brikina
23.10.11,17:17
prosím Vás, podelíte sa so mnou aké máte skúsenosti s pracovným časom predavačov, keď otváracie doby sú v PO-PI od 10.00 - 18.00 a v sobotu od 9.00 - 12.00? Je to už nepravidelný prac. čas? A čo ak pracujú len každú druhú sobotu?
brikina
06.11.11,11:31
posúvam
Mila123
06.11.11,11:35
jednoznačne, je pravidelný....


§ 87
Nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#hore)

(1) Ak povaha práce alebo podmienky prevádzky nedovoľujú, aby sa pracovný čas rozvrhol rovnomerne na jednotlivé týždne, zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov alebo po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne. Priemerný týždenný pracovný čas nesmie pritom presiahnuť v období najviac štyroch mesiacov ustanovený týždenný pracovný čas.

(2) Priemerný týždenný pracovný čas počas tohto obdobia nesmie pritom presiahnuť ustanovený týždenný pracovný čas. Rovnako môže byť rozvrhnutý pracovný čas pre určité organizačné útvary alebo druhy prác.

(3) Zamestnancovi so zmenenou pracovnou schopnosťou, tehotnej žene, žene alebo mužovi, ktorý sa trvale stará o dieťa mladšie ako tri roky, osamelému zamestnancovi, ktorý sa trvale stará o dieťa mladšie ako 15 rokov, možno rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne len po dohode s ním.

(4) Pracovný čas v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 12 hodín.
misoft
06.11.11,11:38
Po až Pi sa ti predsa nič nemení - je to pravidelné, So je len upravený pr.čas (skrátený na 3hod.). Nie je to nepravidelný pracovný čas.
brikina
06.11.11,16:48
ok, tak ako by ste to napísali do pracovnej zmluvy? pytam sa pre inšpiráciu, lebo niečo som urobila, ale chcem vedieť aj názory iných
Negoti
06.11.11,17:14
ok, tak ako by ste to napísali do pracovnej zmluvy? pytam sa pre inšpiráciu, lebo niečo som urobila, ale chcem vedieť aj názory iných
opýtam sa.... keď som videla, že predavač má rozvrhnutý prac. čas od PO-Pia po 8 hod. a každú druhú S po 3 hod. , aký majú pracovný týždeň? koľko hodín?
a ešte dodržiavate § 93 ZP?

Nepretržitý odpočinok v týždni

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň dva po sebe nasledujúce dni nepretržitého odpočinku, ktoré musia pripadať na sobotu a nedeľu alebo na nedeľu a pondelok.
brikina
07.11.11,12:22
no ved práve, chcela by som vedieť ako to riešia iní, lebo ma tiež trápia tie dva dni volna za sebou, ale fakt nemám možnosť zobrať tretieho predavača... neverím, že mám len ja s týmto problém. Ako by ste to riešili vy?
brikina
08.11.11,08:03
posuvam