Galka26
23.10.11,16:31
Dobrý deň.

Prosím, potrebujem poznať odpoveď na nasledovnú otázku.

Kto všetko môže (a kto už nie) viesť JÚ? Je nejaký maximálny počet účtovných prípadov mesačne pre JÚ? Max. obrat? Čítam v zákone o ú., že niektoré organizácie môžu viesť JÚ, ak nepresiahnu obrat 200 tis. EUR ročne, ale nezdá sa mi to tam byť celkom taxatívne vymenované. Potrebovala by som vedieť, kto presne môže viesť JÚ.

Veľmi pekne vopred ďakujem.

G.
Galka26
23.10.11,14:36
Dobrý deň.

Prosím, potrebujem poznať odpoveď na nasledovnú otázku.

Kto všetko môže (a kto už nie) viesť JÚ? Je nejaký maximálny počet účtovných prípadov mesačne pre JÚ? Max. obrat? Čítam v zákone o ú., že niektoré organizácie môžu viesť JÚ, ak nepresiahnu obrat 200 tis. EUR ročne, ale nezdá sa mi to tam byť celkom taxatívne vymenované. Potrebovala by som vedieť, kto presne môže viesť JÚ.

Veľmi pekne vopred ďakujem.

G.

Už som všetko zistila :)

Ďakujem.
Rozalka
23.10.11,14:57
Možno by niekomu inému pomohlo, čo všetko si zistila. Keby si to sem napísala, v budúcnosti by to tu našli.
bororo1
23.10.11,17:11
tak napíš čo si zistila prosím ťa kolegyna
Galka26
23.10.11,17:20
Aha, prepáčte :) Keby som to bola našla na nete, hneď to sem aj skopírujem, ale našla som to v knihe.

Tak ja to sem prácne opíšem :)

-fyzické osoby, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú SZČ, ak preukazujú daňové výdavky v skutočnej výške, ide o osoby, kt. podnikajú na zákl. ŽL
-podnikatelia, kt. podnikajú podľa osobitných predpisov, napr. audítori, daňoví poradcovia, advokáti, notári, súkr.lekári, znalci, tlmočníci, prekladatelia, profes.športovci, príp. FO vykonávajúce poľnohosp.výrobu, vodné a lesné hospodárstvo, ak preukazujú skutočne vynaložené výdavky na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. ZDP v znení neskorších predpisov
-pozemkové spoločenstvá, ak ich príjem nedosiahol v predchádzajúcom obd. 200 000 EUR.

Sú to ustanovenia z augusta 2010, takže ak sa niečo zmenilo, nezodpovedám :) Ale myslím, že toto ostáva v platnosti.
srska
23.10.11,17:25
oznámenie mf sr . mf/27076/2007-74 úplné znenie 628/2007 Z.z. § 1 ... (postupy účtovania)