MILP
23.10.11,20:26
Pekny vecer,
mam dilemu, na ktoru by som asi rada pocula viac nazorov. SRO ,poskytujuca elektorinst.sl., mesač.platca dph, nemala v mesiaci 9/2011 žiadne vystupne plnenia. Avsak bezne rezie , ako telefony, kanc.potreby, udrzba mv a tiez phm sme si narokovali na vratenie dph. Taktiez sme v tomto mesiaci obstarili uzitkove mot.vozidlo, ktore sme mali objednane cca od juna 2011. Auditorka mi povedala, ze ak nemam vystupne plnenia, teda trzby, nemozem si ani narokovat odpocet dph, co sa mi zda nelogicke, pretoze mi predsa nemozeme za to, ze sme v tomto mesiaci nemali ziadne trzby a tiez musime znasat bezne rezie na prevadzku. Pytam sa preto, ci si mozeme odpočítat dph zo vstupov vyssie vymenovanych.....Dakujem za vase nazory....
Tweety
23.10.11,18:30
Pekny vecer,
mam dilemu, na ktoru by som asi rada pocula viac nazorov. SRO ,poskytujuca elektorinst.sl., mesač.platca dph, nemala v mesiaci 9/2011 žiadne vystupne plnenia. Avsak bezne rezie , ako telefony, kanc.potreby, udrzba mv a tiez phm sme si narokovali na vratenie dph. Taktiez sme v tomto mesiaci obstarili uzitkove mot.vozidlo, ktore sme mali objednane cca od juna 2011. Auditorka mi povedala, ze ak nemam vystupne plnenia, teda trzby, nemozem si ani narokovat odpocet dph, co sa mi zda nelogicke, pretoze mi predsa nemozeme za to, ze sme v tomto mesiaci nemali ziadne trzby a tiez musime znasat bezne rezie na prevadzku. Pytam sa preto, ci si mozeme odpočítat dph zo vstupov vyssie vymenovanych.....Dakujem za vase nazory.... Áno, názor auditorky je nelogický. AK vznikol nárok na odpočet, môžete ho uplatniť.