brikina
23.10.11,17:31
Zdravím, mám klienta, ktorý je SZČO a venuje sa poisťovaniu. Dal mi do nákladov blok za zimnú bundu kúpenú v exisporte - myslíte, že je to oprávnený daňový náklad?
Zita5
23.10.11,15:33
Je to výdavok pre osobnú spotrebu.
Ice dive
23.10.11,15:36
:-)))) to je dobré... no nech to skúsi obhájiť pred daňovou kontrolou ako pracovné oblečenie... predával som poistky priamo na Gerlachu poľským turistom:D:D:D:D:D
brikina
23.10.11,15:37
takže to nie je uznateľným daňovým výdavkom, áno? Dám to ako "iný neovplyv.daň z príjmu" a na osobnú spotrebu?
Zita5
23.10.11,15:40
takže to nie je uznateľným daňovým výdavkom, áno? Dám to ako "iný neovplyv.daň z príjmu" a na osobnú spotrebu?

Áno.
Zita5
23.10.11,18:22
Zhodou okolnosti som natrafila na niečo ako napríklad :

Najčastejšie chyby a omyly, ktoré robia živnostníci
Skúsenosti účtovníkov a daňových poradcov sa často opakujú a podnikatelia v snahe zvýšiť náklady robia rovnaké chyby.
Oblečenie
Najčastejšie sa týkajú uplatnenia výdavkov v podobe oblečenia – napr. obleky, košele, topánky, rôzne iné časti oblečenia a s nimi spojené služby údržby ako čistiareň, oprava odevov. Jedného takéhoto klienta z finančnej oblasti nepresvedčila účtovníčka o oprávnenosti takýchto výdavkov a rovnakého názoru boli aj pracovníčky daňového úradu, ktoré tvrdili, že aj ony musia chodiť slušne oblečené do práce a zamestnávateľ im na to neprispieva a následne si to neuplatňuje do výdavkov, čo znie veľmi logicky.

Zdroj :http://www.mojuctovnik.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=30