derek191919
23.10.11,11:46
Zdravim,
chcem si kúpiť minibook a k nemu zvlášť monitor s veľkou uhlopriečkou. Zaujíma ma, či to pôjde spojiť a ako to bude s výkonosťou toho minibooku, či to má vplyv nejako na grafiku ked je ten externý monitor k nemu pripojený, alebo či tam ešte niečo zohráva rolu. Ďakujem za vysvetlenie :)
mecky
23.10.11,09:58
pojde to spojit v pohode, problem by mohol byt vo vecsich narokoch na grafiku napr pri sledovani videa vo vysokom rozliseny, zalezi to od konkretneho modelu booku
pri normalnej praci rozdiel nepocitite
derek191919
23.10.11,10:11
Tak hry hrať cez to určite nebudem, maximalne pozerať nejaky Divx film, alebo možno jednoduche spajanie obrazkov v PAITnete, niečo podobne ako v prilohe, to by snad mohol ešte zvladnut nie :) ?
mecky
23.10.11,10:21
obrazky ano, filmy by mal tiez ,
ked sem date konkretny model minibooku tak mozme povedat viac
derek191919
23.10.11,10:27
mecky
23.10.11,10:36
z tychto dvoch by som osobne siel do toho druheho, amd ma mierne vyssi vykon procesora a vykonnejsiu graficku kartu
Zoltan Miklos
23.10.11,10:57
ja na vasom mieste by som sa snazil hladat ine riesenie, nez minibook. podla mna su to len hracky. ak ste zvyknuty na pracu na PC, nezabudnite si k tomu kupit aj poriadnu klavesnicu, lebo tieto minibukkovske klavesnjice su v podstate nepouzitelne na dlhsie pisanie, hlavne ked ste si uz zvykli na standardnu klavesnicu. tiez som si pred nedavnom kupil takuto minimydelnicku, reku ze na nej budem moct pracovat vo dne vnoci aj v autobuse aj v posteli, a nakoniec to bolo pomale a furt som hresil, lebo som neustale robil preklepy a musel hladat tie spravne klavesy, no bolo to velmi frustrujuce. nastastie mi masinka skapala este v zarucnej dobe, tak som ju mohol vratit a alza mi bez slov vratila peniaze ;-).
na serioznu pracu, najma: grafiku sa modla mna tieto veci nehodia. toto je samozrejme len moja skusenost a nazor.
derek191919
24.10.11,08:15
no som zvyknuty na pracu na pc, ten minibook chcem zatial len prechodne na pracu, kym si kupim k tomu monitoru klasicky stolny pc, ten minibook budem využivať potom hlavne na net mimo z domu, pripadne filmy do postele :D , len kym si kupim ten stolny pc, tak ho budem použivať aj na tie kolaže v paint nete, tak hadam to zvladne tu chvilu :D, ale diki za rady, je to užitočne velmi pre mna take postrehy.