teraz.
Melnick
19.02.06,09:20
Ďakujem, ale môžte mi ešte poradiť ako to mám spraviť teraz za rok 2005?
Moc a moc ďakujem, nemám s tým skúsenosti.

Myslím Terezap ,že Ty nechceš vyplatiť SF zamestnancovi,len sa
pýtaš ako ten SF vyriešiť,alebo sa mýlim?
Porátaj zo všetkých miezd časť pripadajúcu na tvorbu SF
a ak sa Ti dá ešte ju zaúčtuj s dátumom 31.12. do pokladne
SF. A v roku 2006 už odvádzaj pri každej mzde povinný
podiel. Aj keď z tých HM ,ktoré SZČO vypláca to bude časť
mizivá.Moja skúsenosť je taká,že u jednej firmy,s 2 zam.
s minim.mzdou po roku zrušenia BÚSF nepokryli ani poplatky
banke.A FO by mala mať zriadený účet,?!?:confused: Mali by tvorcovia
zákonov porozmýšľať aj o takýchto prípadoch.
/zákon 152/1994§6 novelizovaný- 1.9.05 účinný/

Opravujem: v prípade že nie sú uložené na osobit.bankovom účte,sa k 31.12. účtujú ako nep. operácia v rámci
uzávierkových účt. operácií.
Terezap
19.02.06,22:08
Melnick, veľmi pekne ďakujem, toto je presne to, čo som chcela vedieť. Ale som vďačná aj všetkým ostatným. Prajem ničím nerušené účtovanie. A samozrejme pridám bodík.
sara-ke
20.02.06,09:32
Dobrý den,

ja by som sa chcela opytat aky je postup pri vytvarani SF. Nasa s.r.o. vznikla uz minul. roku, ma 2 zamest.-cov ael ziadny SF nebol vytvoreny, ale kedze musi byt chcela by som vediet ako mam postupovat.
1.co musim mat - ake dokumenty
2. ako to zauctovat
3. a este aka je min. vyska a z coho?

prosim poradte mi
dakujem
liba2
20.02.06,12:35
Dobrý den,

ja by som sa chcela opytat aky je postup pri vytvarani SF. Nasa s.r.o. vznikla uz minul. roku, ma 2 zamest.-cov ael ziadny SF nebol vytvoreny, ale kedze musi byt chcela by som vediet ako mam postupovat.
1.co musim mat - ake dokumenty
2. ako to zauctovat
3. a este aka je min. vyska a z coho?

prosim poradte mi
dakujem
1/ dokumenty žiadne
2/ 527/472
3/ 0,6% - z čoho - prečitaj su tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=176088&postcount=8
Melnick
20.02.06,12:48
Dobrý den,

ja by som sa chcela opytat aky je postup pri vytvarani SF. Nasa s.r.o. vznikla uz minul. roku, ma 2 zamest.-cov ael ziadny SF nebol vytvoreny, ale kedze musi byt chcela by som vediet ako mam postupovat.
1.co musim mat - ake dokumenty
2. ako to zauctovat
3. a este aka je min. vyska a z coho?

prosim poradte mi
dakujem

SF povinne tvorí každý zamestávateľ,ktorý zam. aspoň
1 zamestnanca v PP,alebo služ. pomere.
Melnick
20.02.06,12:52
SF povinne tvorí každý zamestávateľ,ktorý zam. aspoň
1 zamestnanca v PP,alebo služ. pomere.

Kým som písala Liba2 poskytla presné informácie.
ucetni_fantozzi
05.04.06,07:53
prosim Vas nemate niekto to spominane opatrenie MFSR c. 65/396/1994 - na webstranke ministerstva nie je taky stary predpis v e-archive...