dovolenkar
23.10.11,09:43
Dobrý deň,

Už sa to tu asi riešilo, ale nakoľko sa situácia okolo Eura stále mení, tak sa radšej spýtam na aktuálny stav.

Mám sa báť o svoje úspory v banke, alebo mám niečo kúpiť?

Zvažujem vymeniť 8 ročný Nissan za nové auto (Nissan Qashqai) do max. ceny 20000,- lebo viac dokopy nijako nedám. Možno ešte treba dodať, že ho až tak nepotrebujem, ale chcel by som ho. ;-) Ojazdené nechcem, iba ak do max osemtisíc km.

Ak ho kúpiť, tak ako súkromná osoba, alebo radšej SZČO neplatca DPH? Ale moje obraty sú pomerne nízke tento rok a aj bez auta budem končiť rok okolo nuly.

Ďakujem veľmi pekne za rady a info.
Peter
Tweety
23.10.11,07:47
Dobrý deň,

Už sa to tu asi riešilo, ale nakoľko sa situácia okolo Eura stále mení, tak sa radšej spýtam na aktuálny stav.

Mám sa báť o svoje úspory v banke, alebo mám niečo kúpiť?

Zvažujem vymeniť 8 ročný Nissan za nové auto (Nissan Qashqai) do max. ceny 20000,- lebo viac dokopy nijako nedám. Možno ešte treba dodať, že ho až tak nepotrebujem, ale chcel by som ho. ;-) Ojazdené nechcem, iba ak do max osemtisíc km.

Ak ho kúpiť, tak ako súkromná osoba, alebo radšej SZČO neplatca DPH? Ale moje obraty sú pomerne nízke tento rok a aj bez auta budem končiť rok okolo nuly.

Ďakujem veľmi pekne za rady a info.
Peter AK hovoríme o investícii, auto nie je práve najlepšia. ALe v kúpe Ti to nebráni. Môžeš ho kúpiť ako občan a potom postupne uvidíš, vložiť do podnikania ho môžeš kedykoľvek.
Braňo
23.10.11,08:00
Auto je v tomto prípade najhoršia investícia, predpokladám ešte pokles cien vozidiel aj vzhľadom na pokles ceny ocele.
Ice dive
23.10.11,08:02
ďalšia vec, ide vraj kríza, t.j. ľudia ako prvé prestanú kupovať nové vozidlá... t.j. od predajcov učite prídu akcie ako šrotovné a pod...
220870
23.10.11,08:14
Tiež sa pripojí k tomu že auto je zlá investícia ,Ale hotovosť v€ by som si určite nenechával.Inak večná škoda nebyť platcom DPH pri takej kúpe.€ už letí dolu kopcom aj v SPP to vedia a určite správne predpokladajú že slabé € padne hlboko pod súčasnú úroveň dolára za ktorý stále nakupujeme plyn.
lujza.j
23.10.11,18:24
ak by si sa nakoniec rozhodol investovať do kúpi auta tak určite kupuj Nissan Qashqai s tým silnejším motorom.
mr2
23.10.11,19:24
ak uz to ma cele padnut, kut si auto po akom tuzis a uzi si ho kym sa da...
BIZAL
24.10.11,17:06
Investuj do aktiv, pokial stare auto funguje, nove nie je aktivum
JankaO
24.10.11,17:20
?? vážne?
BIZAL
24.10.11,17:21
...aj odvazne
Indeed
02.04.12,10:26
Auto ako aktívum sa myslí,tým sposobom,že bude zarábať peniaze, napr.v autodoprave, ako taxi, či voziť tovar a podobne.

Zakupenie auta za účelom uschovania v garaži, umyvania , presúšania na Slnku a leštenia v žiadnom prípade nemože byť investíciou,

sú to vyhodené peniaze.
Economic
04.04.12,08:44
Kúpa auta nie je dobrá investícia, nakoľko jeho hodnota príliš rýchlo klesá.
Letko
04.04.12,09:09
A keď náhodou príde k havárii, hodnota tvojich 20 000,- € sa rýchlo zníži, čo sa stane aj tak pri opustení autosalóna (zníženie hodnoty).
jumo
04.04.12,18:19
Kup nejaky stavebny pozemok. Alebo mozno garaz a prenajmi ju zatial.
felix1
04.04.12,21:10
Ak to auto potrebujes, nevahaj. Nova vlada planuje pri prihlasovani auta zdanit luxus 500 az 1500€.Vsetko bude teda luxus minimalne za 500€ :( Ak chces usetriit kupuj RYCHLO auto v SRN. Pozri napriklad: http://www.nissan.de/#vehicles/crossovers/qashqai za 19790€ NOVE . Ja by som to aj tak asi v tejto cene nekupoval. Kup V SRN takzvane ,,JAHRESWAGEN,, . Maju odjezdene po dialniciach cca 15 az 40000km, su to rocne auta takze su este rok v zaruke. Ak bude hodnota noveho po 3 rokoch 10000, a ty ho kupis ako rocne za 15000, stratil si len 5000 oproti kupe nejazdeneho a strate 10000. A auto bolo este rok v zaruke na odskusanie takze si nic neriskoval :) Nove auto je pre frajerinu, ak ho potrebujes pre firmu pocitaj aj centy...
misoft
04.04.12,21:55
mimotemy
Nova vlada planuje pri prihlasovani auta zdanit luxus 500 az 1500€. To je nič! Až dôjde na lámanie chleba, budú zdaňovať i osobné skleníkové plyny (prdy :D).