timurkok
23.10.11,15:10
Prajem pekný deň,

chcel by som sa spýtať ,ako sa dá odstúpiť od Nájomnej zmluvy uzatvorenej na dobu určitú. Nájomca vymáha odomňa vrátiť späť už ním vypltené nájomné.
blavaciko
23.10.11,14:57
ak dobre rozumiem, ty si prenajimatel a najomca chce od teba ake najomne? za dobu ktoru mal prenajate a vyuzival? alebo dal vypoved z najmu a chce len peniaze ktore ti zaplatil ale nevyuzije?

Vsetko by ste mali mat doriesene v zmluve...
Economic
23.10.11,15:41
Prajem pekný deň,

chcel by som sa spýtať ,ako sa dá odstúpiť od Nájomnej zmluvy uzatvorenej na dobu určitú. Nájomca vymáha odomňa vrátiť späť už ním vypltené nájomné.

Dôležitá je zmluva a ako je dohodnuté platenie, výpovedná lehota a hlavne finančné záležitosti. Ak to v zmluve nie je dohodnuté, záleží na vzájomnej dohode prenajímateľa a nájomcu. Tak aby obe strany boli spokojné a neboli zbytočné rozbroje. Vždy hovorím dvaja normálni ľudia sa vedia normálne dohodnúť.
timurkok
24.10.11,05:41
Ďakujem za radu blavaciko , od zmluvy sme odstúpili ešte v roku 2009 avšak nájomca to nerešpektuje a naďalej našu pôdu obhospodáruje. Nnájomca chce odomňa vrátiť nájomné za posledné dva roky a to z toho dôvodu , že som mu pozemky/ poľnohospodársku pôdu neodovzdal do užívania/ a nie z dôvodu odstúpenia od zmluvy. Prosím o radu či môžem podať žalobu na súd aby určil ,že odstúpenie od zmluvy je platné ,nakoľko zmluva bola uztvorená v rozpore s dobrými mravmi a nájomca nás pod psychickým tlakom donútil nájomnú zmluvu podpísať.Prosím poradte.