Ninna
23.01.06,13:05
Kto mi poradí ako mám postupovať v prípade vývozu výrobkov s montážou. Čo všteko mi na to treba. Kam mám čo nahlásiť. Odberateľ bude asi registrovaný pre daň z prid.hodnoty v ČR.
ALBO
23.01.06,13:06
No, keďže do česka, tak nie vývoz ale dodanie tovaru spojené s inštaláciou podľa§ ods. pís.b).Miesto dodania je česko ak to tam montujete.Cesi z sa mali samozdaniť

Dodatočne upravené: §13 ods.1 pís. b)
Ninna
23.01.06,13:19
A môže mi niekto poradiť ako to zaúčtujem v JÚ a aké povinnosti mám na daňovom úrade?
Ninna
23.01.06,14:24
Vyzerá to tak že dnes už všetci dodavatelia do ČR išli domov???? Odpovedzte niekto
Ninna
24.01.06,06:37
Tak skúsim aj dnes niekoho poprosiť o pomoc.Potrebujem to súrne.Kto je on line?
ALBO
24.01.06,09:17
Tak skúsim aj dnes niekoho poprosiť o pomoc.Potrebujem to súrne.Kto je on line?

Vystavíte Fa podľa § 73 zák o DPH , na spodku uvediete § , podľa ktorého prenášate DP na čecha. Odberateľ je ponikateľ mal by vedieť, že má odviesť daň. Vy nemusíte behať na žiadne DU ani nič vybavovať kôli dani.
V učtovnícve zaučtujete príjem z tej Fa.
Ninna
24.01.06,09:48
neviem či som správne v obraze, ak vystavím fa s oslobodením tak na tej fa daň neuvádzam. Ako potom odberateľ Čech u nich odvedie daň? Sám si vypočíta? Tak aj cenovú ponuku mám kalkulovať bez DPH? A Ako to ovplyvní moje účtovníctvo keď ja na vstupe si uplatním DPH z materiálu na túto zákazku a vyfakturujem to bez?Nie som si istá či tomu rozumiem?????:confused: :confused: :confused: :confused:
Jana Acsová
24.01.06,10:22
neviem či som správne v obraze, ak vystavím fa s oslobodením tak na tej fa daň neuvádzam. Ako potom odberateľ Čech u nich odvedie daň? Sám si vypočíta? Tak aj cenovú ponuku mám kalkulovať bez DPH?
Áno český podnikateľ si sám daň vypočíta podľa legislatívy platnej v Čechách. Vaša kalkulácia, resp. fakturovaná suma by mala byť bez DPH. Fakturujete oslobodené plnenie, na ktoré upozorníte odvolávkou na faktúre, ktorú vystavíte podľa môjho názoru podľa § 72 ZDPH.


A Ako to ovplyvní moje účtovníctvo keď ja na vstupe si uplatním DPH z materiálu na túto zákazku a vyfakturujem to bez?Daň na vstupe môžete uplatniť. Je to v súlade so zákonom. Máte právo na odpočítanie dane v prípade, že uskutočňujete tento typ dodávok.
Jana Acsová
24.01.06,10:23
Odberateľ bude asi registrovaný pre daň z prid.hodnoty v ČR.Pozor na "ASI". Riadne si overte túto skutočnosť. Odpovede sú smerované na predaj osobe registrovanej na daň.
ALBO
24.01.06,10:24
neviem či som správne v obraze, ak vystavím fa s oslobodením tak na tej fa daň neuvádzam. Ako potom odberateľ Čech u nich odvedie daň? Sám si vypočíta? Tak aj cenovú ponuku mám kalkulovať bez DPH? A Ako to ovplyvní moje účtovníctvo keď ja na vstupe si uplatním DPH z materiálu na túto zákazku a vyfakturujem to bez?Nie som si istá či tomu rozumiem?????:confused: :confused: :confused: :confused:
Ano.
predstavte si, že by ste to dodávali Slovákovi so slovenskou daňou- tak isto to nakalkulujete,
len tú daň ktorú v prípade slovenskej dodávky odvediete vy a odberateľ vám ju zaplatí,
tú v tomto prípade vy neodvediete ale odvedie čech a o tú daň aj menej od neho žiadate na úhradu.
Ninna
24.01.06,10:43
Tak aspoň som pochopila princíp. Na školeniach pri dodaniach do iného členského štátu som nedávala pozor, lebo mňa sa to netýkalo. A teraz som nahratá. Do problematiky som bola hodená rovnými nohami.
ALBO
24.01.06,13:58
Pozor na "ASI". Riadne si overte túto skutočnosť. Odpovede sú smerované na predaj osobe registrovanej na daň.

Možno by to nemusel byť problém. Hlavne že podniká. Je zdaniteľná osoba.
Jana Acsová
24.01.06,14:43
Áno rozhodujúce pre účely zdanenia je, aby prijímateľ dodávky bol zdaniteľnou osobou ...
Iba pre účely fakturácie je potrebná identifikácia dodávateľa a odberateľa prideleným registračným číslom pre daň.
slimak
24.04.06,12:26
Chcem sa opytat, ci je oslobodeny od DPH "moj pripad".
Polska kvetinova posta, objedna u slovenskeho kvetinara kyticu, s tym, ze ta ju odovzda na Slovensku(tovar nie je odovzdany ani prepraveny z tuzemska) konecnemu spotrebitelovi.Ma kvetinar polskej firme fakturovat s DPH(tovar - kvety, sluzbu - dopravu)? Mne zatial vychadza, ze ano.
Dakujem za odpovede.
slimak
22.05.06,12:41
Dnes mam opacny problem. Objednavatel, si objedna kyticu na pohreb do Holandska. Objedna si ju u "mojho" predajcu kvetin, ten objednavku posunie na polsku kvet. postu a ta na holandske kvetinarstvo, ta odovzda kvety.
Ako je to ohladne DPH. Kvetinar zakaznikovi da z reg. pokladne doklad, kde napr. 1000Sk cena kytice oslobodene od DPH, 200 + 38(DPH) Sk provizia za sprostredkovanie.
Potom zrejme pride faktura(este som ju nevidel) od poliakov na 1000 Sk.

Som si vedomy, ze svoje otazky som dal do nespravnej temy. Ale nemam s podobnymi obchodmi skusenosti. Musi mat kvetinar s poliakmi nejaku zmluvu.
Musi podavat suhrný vykaz? Dakujem za odpovede(mozu byt aj na predchadzajuci prispevok).